logo insta
logo facebook1-150x75
Fundacja FLY rekomenduje...

Wystawa rysunku i malarstwa "Pierwsze kroki"

pierwsze kroki stronaZapraszamy na wystawę rysunku i malarstwa uczestników zajęć "Rysunek i malarstwo dla początkujących". To szczególna wystawa, ponieważ jest to absolutny debiut Pań uczestniczących w warsztatach. Prace można podziwić w siedzibie Fundacja FLY od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 19.00. Zdjęcia z wystawu znajdują się tutaj.

Tygodniowe wycieczki krajowe na rok 2017

autokarInformujemy, że mamy już plan wycieczek organizowanych przez Fundację FLY w roku 2017. Prosimy o zapoznanie się z ofertą klikając tu. Już w najbliższy piątek 21.10.2016 r.  od godz. 9.00. Obowiązuje opłata rezerwacyjna 300zł/osobę.

 

R E K L A M A
R E K L A M A

Historia Pomorza i Kaszub

haft na stroneFundacja FLY i Kaszubskie Forum Kultury zapraszają Seniorów na cykl wykładów,  w ramach UTW, poświęconych tematyce regionalnej pod wspólnym tytułem „Historia Pomorza i Kaszub”.
Wykład inauguracyjny odbędzie się w środę, 19 października 2016 o godz. 11.00 w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury przy ul. Piłsudskiego 18 (była biblioteka).
Wykłady poprowadzi dr Tomasz Rembalski, wybitny historyk, sekretarz Instytutu Kaszubskiego w Gdańsku. Swoje zainteresowanie tematyka regionalną przełożył m.in. na rozprawę doktorską poświęconą Gdyni (osadnictwo XIII –XV wieku).
Zapisy w biurze Fundacji FLY od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 19.00.

Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna w tym roku w każdą środę

Studencka na stroneFundacja FLY informuje, że 19 października 2016 rusza po wakacyjnej przerwie Studencka Uniwersytecka Poradnia prawna. Studenci ostatnich lat Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego udzielać będą pomocy prawnej mieszkańcom Gdyni. Dyżury SUPP odbywać się będą w każdą środę, w godzinach 16.00 - 19.00 w siedzibie Fundacji FLY.

Październikowe kino z Fundacją FLY

GCFFundacja FLY oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na dwa seanse kinowe:
"Ostatnia Rodzina”
 to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich 21.10.2016 (piątek), godz. 12.00
"Wołyń" to epicki dramat historyczny obejmuje okres od wiosny 1939 do lata 1945 rokupokazując toczące się wypadki zapoczątkowane wybuchem II Wojny Światowej 26.10.2016 (środa), godz. 12.00
Bilety do nabycia w biurze Fundacji od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

Wykład "Podatki od spadków i darowizn w praktyce"

podatki wykladFundacja FLY zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład pt. PODATEK OD SPADKÓW I DAROWIZN W PRAKTYCE, który odbędzie się 20 października (czwartek) o godz. 17.00. Wykład poprowadzi pani Danuta Kosikowska. 
Zapisy w biurze Fundacji FLY codziennie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00. Polecamy!

 

Wspomnienia ze słonecznej Toskanii

W tym roku Fundacja FLY po raz pierwszy zabrała Seniorów do słonecznej Toskanii. Wycieczka była niezwykle udana. Widoki zapierały dech w piersiach i prawie udało się wyprostować Krzywą Wieżę w Pizie. Za rok trzeba bęzie dokończyć dzieła. Wycieczka odbyła się w dniach 19-26 września 2016. Na garaść fotograficznych wspomnień zapraszamy do galerii (tutaj).

Zdjęcia z wrześniowej wycieczki na Dolny Śląsk

W dniach 18 - 24 września 2016 grupa uczestników pod szyldem Findacji FLY i dowództwem pani Katarzyny Mysiak odkrywali tajmnice Dolnego Śląska. Poszukiwali ich na ziemi i pod ziemią, podziwiając przy okazji niezwykłe budowle i krajobrazy. Na fotograficzną relację z wyprawy zapraszamy do galerii (tutaj).

Zajęcia z witrażu i ceramiki dla każdego

glass 473758 180Polecamy otwarte warsztaty z witrażu i ceramiki.
Zajęcia dla wszystkich, dla  początkujących i tych, którzy już mieli styczność ze sztuką. Dla młodych i starszych. Każdy może spróbować swoich sił w warsztatach. Dobra zabawa gwarantowana. A własnoręcznie wykonane witraże czy wyroby ceramiczne będą cieszyły oko  przez długi czas.
Pojedyncze zajęcia z ceramiki trwają dwie godziny. W tym czasie każdy otrzyma glinę i będzie pracować. Modelować, łączyć elementy, zdobić, a na koniec… podziwiać swoje, wypalone w specjalnym piecu, dzieło. Można wykonać kubki, filiżanki, lampiony i inne drobiazgi. Zajęcia prowadzi Justyna Bober-Dalach. Absolwentka PWSSP w Gdańsku.
Zajęcia z witrażu trwają trzy godziny. Wystarczająco długo by poznać cały proces tworzenia - projektowanie, cięcie szkła, łączenie elementów cyną, aż powstaną przepiękne, kolorowe witraże. Wszystko to pod czujnym okiem doświadczonej artystki - Wandy Frąckowskiej.
Początek zajęć już w październiku. Koszt uczestnictwa w zajęciach to: ceramika - 40 zł, witraż - 30 zł za zajęcia (rozliczane co miesiąc). W cenę wliczone są wszystkie materiały potrzebne do wykonania prac. Szczegółowe informacje oraz zapisy w biurze fundacji. Tel. kontaktowy 693 996 088.

Plener artystyczny 27.09.2016 r.

27 września 2016 r w pięknym pałacyku Wieniawa w Rekowie Górnym odbył się plener artystyczny organizowany przez Fundację FLY. Uczestnicy rysowali, malowali, fotografowali. Mamy nadzieję, że piękne krajobrazy i cudowna pogoda zaowocują ciekawą wystawą, o której na pewno poinformujemy. Na ten moment prezentujemy kilka zdjęć z pleneru.

  •  Start 
  •  Prev 
  •  1  2 
  •  Next 
  •  End 

przycisk zmiany w planie3

Kalendarium Fundacji

kalendarium-fly

Nowe w galerii zdjęć

Współpraca

ch batory

tmwg logo poziom

Trójmiasto

glos seniora

Nasi PARTNERZY

Biuro fundacji

ul. Świętojańska 36/2
(I piętro nad Pizza Hut, wejście obok Biedronki)
81-372 Gdynia

Adres fundacji

ul. Płk. Dąbka 201 A lok. 19
81-155 Gdynia
Go to top