Czym byłaby sobota bez kawusi - i czym byłaby sobotnia kawusia bez czegoś od nas dla Was? :) Właściwie: nie tyle co od nas, ale u nas - bo w naszej Galerii ART-SENIOR, gdzie od wczoraj można podziwiać wystawę TKACTWA ARTYSTYCZNEGO!
 
> UWAGA: nie znamy jeszcze daty wernisażu, także zachęcamy, żebyście śledzili nasze media społecznościowe, bo za kilka dni podamy szczegóły - zwłaszcza, że na przyszły tydzień przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę <
Prace można oczywiście oglądać również w naszej galerii internetowej, gdzie serdecznie Was zapraszamy - ale jak zawsze powtarzamy - sztuka jeszcze nie zginęła, więc warto ją podziwiać na żywo ("
 
Czym jest tkactwo artystyczne? Sztuką iście mitologiczną! Tkaniny wyrabiane ręcznie prezentują jedną z najstarszych form tkactwa artystycznego - podstawowe techniki nie zmieniły się bowiem od wieków... Sploty tkackie nadają się do wyrobu tkanin naściennych, dywaników, poduszek, toreb, a nawet odzieży. Podstawowe techniki są wspólne - wystarczy rama lub proste krosno dostosowane do rozmiarów tkaniny.
 
Warto wspomnieć, że niektóre materiały (chociażby kosze wiklinowe ozdobione techniką makramy) zostały pozyskane ze Sklepu Charytatywnego “Z głębokiej szuflady” - Artyści nie tylko spletli swój los ze sztuką, ale również dali starym rzeczom nowe życie, tworząc tym samym tkackie arcydzieła!
 
Dzieła zostały wykonane podczas zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY. Autorami prac są: Hanna Kadłubowska, Michał Pactwa, Urszula Szczygielska, Anna Worzała oraz prowadząca zajęcia Katarzyna Kwiecińska.
 
 
***
Przypominamy, że Galeria ART-SENIOR to inicjatywa gdyńskiej Fundacji FLY. W 2022 roku zamieniliśmy ściany biura Fundacji w przestrzeń wystawienniczą promującą sztukę Artystów (amatorów i profesjonalnych) wywodzących się z różnych środowisk i pokoleń. Galeria ART-SENIOR jest miejscem spotkań dla wrażliwych artystycznie dusz - bez względu na metrykę! :)