Dużo się u nas dzieje (i dziać się będzie), dlatego robimy podsumowanie wszystkich 'flajowych' wieści :)
 
1) Powoli zamykamy listy na wycieczki zagraniczne 2024. Dla chętnych pozostało OSTATNICH KILKA MIEJSC na marcowy wyjazd do MAROKA POŁUDNIOWEGO (Magiczne Południe) oraz we wrześniu do GRUZJI, poza tym są miejsca na LITWĘ oraz do ZIEMI ŚWIĘTEJ. Od grudnia skupimy się już raczej na równie ciekawych wycieczkach krajowych, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów po Polsce. Pełny spis znajduje się na naszej stronie internetowej, a w naszym biurze można wziąć broszurkę z wykazem wolnych wyjazdów :)
 
 
2) Ho-ho-ho-hojnych niespodzianek na święta u nas nie brak! Wielkimi krokami zbliża się ostatni w tym roku wyjazd do Warszawy i okolic, m.in. na grany jedynie w okresie świąt spektakl Zespołu Mazowsze "Betlejem Polskie" oraz na stołeczny Jarmark Bożonarodzeniowy -i uwaga: jakieś miejsca się jeszcze znajdą! Ale to nie wszystkie prezenty pod drzewkiem... Planujemy jeszcze, w nawiązaniu do naszej nowej tradycji, zorganizować jakiś Kiermasz Świąteczny w Fundacji - szczegóły nie są jednak znane, dlatego apelujemy o czujność!
 
 
3) Przypominamy o naszych warsztatach ŚWIĄTECZNYCH ŚWIEC, podczas których dodamy blasku naszym wnętrzom i ocieplimy je płomykiem pachnących, naturalnych świec na bazie wosku sojowego! Podczas warsztatów nauczymy się robić świece i wyjdziemy z gotowym prezentem dla siebie lub bliskich - na święta :) Poznamy tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonamy je z instruktorem. Świece kolorowe, zapachowe z brokatem lub/i gwiazdkami … - jak będzie wyglądać Twoja świeca? To wszystko będzie zależeć od Twojego pomysłu!
 
Dowiemy się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostekm.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota itp., a także wiedzę odnośnie sojowych świec do masażu.
 
Warsztaty odbędą się 27.11.2023, w godz. 13:00-15:00, w pracowni plastycznej w Fundacji FLY 
Cena warsztatów to 135 zł/os., w cenie: niezbędne materiały, kawa, herbata, ciastka :)
 
 
4) Teraz to, co karnawałowe tygryski lubią najbardziej - uruchomiliśmy zapisy na coroczne BALE GDAŃSKIE (na razie na dwa pierwsze koncerty)! Te sobotnie koncerty to świetna okazja, by z pomocą kultury wysokiej obniżyć poziom stresu i spędzić wieczór w iście karnawałowym nastroju :)
 
I Bal Gdański (Salon Wiedeński i WigOrcheStra) odbędzie się w sobotę 6 stycznia 2024. Czeka nas "pełen przepychu wiedeński salon, a w nim m.in. muzyka Straussa i Mozarta oraz efektowny taniec. Zabrzmią też arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe". Cena biletu do 95 zł od osoby.

II Bal Gdański (Najwspanialsze tanga świata) odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024. Tematem przewodnim II Balu będą najwspanialsze tanga świata, a wśród nich m.in. argentyńskie "Libertango" Piazzolli, polskie "To ostatnia niedziela" Petersburskiego czy urugwajskie "La Cumparsita" Rodrigueza. Cena biletu to 105 zł od osoby.
 
Zwyczajowo, po koncercie, Organizatorzy zapraszają publiczność na wspólną zabawę w foyer przy muzyce na żywo! :)
W cenie biletu jest wliczony dojazd autokarem do Filharmonii, bilet na Bal Gdański i zabawa w foyer przy muzyce na żywo po Koncercie. Wyjazd jest każdorazowo o godz. 17:00, przy stanowisku nr 5 na gdyńskim Dworcu PKS (obok Dworca PKP Gdynia). Bilety dostępne są w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2.

"Bo do tanga trzeba dwojga…" – Was i nas, oczywiście!
 
 
5) Basia, nasza przewodniczka (którą wielu z Was miało już okazję poznać i pokochać) oraz jednocześnie prowadząca zajęcia step aerobiku, zaprasza na lutowy, SPORTOWY WEEKEND!
To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do wszystkich seniorów (i nie tylko!) - które odbędzie się w dniach 16-18.02.2024, w Gospodarstwie Agroturystycznym u Rychertów w Kiełpinie.
 
Program zajęć, jak i intensywność ćwiczeń, dopasowane będą do możliwości fizycznych Seniorów. Zajęcia prowadzić będzie instruktorka step-aerobiku. 
Czeka nas m.in. gimnastyka, Nordic Walking, step aerobik, zajęcia wyciszające oraz relaksujące, gra w kręgle oraz (dla chętnych) morsowanie :) 

Brzmi jak przepis na koktajl endorfinowo-serotoninowy, taki idealny, żeby się trochę zmęczyć, ale też nie za bardzo - taki, żeby się w chwilę uśmiechnąć i pozostać uśmiechniętym na dłużej! :)

Cena od osoby: 920 zł. Informacje oraz zapisy: biuro Fundacji w Gdyni (przy ul. Świętojańskiej 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka). Wyjazd jest jakiś tydzień po Tłustym Czwartku, będzie więc co spalać (żeby zrobić miejsce innym smakołykom, ma się rozumieć) :)
 
 
6) W naszej Galerii ART-Senior ściany zostały ubrane w najmodniejsze obrazy tego sezonu! Dwie "projektantki", czyli pani Marina i pani Kashtanava, ozdobiły nasze biuro swoimi zapierającymi dech w piersiach pracami. Im szarzej na dworze, tym barwniej u nas - ale pamiętajcie, sztuka bez odbiorców jest jak rama bez obrazu (jesteście farbą tego płótna!) - dlatego zapraszamy do naszego biura przy ul. Świętojańskiej 36/2, gdzie możecie obcować ze sztuką osobiście :) Pełny biogram obu Artystek znajdziecie na naszej stronie internetowej, a zdjęcia prac znajdziecie w naszej Galerii zdjęć :)
 
 
7) Ratujmy fundacyjne legitymacje! W okresie zimowym są bowiem narażone na ataki drapieżnej prokrastynacji! Jeżeli ktoś jeszcze nie odebrał swojej legitymacji - może ją odebrać w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2 
 
Przypominamy również, że legitymacja FLY upoważnia do zniżek w programie partnerskim, na wyjazdy turystyczne, wyjścia do teatru, zabawy lub inne imprezy organizowane przez Fundację FLY.
 
 
8) Trochę zimno, więc w Sklepie Charytatywnym "Z głębokiej szuflady" postanowiliśmy się rozgrzać starą, tradycyjną metodą znaną z urlopów, czyli zrobiliśmy mały remont :) Łatwo nie było, ale na szczęście wezwaliśmy pomoc (wystarczyło przeczytać nazwy ikeowych mebli od tyłu...) - tym samym udało nam się zagospodarować przestrzeń na to, czego szukacie u nas najczęściej - więcej ubrań, więcej torebek, więcej książek i mamy nadzieję, że co za tym idzie - jeszcze więcej udanych zakupów!
 
!ainezcaboz oD (: