logo facebook1-150x75

Wiosna i lato to świetny czas na jednodniowe wycieczki z Fundacją FLY!
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Polecamy wycieczki pełnopłatne oraz  dofinansowane z budżetu Miasta Gdynia w ramach konkursu "Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ - sport, turystyka, rekreacja 2018

Starogard Gdański, Wirty, Ogrody Frank

Starogard Gdański to miasto i gmina w województwie pomorskim, siedziba powiatu starogardzkiego oraz gminy Starogard Gdański. Leży nad rzeką Wierzycą na Pojezierzu Starogardzkim, jest stolicą i centrum nadwiślańsko-pomorskiego regionu Kociewie.

Czytaj więcej...

Rejs Kanałem Ostródzko–Elbląskim

Kanał Elbląski – żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Kanał bywa także nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim.  

  

Czytaj więcej...

Kościerzyna, Lubiana i okolice

Kościerzyna to miasto, które prawa miejskie dzierży od 1398 r. Miasto z bogatą przeszłością, sięgającą 1284 r., kiedy to „Costerina” została nadana przez księcia pomorskiego Mściwoja II księżniczce Gertrudzie. Rywalizuje z Kartuzami o tytuł stolicy Kaszub. Leży w samym jej sercu, na północnym krańcu Borów Tucholskich, w otoczeniu pięknych lasów i jezior. Miasto zadbane, ma swój niepowtarzalny klimat i ciekawe miejsca.

Czytaj więcej...

Kartuzy i okolice

Kartuzy to przepięknie położona miejscowość wśród zieleni, nad samymi jeziorami zwanymi Czterema Jeziorami Kartuskimi. Jest historycznym uroczym miasteczkiem stanowiącym serce Kaszub i jedną ze stolic tego regionu. Pierwsze wzmianki o Kartuzach pochodzą z XIV wieku, kiedy to sprowadzeni z Pragi mnisi z zakonu kartuzów rozpoczęli budowę klasztoru oraz kościoła konwentualnego, który zachował się do dzisiaj. 

Czytaj więcej...

Jezioro Żarnowieckie , Krokowa, Gniewino i okolice

Gmina Krokowa leży na zachodzie powiatu puckiego, przy dawnej granicy Rzeczypospolitej i Pomorza Zachodniego. Centralne miejsce zajmuje tu Jezioro Żarnowieckie – jedno z największych w województwie pomorskim. Ten region jest bardzo ciekawy pod względem historycznym i geograficznym. Znajduje się tu także „Kaszubska Golgota” - cmentarz w Lasach Piaśnickich w pobliżu Wejherowa - z Pomnikiem Ofiar Piaśnicy. W jego pobliżu umieszczone zostały tablice z dokładną lokalizacją 26 zbiorowych mogił, które oznaczono i objęto opieką. Na wycieczce poznamy ciekawe miejsca znajdujące w Gminie Krokowa. 

Czytaj więcej...

Wzdłuż Mierzei Helskiej

 

Mierzeja Helska bywa częściej nazywana Półwyspem Helskim. Długi na 34 km pasek lądu ma zróżnicowaną szerokość: od 150 m do 3 km. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych Pomorza. Do tego prestiżowego miejsca zjeżdżają się rzesze turystów chcących wypocząć na szerokich, słonecznych i piaszczystych plażach otaczających półwysep z trzech stron. „Krowi ogon” lub Helska Kosa, jak żartobliwie mówią o nim zamieszkujący tu Kaszubi, był kiedyś szeregiem wysp, z czasem stał się mierzeją oddzielającą Małe Morze od Wielkiego Morza – Zatokę Pucką od Bałtyku.    

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2

Nowe w galerii zdjęć

Współpraca

ch batory

tmwg logo poziom

Trójmiasto

glos seniora

Adres Fundacji

ul. Świętojańska 36/2
81-372 Gdynia
biuro@fundacjafly.pl

Fundacja FLY

KRS 0000424695
NIP 9581660753
REGON 221675037
Początek strony