logo facebook1-150x75

baner fly 1000x170

Podróże na emeryturze

Podróże na emeryturze: Korea - kraj porannego spokoju 

Korea Północna to kraj znany nam głównie z doniesień o autokratycznym i despotycznym reżimie rodziny Kimów, głodzie, zniewoleniu społeczeństwa, obozach pracy, uciekinierach. Korea ma też inne oblicze. To piękne krajobrazy, wspaniałe święte góry i zabytki z czasów, gdy u nas powstawały dopiero zręby państwowości.

Wspólnie z Muzeum Miasta Gdyni zapraszamy 20 grudnia o godz. 16:00 na kolejne spotkanie. Swoje wspomnienia, zdjęcia oraz melodyjną koreańską muzykę zaprezentuje pan Jacek Woliński. Spotkanie odbędzie się w Muzeum Miasta Gdyni, wstęp wolny.

Zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 66 20 935 (936 lub 937).

IV Bal Gdański. Show Me Your Tango

Zapraszamy na IV Bal Gdański. Show Me Your Tango, który odbędzie się 26 stycznia (sobota) o godz. 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej.

W programie: pieśni Astora Piazzolli, zaaranżowanych na mezzosopran i kwintet klasyczny. Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć będzie genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra. Duet Kopeć & Pereyra dopełniają znakomici polscy muzycy: Tomasz Filipczak – fortepian, Robert Horna – gitara klasyczna, Christian Danowicz – skrzypce i Konrad Kubicki – kontrabas.

Cena: 70 PLN (dojazd autokarem w cenie biletu).
Zbiórka o 17:30 – Dworzec Gdynia Gł. (przy dawnej Poczcie nr 2).                                                               
Bilety do nabycia w biurze Fundacji FLY.

Andrzejki w rytmie Rock'n'Rolla

W piątek na Pogórzu rozbrzmiewał rock'n'roll! To nasi Seniorzy bawili się na zabawie Andrzejkowej. Była świetna atmosfera, wspaniała zabawa, przebojowa muzyka, niesamowite stroje i nastroje! Był woskowe wróżby i zabawa do późna. A teraz mozna zobaczyć zdjęcia. Klikajcie i oglądajcie! Następny bal juz w Karnawale! Zobacz zdjęcia - kliknij tutaj.

Ćwiczenia pamięci i koncentracji

Wraz z upływającym czasem dostrzegamy poza widocznymi w lustrze zmianami fizycznymi również trudności w uczeniu się nowych rzeczy, nasze myślenie staje się wolniejsze a spostrzeganie mniej trafne, mamy problemy z koncentracją, umykają nam słowa, nazwiska, numery telefonów. I nic dziwnego. Nasz mózg między 30-stym a 90-tym rokiem życia traci niemal 20% swojej masy, co w oczywisty sposób przekłada się na ubytki komórek nerwowych i połączeń między nimi. Mało tego, proces ten przyspiesza, kiedy kończymy mniej więcej 50 lat. Trudno się z tym pogodzić, ale to naturalny proces biologiczny.

Czytaj więcej: Ćwiczenia...

Opieka nad osobą chorą i niesamodzielną

Z uwagi na duże zainteresowanie tematyką opieki nad osobą chorą i niesamodzielną w domu zapraszamy Państwa na cykl wykładów prowadzonych przez wykwalifikowanego opiekuna medycznego, pracującego na co dzień z niesamodzielnymi podopiecznymi i ich rodzinami. Wykłady będą obejmowały praktyczne aspekty opieki nad osobą leżącą, osobą po udarze mózgu, osobami z demencją oraz innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi: choroba Parkinsona i Alzheimera.

Czytaj więcej: Opieka...

Magiczny Kraków i Wieliczka - skarb Małopolski

Fundacja FLY zaprasza na atrakcyjny pięciodniowy wyjazd do historycznego Krakowa, opactwa w Tyńcu i kopalni soli w Wieliczce (na liście UNESCO).

W programie wycieczki między innymi:

  • zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Krakowie: Barbakan, Rynek Główny, Bazylika Mariacka, pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice, Uniwersytet Jagielloński i in. miejsca
  • Muzeum - Podziemia Rynku Głównego w Krakowie
  • Zamek Królewski na Wawelu – renesansowa rezydencja królewska, gotycka katedra - królewska nekropolia
  • Kazimierz - dawna dzielnica żydowska w Krakowie
Czytaj więcej: Magiczny...

Koncert symfoniczny "Wiedeńczycy i Gruzini"

Zapraszamy na koncert symfoniczny "Wiedeńczycy i Gruzini", który odbędzie się 14 grudnia (piątek) o godz. 19:00 w Filharmonii Bałtyckiej.

W programie: wyraźne akcenty gruzińskie w koncercie skrzypcowym Bidziny Kwernadze, klasyczne dzieła romantyczne powstałe w Wiedniu – niezwykle melodyjna uwertura do sztuki Rosamunda Schuberta oraz bogata w odcienie i zmienne nastroje Symfonia F–dur Brahmsa.

Czytaj więcej: Koncert...

Ryby i rybołówstwo w Morzu Bałtyckim

Prowadzimy zapisy na nowy wykład prowadzony przez Włodzimierza Grygiela – pracownika Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Tematyka wykładów - „Ryby i rybołówstwo w Morzu Bałtyckim”. Spotkania będą odbywać się co dwa tygodnie w godzinach przedpołudniowych. Przewidywany termin rozpoczęcia zajęć – 25 października. Zapraszamy na zajęcia!

Strona 1 z 2

przycisk zmiany w planie3

Kalendarium Fundacji

kalendarium-fly

Godziny pracy biura

Biuro Fundacji czynne:
Od poniedziałku do piątku
w godz. 8.30-19.00

Adres Fundacji

ul. Świętojańska 36/2
81-372 Gdynia
biuro@fundacjafly.pl

Fundacja FLY

KRS 0000424695
NIP 9581660753
REGON 221675037
Początek strony