Wycieczka samolotowa

Sielankowe pejzaże, romantyczne miasteczka, wino i słońce

Wylecimy z Gdańska do Pizy, a nazajutrz pojedziemy do Sieny i zwiedzimy z przewodnikiem: Piazza del Campo, gdzie odbywa się coroczne Palio, Katedrę - najpiękniejsząj gotycką budowlę z marmurowymi mozaikami, amboną z płaskorzeźbami Nicola Pisano. Przespacerujemy unikatowymi uliczkami miasta, zobaczymy dom Św. Katarzyny – mistyczki, a także kościół Św. Dominika. Następnie przejedziemy do San Giminiano, nazywanego średniowiecznym miasteczkiem 100 wież. Czekać tam na nas będzie Piazza del Duomo, Palazzo del Popolo, Piazza dell Cisterna, spacer uliczkami ze sklepami prezentującymi wyroby regionalne: wina, sery i wędliny.

Udamy się w Alpy Apuańskie, do regionu Garfagnana i zwiedzimy  Grotte del Vento – fantastyczną Grotę Wiatrów z unikatowymi formami naciekowymi. W Lucce zwiedzimy dawną kolonię rzymską, a dziś miasteczko o niezapomnianym klimacie toskańskim, gdzie znajduje się Piazza del Mercato, kościół San Michele in Foro, Dom Pucciniego, kościół San Martino (o architekturze pizańskiej odmiany stylu romańskiego). Swoją wizytę zakończymy spacerem urokliwymi uliczkami oraz wizytą w winiarni – z degustacją win, wędlin, serów.

Następnie dotrzemy do Cortony, jednego z najstarszych miast w Toskanii, założonego przez Etrusków, gdzie przespacerujemy się po Via Nazionale oraz zobaczymy Vicolo del Prezipizio, kościół San Francesco z dziełem Pietra da Cortona i relikwią Krzyża Świętego, Museo dell Akademia Etrusca. Zwiedzimy Arezzo, chyba najbogatszego miasto Toskanii, które w wyroby ze złota zaopatruje wszystkie sklepy w Europie, a tam zobaczymy Piazza Grande, Fontannę Chimery nawiązującą do czasów etruskich, Fortezza Medica wybudowaną przez Antonia de Sangallo młodszego, Dom Vasariego (pierwszego historyka sztuki).

Czeka nas również całodniowa wycieczka do Cinqueterre, części wybrzeża wpisanego na światową Listę UNESCO – gdzie w La Spezia udamy się w rejs statkiem wzdłuż urokliwego i skalistego wybrzeża liguryjskiego z widokiem na miasteczka Vernazza, Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Monterosso – z przepięknymi plażami. Będzie również czas na beztroskie plażowanie i kąpiel.

Zwiedzimy z przewodnikiem Florencję: kościół Santa Croce z grobowcami i cenotafami sławnych osobistości florenckich, Piazza della Signoria z Loggia dei Lanzi – galerią rzeźby na wolnym powietrzu, katedrę Santa Maria - pierwsze dzieło renesansowe Bruneleschiego, Baptysterium, kaplicę Medyceuszy, ogrody pałacu Chiggi, Most Złotników, malowniczą panoramę miasta Piazzale Michelangelo. Stamtąd udamy się do Prato, centrum toskańskiego sukiennictwa, z górującym nad miastem Castello dell’Imperatore, wzniesionym dla cesarza Fryderyka II, gdzie zwiedzimy: katedrę z freskami Fra Filippo Lippi oraz Piazza del Comune z Fontanną Bachusa.

Na zakończenie toskańskiej przygody przejedziemy do Pizy, dawnej potęgi morskiej, gdzie zobaczymy wizytówki miasta: Campo dei Miracoli, czyli katedrę wybudowaną z białego karraryjskiego marmuru, Baptysterium z arcydziełem Nicola Pisano – amboną, Krzywą Wieżę oraz kościół Santa Maria della Spina.

• 16 - 23 maja 2024

4.640 zł

4.540 zł

• Cena zawiera:
  • Transfer komfortowym autokarem z Gdyni na lotnisko i z powrotem (nie dotyczy wylotów z Gdańska)
  • Przelot samolotem w obie strony (miejsca przydzielane losowo, mały bagaż podręczny - mieszczący się pod siedzeniem)
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przejazdy na miejscu komfortowym autokarem
  • Zakwaterowanie w hotelu***/****, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Posiłek podczas transferu powrotnego z lotniska
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA TUiR: NNW na sumę 15.000 PLN i KL na sumę 60.000 EUR
  • Cena nie zawiera
  • Opłaty za bagaż podręczny lub rejestrowy - wg cennika przewoźnika
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne)
  • Własnych wydatków podczas wycieczki – kawa, lody, itp...

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.