Fundacja FLY

Wierzę, że mogę góry przenosić...

Fundacja FLY, Gdynia, ul. Świętojańska 36/2. Tel. 693-99-60-88, 517 38 38 28. E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BNP Paribas Bank Polska SA nr 69 1750 0012 0000 0000 3735 6956

Dzisiaj, 8 sierpnia, obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Wielki Dzień Pszczół to inicjatywa, która ma chronić pszczoły przed wyginięciem. Zasługi tych owadów są nie do przecenienia, dzięki nim mamy choćby miód i pyszne owoce. Po raz pierwszy to nietypowe święto odbyło się w sierpniu 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowych albumów w galerii zdjęć z ostatnich wycieczek. Są fotki ze spływu kajakowego, jednodniowej wycieczki do Ustki, a także z wypraw na Pomorze Zachodnie i do Berlina oraz Świętokrzyskie. Kliknij w menu "Zdjęcia" i przenieś się w czasie i przestrzeni albo kliknij tutaj: https://galeria.fundacjafly.pl/index.php?/category/733 

Zapraszamy do lektury sierpniowego numeru "gazety do czytania" "dla Seniorów i Ich Rodzin", czyli naszego miesięcznika. Już dzisiaj numer dostępny online, a od 29. lipca w naszych punktach dystrybucji. Zapraszamy do lektury na https://issuu.com/radecki68/docs/2022_08_gdynski_iks_nr_103.

Wakacyjny, lipcowy numer "Gdyńskiego IKS-a" właśnie ukazał się w Gdyni i okolicach. Dużo ciekawostek i informacji, wszak to gazeta do czytania! Dla Seniorów i ich rodzin... Zapraszamy także do lektury online na www.fundacjafly.pl/gdynski-iks. Należy kliknąć w ilustrację pierwszej strony najnowszego, 102 numeru!

Uprzejmie informujemy, że w piątek 1.07 nasze biuro będzie nieczynne. Zapraszamy w poniedziałek 4.07.2022 w godz. 8.30 do 15.30. 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, gdzie uzupełniliśmy albumy z wycieczek jednodniowych oraz plenerowych zajęć prowadzonych przez pana Romana Mroczkowskiego pt. "Spacerkiem po Gdyni". Kliknij w ZDJĘCIA w menu głównym, wybierz kategorię WYCIECZKI, dalej WYCIECZKI 2022. Albo kliknij bezpośredni link: https://galeria.fundacjafly.pl/index.php?/category/733.

Pod tytułem „Tak widzę i czuję” swoje plastyczne zdolności zaprezentowały  w Gdyni w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji Fly, podopieczne  Lidii Biełous.

 Swoje prace wystawiły Panie:

  • Małgorzata Ćwiklak
  • Jagwiga Gierszewska
  • Bożena Juszkiewicz
  • Teresa Kalinowska
  • Danuta Remiszewska
  • Janina Sawicka
  • Anna Turowska
  • Anna Zmuda
  • Celina Zahor

Zapraszamy do obejrzenia w biurze fundacji, a może... atrakcyjnego zakupu? :)

 

1 czerwca rozpoczęły się specjalistyczne szkolenia z zakresu obsługi urządzeń portowych, budowlanych, logistycznych i offshore (m.in. wózków widłowych, suwnic, żurawi, ciągników terminalowych), połączone z nauką branżowego języka polskiego.

Wśród uczestników pierwszej 10-osobowej grupy, większość stanowią panie.

Już na początku czerwca ukazał się kolejny (101) numer naszego miesięcznik dla Seniorów i Ich Rodzin. Zachęcamy do lektury - jak zwykle wiele ciekawych tematów, informacji i artykułów. Numer dostępny w punktach dystrybucji (patrz: lista dystrybucji), w siedzibie Fundacji FLY, a także online - kliknij tutaj.

Centrum Rehabilitacji przy Fundacji FLY (ul. Świętojańska 32/13) zaprasza osoby pracujące na wakacyjne zajęcia ze Zdrowego Kręgosłupa prowadzone przez fizjoterapeutkę. Rozpoczynamy 13.06. 2022 r. Zajęcia w środy o godz. 17.00. Koszt to 70 zł za 4 wejścia. Informacje i zapisy pod numerem tel. 798 179 942.

Dzień Matki... Dzień refleksji i wspomnień, pięknych wspomnień... Konstanty Ildefons Gałczyński napisał piękny wiersz, jakże dzisiaj trafny...

Centrum Nowych Kompetencji Sp. z o.o. та Fundacja FLY організовують спеціалізоване навчання в галузі портового, будівельного, логістичного та морського обладнання (включаючи навантажувачі, козлові крани, крани, термінальні тягачі), поєднане з вивченням польської мови для галузі.

Centrum Nowych Kompetencji Sp. z o.o. oraz Fundacja FLY organizują specjalistyczne szkolenia z zakresu obsługi urządzeń portowych, budowlanych, logistycznych i offshore (m.in. wózków widłowych, suwnic, żurawi, ciągników terminalowych), połączone z nauką branżowego języka polskiego.

Fundacja FLY serdecznie zaprasza do swojej siedziby w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 36/2 na wystawę prac autorstwa pana Marka Koguta pt. „Kamienice Gdyni i okręty Marynarki Wojennej”. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 6 maja 2022 roku, a prace Pana Koguta można podziwiać do końca maja 2022 roku.

Informujemy, że zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w dniu 02.05.2022 r. (poniedziałek) - grupa prowadzona przez panią Ewę Jaroszyńską odbędą się w terenie. Zbiórka: 02.05.2022 r. (poniedziałek), przed siedzibą Fundacji FLY (ul. Świętojańska 36) o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie i życzymy dobrej pogody.

Kochani! Czas mknie jak szalony. Z dumą oddajemy w Wasze ręce 100 numer naszego miesięcznika "Gdyński IKS". Jego pierwszy numer ukazał się w listopadzie 2013 roku i szybko zyskał sporą grupę wiernych Czytelników. Niezmiernie nas to cieszy i motywuje do jeszcze większej pracy. Podobnie jak poprzednie, ten numer jest wyjątkowy...

Informujemy, że 02.05 br. (poniedziałek) biuro Fundacji FLY będzie zamknięte. Zapraszamy w środę od godz. 8.30.

“Uczenie się innego języka jest nie tylko uczeniem się innych słów na te same rzeczy, ale także uczeniem się innego sposób myślenia o rzeczach.” / (Flora Lewis).

Z ogromną radością informujemy, iż rozpoczęły się zajęcia z języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Na chwilę obecną tajniki wiedzy o naszym ojczystym języku zgłębiają uczestnicy 3, uruchomionych grup.

Zapraszamy serdecznie na majowe warsztaty witrażu (19-21.05.2022 r.) godz. 15.00-18.00. To już czwarte takie warsztaty w tym roku. Pod kierunkiem artysty plastyka p. Wandy Frąckowskiej uczestniczki stworzą piękne prace metodą Tiffany'ego.  Zobaczcie, jak było na wcześniejszych edycjach - zdjęcia dostępne są tu: https://galeria.fundacjafly.pl/index.php?/category/742.

Przypominamy i zapraszamy po odbiór legitymacji Fundacji FLY. Nie dość, że upoważnia ona do zniżki przy zapisie na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku - jeden z najlepszych okresów w życiu, to jeszcze wiąże się z wieloma przywilejami, takimi jak zniżki na wycieczki czy usługi rehabilitacyjne.

Copyright © Fundacja FLY 2012-2022