logo facebook1-150x75

Wędrując z Fundacją FLY

Pokażemy Wam Polskę, jakiej nie znacie!
Jak co roku zapraszamy Seniorów na unikalne wycieczki krajowe w ramach cyklu „Wędrując z Fundacją FLY”.
Chcemy poznawać Polskę z zupełnie innej strony, nie wędrujemy utartymi szlakami, docieramy do miejsc niezwykłych, wartych propagowania ale mało znanych. Razem odkrywamy ich piękno i opowiadamy o nim innym.
Programy wszystkich wycieczek opracowujemy sami we współpracy z lokalnymi przewodnikami i znawcami regionów. Odwiedzamy hotele zanim zakwaterujemy w nich naszych seniorów, sprawdzamy na miejscu przewodników i ich umiejętności, korzystamy tylko ze sprawdzonych przewoźników.
Jesteśmy dumni z tego, że co roku kilkaset osób wyjeżdża z nami w różne zakątki kraju, a po powrocie zachęca do tego samego swoich przyjaciół i znajomych.
Na naszych wycieczkach:
⦁ poznajemy kulturę, ludzi, przyrodę i religie odwiedzanych miejsc
⦁ nie biegamy – zwiedzamy
⦁ rezerwujmy wszystkie noclegi w jednym miejscu
⦁ cena obejmuje wszystkie koszty
Zapraszamy do poznawania Polski z Fundacją FLY!

Wycieczki zagraniczne z Fundacją FLY

Ceny wszystkich wycieczek obejmują:
- przeloty w obie strony
- noclegi w hotelach w pokojach 2- i 3-osobowych
- śniadania i obiadokolacje
- realizację programu zwiedzania
- opiekę polskiego pilota i przewodnika
- ubezpieczenie KL, NNW i ubezpieczenie od leczenia chorób przewlekłych
- bilety wstępów
Zapraszamy na wędrówki po Europie z Fundacją FLY!

 

Poznaj piękno Podlasia

Podlasie to niezwykle ciekawy, wielokulturowy region Polski z unikalną przyrodą - Puszczą Białowieską. Dzięki bliskim kontaktom z naszymi przyjaciółmi z Podlasia w czasie jubileuszowego dziesiątego wyjazdu czeka nas wiele atrakcji – zwiedzanie miejsc historycznych, różnorodnych miejsc kultu religijnego, delektowanie się rozmaitymi potrawami regionalnymi, bliskie obcowanie z naturą.

Czytaj więcej...

Tajemniczy Dolny Śląsk i Praga

Dolny Śląsk jest jednym z najatrakcyjniejszych obszarów turystycznych w Polsce, to kraina wspaniałych zamków, ciekawych miejscowości o pięknej zabudowie, to góry przyciągające turystów. My zamieszkamy w Kudowie – pięknym, znanym uzdrowisku blisko parku zdrojowego i pijalni wód mineralnych.

Czytaj więcej...

Kotlina Jeleniogórska i Drezno

Kotlina Jeleniogórska to kraina cudnych, niezapomnianych miejsc i krajobrazów w dolinie rzeki Bóbr, otoczona pasmami górskimi Karkonoszy. Tu odczujemy czar przedwojennych uzdrowisk Szklarskiej Poręby (miejsce naszego zakwaterowania) oraz Świeradowa Zdroju i Cieplic Zdroju z ich parkami i Domami Zdrojowymi z leczniczą wodą mineralną.

Czytaj więcej...

Polesie Lubelskie

Polesie Lubelskie to urocze i mało znane tereny leżące między Podlasiem a Roztoczem. W programie między innymi: stary Lublin – z Zamkiem w kształcie sowy, a w nim Kaplica Trójcy Świętej z najcenniejszymi zabytkami sztuki średniowiecznej w Polsce – niezwykłymi freskami w stylu rusko-bizantyńskim, Starówka Lubelska i Archikatedra.

Czytaj więcej...

Kielecczyzna i Góry Świętokrzyskie

W świętokrzyskim każdy znajdzie coś dla siebie. To jeszcze stosunkowo mało znany region w Polsce, który powoli odkrywa przed turystami swoje walory. Zobaczymy piękną przyrodę – niezwykłą krasową Jaskinię Raj, Świętokrzyski Park Narodowy, gołoborza.

Czytaj więcej...

Suwalszczyzna i Wilno

Zapraszamy do poznania ciekawego północno-wschodniego zakątka Polski. Suwalszczyzna jest odrębna krainą historyczno-geograficzną i, chociaż należy do województwa podlaskiego, nie jest częścią Podlasia, ani też Mazur. Dlatego właśnie poświęcamy jej osobną tygodniową wycieczkę.

Czytaj więcej...

Ziemia Szczecińska i Berlin

Szczecin i jego okolice to atrakcyjna dla turystów część Polski. Wspaniałe krajobrazy oraz miejscowości pełne ciekawych zabytków sprawią, że nasza wycieczka będzie udana. Zwiedzimy Kamień Pomorski (Katedra, Pałac Biskupi, Ratusz), Międzyzdroje – nadmorski kurort (Promenada Gwiazd, molo, Muzeum Figur Woskowych)

Czytaj więcej...

Śląsk Opolski

Serdecznie zapraszamy na Śląsk Opolski. Obfituje on w atrakcje i jest ciekawą alternatywą dla bardziej zatłoczonych przez turystów regionów kraju. Właśnie tu ścierały się przez wieki wpływy polskie, czeskie, niemieckie. Dzięki tej mieszance kulturowej dziś możemy podziwiać niezwykłe obiekty, zachowane tradycje i obyczaje.

Czytaj więcej...

Zamojszczyzna i Roztocze

Roztocze to piękna kraina leżąca we wschodniej Polsce pomiędzy Wyżyną Lubelską i Podolem. To tereny dawnej Ordynacji Zamojskiej - region jeszcze mało znany. Bogata historia, perełki architektury, otwarci ludzie, gęste lasy, cisza i kontakt z naturą Roztocza - to trzeba zobaczyć i poczuć.

Czytaj więcej...

Podkarpacie

Podkarpackie jest bogate w różnorakie walory, każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. My poznamy historię, ciekawe zabytki, krajobrazy Bieszczad na Dużej Pętli Bieszczadzkiej, zielone wzgórza nad Soliną, krośnieńskie szkło, ślady kultury Bojków i Łemków; zamek Kamieniec w Odrzykoniu

Czytaj więcej...

Zielonogórskie i Poczdam

Zielonogórskie winobranie słynie w całej Polsce i dlatego nasza wycieczkę organizujemy w czasie, gdy w stolicy lubuskiego świętuje się winne żniwa. W programie m. in. Zielona Góra z jej uroczą starówką, Palmiarnią i Bachusami. Weźmiemy udział w Dniach Zielonej Góry - odwiedzimy stoiska iż możliwością degustacji win i obejrzymy korowód.

Czytaj więcej...

Andaluzja - Południowa Hiszpania

W programie m.in. Murcja – historyczne miasto z wieloma zabytkami, sanktuarium w Caravaca de la Cruz, spacer po uliczkach Granady, wizyta w dzielnicy Albaicin, a w niej Alcaiceria (arabski bazar) oraz gotycka katedra z królewską kaplicą, piękne budowle Maurów: Alhambra - rezydencja arabskich władców Granady, Generalife - letnia rezydencja dynastii Nasrydów

Czytaj więcej...

Portugalia - wino, oliwa i fado

W programie m.in: niezwykła stolica Portugalii Lizbona – wieża Belém, Klasztor Hieronimitów – Mosteiro dos Jerónimos z Kościołem Świętej Maryi Betlejemskiej, Praça do Comércio, Rossio (serce Lizbony), rua Augusta, Praça dos Restauradores, Av. da Liberdade, Praça Marquês de Pombal, Parque Eduardo VII, katedra, spacer po ulicach Alfamy, Sintra założona przez Celtów,

Czytaj więcej...

Rumunia

W programie m.in.: degustacja wina w Tokaju - najsłynniejszym węgierskim regionie  winiarskim,  w Rumunii: miasto Cluj - jedna ze stolic Transylwanii, dawne węgierskie centrum miasta z Kościołem św. Michała z pozostałościami po dawnej rzymskiej osadzie Napoca i inne cenne zabytki, miasto Sighisoara ze średniowieczną starówką wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO i bardzo dobrze zachowaną cytadelą,

Czytaj więcej...

Sycylia - Nepol

W programie m.in.: Tropei – miasto w Kalabrii z Sanktuarium benedyktynów Santa Maria dell'Isola, pałac i kościół San Demetrio, podróż do portu Villa san Giovani, przeprawa promowa na Sycylię, wjazd kolejką na Etnę, najwyższy czynny wulkan w Europie, na wysokość 1800 m n.p.m., spacer po jednym z wygasłych kraterów; Taormina - najpiękniejsza miejscowość na Sycylii położona na zboczach góry Monte Tauro,

Czytaj więcej...

Gruzja

W programie m.in.: Kutaisi jedno z najstarszych miast na świecie (3 500lat), Klasztor Mocameta z cennymi relikwiami, Zespół Klasztorny Gelati z trzema cerkwiami, niezwykłe Jaskinie Prometusza bogate w stalaktyty, stalagmity, skamieniałe wodospady, wypoczynek nad Morzem Czarnym w Batumi - czarnomorskiej Perle Gruzji z fascynującymi widokami na morze i góry,

Czytaj więcej...

Wenecja Północy - Saint Petersburg

Wylot samolotem do Turku w Finlandii, transfer do St. Petersburga. W programie trzydniowe zwiedzanie St. Petersburga z przewodnikiem: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Peterhof - letnia rezydencja Piotra I - jedno z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. 

Czytaj węcej...

Starożytna Albania i Macedonia

Wylot z Gdańska do Aten. W programie m.in.: zwiedzanie Albanii: miasto Vlora. W drodze niesamowite krajobrazy gór i morza. Schron wybudowany za czasów ostrej dyktatury Envera Hodży – komunisty i ateisty, który chciał przekształcić Albanię w „państwo bez Boga”. Przejazd przez miasteczko Himare otoczone piaszczystymi plażami, Wlora - „ miasta dwóch mórz”– miejsce zakwaterowania. Przejazd do zabytkowego miasta Berat, powstałego w starożytności, wpisanego na listę UNESCO.

Czytaj węcej...

Wycieczka Kopenhagi i Malmö

kopenhagaFundacja FLY i Stena Line zapraszają na wycieczkę autokarową do Kopenhagi i Malmö. Wizyta na przylądku Kullaberg, zwiedzanie Helsinborga, Malmo, Kopenhagi - m.in. przystanek przy rezydencji królewskiej Amalienborg, spacer do Syrenki, przystanek przy zamku Christiansborg. wizyta na przylądku Kullaberg.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Kalmaru i na Olandię

kalmarFundacja FLY i Stena Line zapraszają na wycieczki autokarowe do Kalmaru i na Olandię. Zwiedzanie Kalmaru: centrum na wyspie Kvarnholmen, katedra, dawne Stare Miasto, dziedzińce i wały obronne zamku (poza sezonem letnim), ponad 6-kilometrowy most na Olandię ze wspaniałymi widokami na Cieśninę Kalmarską i Olandię. 

Czytaj więcej...

Nowe w galerii zdjęć

Współpraca

ch batory

tmwg logo poziom

Trójmiasto

glos seniora

Adres Fundacji

ul. Świętojańska 36/2
81-372 Gdynia
biuro@fundacjafly.pl

Fundacja FLY

KRS 0000424695
NIP 9581660753
REGON 221675037
Początek strony