Zdrowy kręgosłup z elementami ćwiczeń oddechowych

Dorota Grześkowiak

Zajęcia polegają na ćwiczeniach wzmacniających i rozciągających mięśnie i inne struktury stabilizujące kręgosłup oraz na poprawie przepływu krwi i chłonki w jego rejonie. Zajęcia są odpowiednie dla każdego, w każdym wieku i przy każdym poziomie aktywności fizycznej.

Gimnastyka kręgosłupa

Dorota Kitowska

Celem zajęć jest zachowanie zdrowego kręgosłupa lub przywrócenie jego sprawności. Ćwiczenia polegają na reedukacji czucia postawy ciała, przywróceniu równowagi mięśniowej, korekcie postawy w pozycjach izolowanych ze stopniowym przejściem do pozycji wysokich, wzmacnianiu odcinkowym i całościowym tułowia oraz ćwiczeniach poprawiających oddychanie, krążenie oraz ogólną kondycję.

Joga dla seniorów (nowość w tym semestrze!)

Beata Kwiatkowska

To zajęcia, które poprowadzi pani Beata. Czym jest joga? Joga jest formą połączenia ducha z ciałem. Regulacja i skupienie uwagi na oddechu oraz spokojne i konsekwentne wykonywanie wszelkich pozycji jest źródłem dobrostanu. W dodatku joga jest równie skuteczna, co bezpieczna. Dobrze dobrany ruch rozciąga stawy i zwiększa ich mobilność. Osoby praktykujące jogę mają bowiem wyprostowaną postawę, otwierającą klatkę piersiową i pogłębiającą tym samym oddech. Organizm uwalnia się też od stresu i napięcia. Udowodniono, że Seniorzy ćwiczący jogę rzadziej zapadają na infekcję. Oczywiście należy pamiętać, aby intensywność oraz dobór asan (pozycji) był odpowiedni do kondycji i stanu zdrowia osoby praktykującej. Przeciwskazaniem są ostre bóle kręgosłupa, osteoporoza i sztuczne stawy. Podsumowując - joga pomaga Seniorom radzić sobie z ograniczeniami jaki niesie za sobą jesień życia.

Gimnastyka ogólnokondycyjna dla panów

Jerzy Zygadło

Kierownik studium wychowania fizycznego i sportu w Akademii Marynarki Wojennej zaprasza na zajęcia ogólnorozwojowe z naciskiem na elementy prozdrowotne. Zajęcia adresowane są do panów.

Gimnastyka ogólnokondycyjna dla pań

Bożena Zygadło

Starszy wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz trener akademii fitness zaprasza na zajęcia łączące różne elementy ruchowe z muzyką. Są to elementy siłowe, rozciągające, koordynacyjne, równoważne i relaksacyjne. Zajęcia przeznaczone są dla pań.

Gimnastyka mózgu

Anna Lichnerowicz

Pomyślałby kto, że trzeba myśleć o tym, czym myślimy! Gimnastyka mózgu skupia się na pielęgnacji jednego z najważniejszych dla człowieka narządów, pozwalając ćwiczącym mieć pewną kontrolę nad procesem starzenia.

Gimnastyka usprawniająca

Alina Wojewódka

Gimnastyka usprawniająca pani Aliny jest alternatywą lub dodatkiem do Marszu po zdrowie, pozwala nabrać odpowiedniej mobilności, potrzebnej do realizowania swoich innych pasji.

Latino solo

Elżbieta Janca

Pasjonatka tańca proponuje praktyczną naukę różnych tańców latynoamerykańskich takich jak: salsa, samba, rumba, cha-cha. Taniec odbywa się pojedynczo (solo), a nie w parach.

Pilates

Inna Kolobova

Trening pilatesu ma celu wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni głębokich, a co za tym idzie poprawę postawy, jak również obniżenie poziomu stresu, zwiększenie zakresu ruchu w stawach, poprawę krążenia krwi i odciążenie kręgosłupa.

Senior step dla początkujących (nowość w tym semestrze!)

Barbara Nowicki

Ćwiczenia w rytm tanecznej muzyki polegają na wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Ćwiczenia angażują wszystkie partie mięśniowe, a także aktywizują stawy przywracając ich elastyczność. Podczas jednych zajęć step aerobiku można spalić sporo kalorii, a ponadto wyrzeźbić i ujędrnić uda, pośladki oraz łydki. Jakie efekty możesz uzyskać ćwicząc ze stepem?

Marsz po zdrowie

Alina Wojewódka

Spalanie zbędnych kalorii, zwiedzanie trójmiejskiej przyrody, a to wszystko w rytm świetnej muzyki i w doborowym towarzystwie!

Turystyka piesza

Lidia Trzebiatowska / Małgorzata Narewska 

U osób starszych regularne spacery poprawiają nie tylko wydolność fizyczną, ale także istotnie wpływają na pracę mózgu i systemu nerwowego. Seniorzy uczestniczący w tych zajęciach odczuwają mniej różnych dolegliwości, wykazują lepszą kondycję psychiczną, a także mogą pochwalić się zwiększonym komfortem życia. A to, co dzieje się z sercem i układem krążenia, to już prawdziwa rewolucja. Trasy spacerów wynoszą od 6 do 10 km. Średni poziom intensywności.