logo facebook1-150x75
Fundacja FLY rekomenduje...
Kliknij, żeby się przekonać...

Aktualności:


 

Zdjęcia z zabawy Andrzejkowej "Black&White"

Dokładnie w Katarzynki odbył się, pierwszy z dwóch, Bal Andrzejkowy. Hasło tegorocznej zabawy "Black & White" było inspiracją dla uczestników do przygotowania strojów. Dlatego też wszystkie zdjęcia są... czarno-białe. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii (kliknij tutaj). Na sali nie brakowało czarno-białych kropek, pasków i innych wzorków, ale był także przedstawiciel braci górniczej, wróżka i... ksiądz.

Zapisy na wycieczki zagraniczne

2015 05 29 MALTA 1868 CopyInformujemy drogich Seniorów, że od 27 listopada 2015 r. (piątek) rozpoczynamy zapisy na wycieczki zagraniczne na rok 2016. Tym razem planowane jest aż 9 wycieczek Zapraszamy do biura Fundacji od godz. 9.00. Po szczegóły zapraszamy tutaj

 Obowiązuje opłata rezerwacyjna w wysokości 500 zł od osoby.

Grudniowy numer "Gdyńskiego IKS-a"

Zapraszamy do lektury nowego numeru naszego misięcznika. Już dzisiaj dostępny online, a od czwartku 26.11 w 70 punktach  we wszystkich dzielnicach Gdyni (lista dystrybucji - kliknij tutaj) wersja wydrukowana. W numerze m.in. Patroni naszych ulic: Kalksztajnowie, Oryginalne toruńskie pierniki, Świąteczne porządki bez przemęczenia, Cafe Anioł zaprasza, Mikołajki, Wigilia Bożego Narodzenia, Wiersz staroświecki, Drzwi do wolności,

Więcej >>> Grudniowy...

Turnusy rehabilitacyjne i pobyty świąteczne

dobry brat 5Zparaszamy Seniorów na pobyty świąteczno-noworoczne (zobacz tutaj) do atrakcyjnego ośrodka rehabilitacyjnego-rekreacyjnego DOBRY BRAT w Osieku. To jedno z najpiękniejszych miejsc województwa pomorskiego znajduje się w Borach Tucholskich. Sam ośrodek położony jest nad brzegiem jeziora Kałębie, zwanego morzem kociewskim ze względu na swoją powierzchnię – aż 500ha. Znajduje się on w obszarze chronionym Natura 2000 i jest oazą ciszy i spokoju.
Ośrodek oferuje pełną bazę zabiegową i atrakcje w czasie wolnym.
Szczegółowe informacje i zapisy w biurze fundacji.

R E K L A M A
R E K L A M A

Zaproszenie na wykład z cyklu "nauki przyrodnicze"

tree 959853 180Zapraszamy zainteresowanych Seniorów na wykład prf. dr hab. Tadeusza Palmowskiego "Amazonia". Wykład odbędzie się 7 grudnia 2015 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali ON Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Gdyni przy Al. Piłsudskiego 46.

Zaproszenie do kina na "Listy do M 2"

listyFundacja FLY i kino Helios zapraszają seniorów na komedię romantyczną "Listy do M  2" do kina Helios.
Cztery lata po spektakularnym sukcesie „Listów do M.” bohaterowie popularnej komedii powracają. „Listy do M. 2” mają w sobie wszystko to, za co pierwszy film pokochały miliony Polaków – światowy poziom realizacyjny, wciągającą historię, błyskotliwy humor, prawdziwe wzruszenia, przebojową ścieżkę dźwiękową i jeszcze więcej gwiazd w obsadzie.
Reżyseria: Maciej Dejczer
Seans odbędzie się 02.12.2015 r. w środę o godzinie 13.00 w kinie Helios w Centrum Riviera. Bilety w cenie 13 zł są do nabycia w biurze Fundacji FLY od poniedziałku do piątku w godz. 09.00 - 19.00. Ilość miejsc ograniczona.

 

Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy

AniołkiJak co roku zapraszamy na Kiermasz Świąteczny na którym za symboliczne kwoty, można kupić ręcznie robione kartki świąteczne, ozdoby oraz drobne upominki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie w całości na finansowanie Klubu Młodzieżowego FLY, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych gdyńskiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin. Kiermasz odbywa się siedzibie Fundacji FLY ul. Świętojańska 36/2 w godz. 9.00 – 19.00 i potrwa do 18 grudnia 2015 r.

Ekonomia bliska seniorom

nbp malyDrogi Seniorze. Jeżeli masz problemy z domowym budżetem, nie czujesz się bezpiecznie korzystając z rachunku bankowego, czy karty bankowej, jeżeli boisz się, że podpiszesz niekorzystną dla Ciebie umowę, jeżeli chcesz posiąść wiedzę o spadkach – ta propozycja jest dla Ciebie!
Fundacja FLY i Narodowy Bank Polski zapraszają do bezpłatnego udziału w ciekawym projekcie, którego celem jest przybliżenie praktycznych aspektów zagadnień ekonomicznych. W projekcie zaplanowano indywidualne spotkania z doradcą w zakresie problemów z pożyczkami, kredytami, spadkami, czy domowym budżetem. Uczestnicy wezmą także udział w praktycznych warsztatach przybliżających nowoczesne formy korzystania z rachunku bankowego przez Internet oraz za pomocą karty i bankowości mobilnej. Uzupełnieniem będą wykłady na temat ekonomii na co dzień, korzystania z produktów bankowych, bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z tych produktów, prawnych aspektów zawierania umów i kwestii spadków. Projekt uzyskał dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego. Projekt potrwa od 16 listopada do połowy lutego. Szczegółowe informacje i zapisy w biurze Fundacji FLY w Gdyni, ul. Świętojańska 36/2 w godzinach pracy.

Wystawa malarstwa "Kolory jesieni"

malarstwo wtorek 2Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa pt. „Kolory jesieni”. Autorami prac są uczestnicy zajęć grupy artystycznej pod kierunkiem Marty Kapuścińskiej: Hubert Brylowski ,Romana Gajewska, Teresa Gierszewska, Maria Januszko, Maria Kirstein-Fontańska, Rozalia Kunysz, Barbara Mokwa, Aldona Olańczuk, Anna Olszewska, Elżbieta Potrykus, Maria Siekierzyńska, Bogusława Sobczak, Wanda Śleziak-Michalska i Maria Zabłotna. Obrazy będzie można podziwiać w siedzibie Fundacji FLY, ul. Świętojańska 36/2 od 17.11.2015(wtorek) do 01.12.2015(wtorek) w godzinach 9.00 – 19.00.

Pierwsze albumy z wycieczek w roku 2015

albumy 2015Wszystkich, którzy brali udział w tegorocznych wycieczkach na Maltę, Podlasie i Dolny Śląsk serdecznie zapraszamy do biura Fundacji. Można już oglądać i zamawiać pamiątkowe albumy z tych wycieczek. Na chętnych czekamy do 20 listopada 2015 (piątek).

  •  Start 
  •  Prev 
  •  Next 
  •  End 

przycisk zmiany w planie3

Kalendarium Fundacji

kalendarium-fly

Nowe w galerii zdjęć

Współpraca

ch batory

tmwg logo poziom

Trójmiasto

glos seniora

Nasi PARTNERZY

Biuro fundacji

ul. Świętojańska 36/2
(I piętro nad Pizza Hut, wejście obok Biedronki)
81-372 Gdynia

Adres fundacji

ul. Płk. Dąbka 201 A lok. 19
81-155 Gdynia

Kontakt

Tel. kontaktowy : 693-996-088
Kontakt : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Kontakt www : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Go to top