logo facebook1-150x75

Nowe zajęcia dla seniorów

gimnastyka twarzyDo grafiku zajęć ruchowych oraz warsztatów dodane zostały nowe, unikalne propozycje: Eko Lifting - odmładzająca gimnastyka twarzy i Zdrowe oczy - gimnastyka dla oczu, prowadzone przez panią Magdalenę Ratajczak oraz Warsztaty teatralne - arteterapia realizowane przez pana Mariana Ludwika Lubieńskiego. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami

Zdrowe oczy – gimnastyka dla oczu - prowadząca Magdalena Ratajczak
Żeby wzmocnić i jak najdłużej zachować dobry wzrok, by ustrzec się przed zaburzeniami widzenia i zapobiec wadom wzroku możemy gimnastykować oczy. Ćwiczenia te bowiem zwiększają zdolność oka do częściowej samoregeneracji i samoleczenia. Powodują rozluźnienie napięcia oka oraz zapobiegają ich nadwerężaniu i zmęczeniu. Poprawiają ukrwienie wszystkich struktur oka, co wpływa na lepsze widzenie. Relaksują i wzmacniają mięśnie oka, poprawiają ostrość widzenia. Mogą nawet zmniejszyć lub zahamować zmiany chorobowe. Rezultaty zależą przede wszystkim od regularnego i konsekwentnego stosowania tych ćwiczeń. To ćwiczenia dla wszystkich, którzy mają różnego rodzaju wady wzroku oraz dla tych, którzy dużo czasu spędzają przed monitorem komputera. Uczestnicy poznają także masaż akupresurowy na twarzy i głowie wpływający na zdrowie oczu.

Eko Lifiting – odmładzająca gimnastyka twarzy - prowadząca Magdalena Ratajczak
Z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność, spowolnieniu ulega przemiana materii oraz regeneracja komórkowa. Kiedy wiotczeją mięśnie twarzy, razem z nimi wiotczeje też skóra i jest to przyczyną jej obwisania i tworzenia się fałd oraz zmarszczek. Istnienie wiele doskonałych kremów poprawiających wygląd skóry, ale nie poprawiają one kondycji mięśni twarzy. Aby mięśnie twarzy utrzymały swą sprężystość i jędrność, powinny być regularnie pobudzane do aktywności. Proponowane zajęcia gimnastyki twarzy to zestaw bardzo wielu ćwiczeń mających wpływ na ich poszczególne partie. Ujędrniają mięśnie twarzy, poprawiają ukrwienie cery, co przekłada się na lepszą regenerację i żywszy kolor. Możemy dzięki nim uniknąć efektu zapadniętej twarzy i poprawić utrzymanie symetrii. Dzięki nim możemy w niedługim czasie dostrzec wyraźną poprawę napięcia mięśni, zmianę kolorytu i jędrności. Uczestnicy poznają także proste techniki z refleksologii twarzy i akupresury, które mogą nas wspomóc w utrzymaniu młodego wyglądu.

Zajęcia teatralne - arteterapia  - prowadzący Marian Ludwik Lubieński
Zajęcia polegają na działaniach teatralnych m.in. na grupowej improwizacji teatralnej rozwijającej wyobraźnię i ekspresję każdego człowieka oraz kreującej relacje międzyludzkie. Stopniowo zwracają uwagę na kryjący się w nich element akcji, ekspresji ruchu i koncentracji, na zagadnienia posługiwania się głosem, wyrażaniem uczuć i nastrojów. Dla uczestników będą to robocze spotkania w poszukiwaniu własnych środków wyrazu, własnego ruchu i ekspresji, a nie nauka aktorstwa.

Zapisy prowadzi biuro fundacji (Gdynia, Świętojańska 36/2) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 19.00.

Nowe w galerii zdjęć

Współpraca

ch batory

tmwg logo poziom

Trójmiasto

glos seniora

Adres Fundacji

ul. Świętojańska 36/2
81-372 Gdynia
biuro@fundacjafly.pl

Fundacja FLY

KRS 0000424695
NIP 9581660753
REGON 221675037
Początek strony