Wierzę, że mogę góry przenosić...

Fundacja FLY, Gdynia, ul. Świętojańska 36/2. Tel. 693-99-60-88, 517 38 38 28. E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BNP Paribas Bank Polska SA nr 69 1750 0012 0000 0000 3735 6956

Pora na wiosenny, marcowy numer naszego optymistycznego i pozytywnego miesięcznika do czytania! A w nim... Na pierwszym miejscu serdeczności dla Pań z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, a na ostatniej stronie Naczelna (red. Dorota Kitowska) w swoim kąciku "IKS w kuchni" prezentuje dwa proste przepisy kulinarne na tę okazję - jeden wykwintny (krewetki na maśle w białym winie), drugi efektowny (jajeczko sadzone w formie z paróweczki w kształcie serca).

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że biuro Fundacji Fly otworzy się dla Was już w poniedziałek, 22 lutego! Oczywiście nadal obowiązują podstawowe środki bezpieczeństwa (dezynfekcja, maseczki, dystans). Nie możemy się Was doczekać!

Mamy już luty! Pora na lutowego IKS-a! Zapraszamy do punktów dystrybucji po świeżutką gazetę. Można też poczytać online. W numerze m.in. wspomnienia z dzieciństwa spędzonego w Domu Kranisty (Sonia Langowska) oraz wspomnienia o rodzinnych legendach (Wiedźma Flaj). Basia Miecińska snuje rozważania o przyjaźni, a adw. dr Tomasz A. Zienowicz przybliża nam prawne meandry umowy zlecenia.

Słyszeliśmy, że niedługo, bardzo niedługo, bo już 14 lutego skończy się lockdownowe szaleństwo i znowu się zobaczymy! Też nie możecie się doczekać? Tymczasem zachęcamy Was do szczepień, bo pragniemy Was gościć w Fundacji szczęśliwych i zdrowych.

Właśnie ukazał się najnowszy numer naszego miesięcznika. Ze względu na niedostępność naszych miejsc dystrybucji postanowiliśmy wydać gazetę online. Można ją przeczytać klikając w link: https://issuu.com/radecki68/docs/2021_01_gdynski_iks_nr_84. Miłej lektury!

Przede wszystkim dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem, ilość maili i listów bardzo nas zaskoczyła, nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji... Z ogromu zgłoszeń niełatwo było wyłuskać zwycięzcę. Szczerze gratulujemy Wam talentu!

Miasto Gdynia, Legenda Morska Gdyni oraz Agencja Rozwoju Gdyni zapraszają serdecznie 17. grudnia 2020 roku na cykliczny Mini Przegląd Filmów Morskich w Gdyni.

Niewiele jest miast w Europie, a nawet na świecie, których losy były  tak blisko powiązane z morzem, morską tradycją oraz tożsamością morską całego narodu jak Gdynia.

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na słuchowisko dla dzieci pt. „Złote serce”. Emisja 21 grudnia o godz. 10:00 online na stronie www.wck.org.pl.

W Sylwestrową Noc większość z nas czeka by o północy wznieść lampkę szampana i wymienić się z bliskimi życzeniami.  Czas wtedy na chwilę zatrzymuje się, my wiwatujemy a fajerwerki rozbłyskują na granatowym niebie. Z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2021 mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w konkursie „Marzenia do spełnienia”.

Źle dopasowane buty, a szczególnie często noszone wysokie obcasy i wąskie noski są powszechnie uznawane za sprawcę powstawania halluxa. Warto jednak spojrzeć nieco szerzej, a właściwie wyżej. Poza butami bierzemy pod uwagę, jak kształtuje się oś całej nogi: od biodra, przez kolano, staw skokowy aż po palce stopy.