logo facebook1-150x75

baner fly 1000x170

Ćwiczenia pamięci i koncentracji

Wraz z upływającym czasem dostrzegamy poza widocznymi w lustrze zmianami fizycznymi również trudności w uczeniu się nowych rzeczy, nasze myślenie staje się wolniejsze a spostrzeganie mniej trafne, mamy problemy z koncentracją, umykają nam słowa, nazwiska, numery telefonów. I nic dziwnego. Nasz mózg między 30-stym a 90-tym rokiem życia traci niemal 20% swojej masy, co w oczywisty sposób przekłada się na ubytki komórek nerwowych i połączeń między nimi. Mało tego, proces ten przyspiesza, kiedy kończymy mniej więcej 50 lat. Trudno się z tym pogodzić, ale to naturalny proces biologiczny.

Nie znaczy to jednak, że jesteśmy skazani na bierne poddanie się temu procesowi, gdyż w dużej mierze mamy wpływ na szybkość i jakość procesu starzenia się. Podobnie, jak ćwiczenia fizyczne przedłużają sprawność i siłę mięśni, treningi umysłowe pomagają utrzymać prawidłowe, efektywne funkcjonowanie mózgu, który jest przecież głównym centrum dowodzenia dla naszego ciała tzw. biokomputerem.

Wiemy doskonale, że w przypadku ćwiczeń fizycznych, aby zobaczyć ich efekty potrzebny jest dłuższy okres czasu oraz systematyczność. To samo tyczy się treningów umysłowych, gdyż lekcje angielskiego raz w tygodniu czy układanie puzzli od święta, nie dadzą wymiernych rezultatów. Zapraszamy Państwa na nowe zajęcia: Trening szarych komórek, łączące przyjemne z pożytecznym, naukę z zabawą z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Zajęcia będą obejmowały:
- trening pamięci i koncentracji w oparciu o nowoczesne technologie
- pomoc w utrzymaniu mózgu w dobrej kondycji
- gotowe programy treningowe
- gry opracowane przez naukowców
- wizualizacje efektów treningów
- wczesne wykrywanie symptomów nadchodzącego pogarszania się funkcji poznawczych
- spotkania dwa razy w tygodniu w kameralnych, pięcioosobowych grupach

Zapisy na zajęcia w biurze Fundacji Fly.

Godziny pracy biura

Biuro Fundacji czynne:
Od poniedziałku do piątku
w godz. 8.30-19.00

Adres Fundacji

ul. Świętojańska 36/2
81-372 Gdynia
biuro@fundacjafly.pl

Fundacja FLY

KRS 0000424695
NIP 9581660753
REGON 221675037
Początek strony