Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej przez pandemię, ukazał się nowy numer naszego miesięcznika "Gdyński IKS". W numerze czwarta część poradnika dotyczącego praw pacjenta oraz druga część wspomnień o Jarosławie Iwaszkiewiczu. Katarzyna Małkowska przybliża sylwetkę Bartosza Bielenia, grającego główną rolę w filmie pt. "Boże Ciało". "Czy na Syberii można paść łupem ludożerców?" - na to pytanie w swym reportażu odpowiada Sonia Langowska.

Natomiast Basia Miecińska w cyklu "Kobieta modna" opisuje modę z epoki rokoko. Nasza Czytelniczka, Mariola Pituła, opisuje swoją niesamowitą podróż do Tybetu w cyklu "opowiedz nam swoją historię". Z kolei adwokat dr Tomasz A. Zienowicz opisuje zmiany w polskim prawie wprowadzone w związku z pandemią. Warto także zapoznać się z ofertą nowootwartego Centrum Rehabilitacji przy Fundacji FLY. Przykłady pozytywnych zdarzeń w Gdyni z czasów izolacji przedstawia Radosław Daruk w artykule "Morze gdyńskiego dobra". A na deser Dorota Kitowska w kulinarnym kąciku prezentuje dwa sprawdzone przepisy naszych Czytelniczek: chłodnik wiosenny i kurczak cukiniowo-selerowy.

Egzemplarze drukowane dostępne w biurze Fundacji. Zapraszamy także do lektury na stronie internetowej 2020 06 Gdyński iKS nr 77.