Fundacja FLY

Wierzę, że mogę góry przenosić...

Fundacja FLY, Gdynia, ul. Świętojańska 36/2. Tel. 693-99-60-88, 517 38 38 28. E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BNP Paribas Bank Polska SA nr 69 1750 0012 0000 0000 3735 6956

Szanowni Państwo, 

informujemy, że tegoroczna przerwa świąteczna w naszej Fundacji będzie trwała od 19.12 do 01.01. Wszystkie zajęcia zostaną wznowione od dnia 02.01.2023.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szwecji płacić będzie można jedynie kartą (bez gotówki - bez szwedzkich koron, dolarów lub złotówek) - taką informację otrzymaliśmy od szwedzkiego organizatora.

Serdecznie zapraszamy na ŚWIĄTECZNY KIERMASZ 01/13/15 grudnia!
 
Wraz z naszymi Przyjaciółmi: Zdrowy Świat, Ekobabki - Koło Gospodyń Wiejskich oraz Manufaktura Leo, mamy zaszczyt zaprosić Państwa na Świąteczny Kiermasz, który odbędzie się u nas, w czwartek 1 grudnia, wtorek 13 grudnia i czwartek 15 grudnia.
 
Część z Państwa miała niedawno okazję poznać naszych Gości podczas wycieczki do Wieżycy - chcielibyśmy jednak przedstawić Ich twórczość szerszemu gronu. A okazja jest niebagatelna, bowiem nasi Goście przywiozą ze sobą produkty regionalne, naturalne i ekologiczne, m.in.: świece, przetwory, wędliny, pasztety i kiełbasy, pieczywo, herbaty, produkty pszczele, torebki i biżuterię, a także wiele innych skarbów!
 
Kiermasz Świąteczny odbędzie się w czwartek 1 grudnia, wtorek 13 grudnia i czwartek 15 grudnia, w siedzibie naszej Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 - wstęp wolny! 
Z radością informujemy, że restauracja Tapas Barcelona dołączyła do naszego Programu Partnerskiego. Jeżeli mają Państwo ochotę na najlepsze wina z hiszpańskich winnic albo na wyborne tapas i hiszpańskie delikatesy - jest to zdecydowanie miejsce dla Was.
Mając naszą legitymację Fundacji FLY (i okazując ją w restauracji), możecie Państwo otrzymać zniżkę -15% na dania główne, od poniedziałku do czwartku, w godzinach 13:00-17:00.
 
Gdy będą się tam Państwo wybierać, zalecamy uprzedni kontakt z Tapas Barceloną - jest to niezwykle klimatyczne, ale równie kameralne miejsce, a i Wy na pewno będziecie chcieli mieć pewność wolnego stolika.
 
Od siebie możemy dodać, że jest to miejsce przez nas sprawdzone, zaufane, regularnie odwiedzane i z całego serca je polecamy.
 
Tapas Barcelona znajduje się bardzo blisko Fundacji, tj. przy ul. Zygmuntowskiej (ulica prostopadła do Świętojańskiej, naprzeciw kościoła). Menu oraz dane kontaktowe można zobaczyć również na stronie internetowej https://tapasbarcelona.pl/ 

Tradycyjnie, w ostatni czwartek miesiąca ukazuje się najlepsza gazeta do czytania dla Seniorów i ich rodzin. Zapraszamy do lektury - wiele ciekawych artykułów i informacji. Wybrzmiewają jeszcze echa ostatniego Festiwalu Filmów Polskich Fabularnych. Danuta Balcerowicz dzieli się wrażeniami z filmu "Apokawixa", zaś Jolanta Krause w nawiązaniu do filmu „Broad Peak” wspomina jedną z najbardziej rozpoznawalnych alpinistek Wandę Rutkiewicz. Wspomnieniami z Bieszczadów dzieli się uczestniczka naszej tegorocznej wycieczki, pani Grażyna Schlichtinger, zaś Sonia Langowska pisze o wyjątkowej roli muzyki w filmie pt. "Król tańczy". Piszemy także o ciekawej inicjatywie Traffic Design, dzięki której na gdyńskim Grabówku powstał mural z biotynku przedstawiający, niegdyś pospolity, a dziś ginący, morszczyn pęcherzykowaty. Adwokat dr. Tomasz Zienowicz opisuje szeroko temat tymczasowego aresztowania (oby nigdy nie dotyczyło to żadnego z naszych Czytelników!). Publikujemy także wiersze laureatów konkursu Poetyckiego ogłoszonego w mediach społecznościowych. Pierwszą w nowym sezonie premierę Teatru Miejskiego w Gdyni, komedię Paula Elliotta „Umrzeć ze śmiechu”, recenzuje Basia Miecińska. Warto przeczytać wywiad Danuty Balcerowicz z profesorem Wojciechem Glacem z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, ulubionym wykładowcą studentów biologii UG, o nauce i pracy. Przybliżamy także projekty dla gdyńskich Seniorów realizowane przez Fundację FLY ("Nie ma jak Pomorze" i "Senior w ruchu") oraz Stowarzyszenia Morsy Gdyńskie ("Seniorzy morsują"). Polecamy Czytelnikom najświeższe wiadomości z Fundacji FLY, m.in. o tym, że poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia korepetycji dla młodzieży oraz o wolnych miejscach na warsztatach nowoczesnych technologii dla Seniorów. Można poznać szczegóły wycieczki promowo-autokarowej na JArmark Bożonarodzeniowy do Kalmaru w Szwecji. Czytelnicy mający problemy z kręgosłupem, stawami łokciowymi i biodrowymi, w szczególności przed lub po wszczepieniu endoprotezy, ucieszy informacja o dwutygodniowych ambulatoryjnych turnusach rehabilitacyjnych w naszym Centrum Rehabilitacji.

Miłej lektury! Online pod tym linkiem https://bit.ly/3znHg55, wersja papierowa w biurze Fundacji oraz w naszych punktach dystrybucji (sprawdź tutaj). Wszystkie numery, aktualne i archiwalne, dostępne na stronie https://fundacjafly.pl/gdynski-iks

 

Dziękujemy wszystkim Autorom za nadesłanie swoich wierszy!
 
Jury (po zażartej dyskusji) wybrało cztery (!) zwyciężczynie naszego konkursu poetyckiego "Wiersz o jesieni". Wiersze zostały opublikowane na łamach listopadowego wydania miesięcznika "Gdyński IKS".
 
Gratulujemy Paniom: Henriecie Figurze, Ewie Grzonie, Iwonie Wideryńskiej i Jolancie Rozmus , ale także wszystkim Autorom biorącym udział w konkursie - cieszymy się, że otacza nas tak wiele osób wrażliwych na sztukę.
 
Kupony dla Autorów biorących udział w konkursie można odebrać w biurze Fundacji FLY przy ul. Świętojańskiej 36/2 (jedno piętro nad Pizzą Hut).
Zapraszamy dzieci i młodzież z klas VI-VIII szkół podstawowych i I klas szkół ponadpodstawowych do Klubu Młodzieżowego FLY na bezpłatne korepetycje z matematyki, fizyki, chemii, języka polskiego, niemieckiego oraz angielskiego. Klub Młodzieżowy FLY jest projektem skierowanym do gdyńskich uczniów z niezamożnych rodzin. 
 
Klub ruszy w połowie października i będzie działał od poniedziałku do czwartku w siedzibie naszej Fundacji, w godzinach popołudniowych (16:00-19:00).
 
Zapisy oraz informacje dostępne są w biurze Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2, na stronie www.fundacjafly.pl/klub-mlodziezowy oraz pod adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 

Tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca wychodzi kolejny (już 105) numer naszego bardzo pozytywnego miesięcznika. Tym razem dużo artykułów o zakończonym niedawno 47 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zapraszamy do lektury artykułów Danuty Balcerowicz i Jolanty Krause. Arcyciekawą postać wirtuoza skrzypiec, Nicolo Paganiniego, przedstawia Sonia Langowska. Basia Miecińska z kolei wspomina wieloletnią asystentkę Marszałka Piłsudskiego, poetkę, kobietę nietuzinkową, Kazimierę Iłłakowiczównę. Plany repertuarowe zdradza nam Teatr Miejski, zaś adw. dr Tomasz A. Zienowicz wyjaśnia szczegółowo kwestie związane z egzekucją administracyjną. Z rzecznikiem prasowym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni, panem Cezarym Horewiczem, o trudnych wyzwaniach dzisiejszych i zbliżającej się zimie rozmawia Danuta Balcerowicz. W cieszącym się nieustającą popularnością kąciku "IKS w kuchni", prowadzonym przez Redaktor Naczelną Dorotę Kitowską, Czytelnicy znajdą przepis na leczo z dyni.

Numer dostępny online: https://bit.ly/3xYwDVO
oraz w ponad 70 punktach dystrybucji, których listę znajdziesz tutaj: https://bit.ly/3re6MFB

 

 

Szukamy wolontariuszy do prowadzenia zajęć dla naszych Seniorów w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Nasi słuchacze to osoby 55+, które są społecznie świadome, nad wyraz aktywne oraz gotowe podjąć próbę odnalezienia się w otaczającej ich rzeczywistości. Potrzebujemy jednak wolontariuszy, którzy wesprą nas w tych działaniach.

Szukamy wolontariuszy do prowadzenia zajęć artystycznych (np. rękodzieło, rysunek, malarstwo itp.), hobbystycznych, wykładów (np. popularnonaukowych, historycznych, geograficznych), lektoratów (szczególnie języków włoskiego i hiszpańskiego) oraz ruchowych (gimnastyka, taniec, turystyka).

Jeśli masz więc pasję - znasz jakiś język, parasz się którąś z dziedzin sztuki, mógłbyś o swoim hobby opowiadać godzinami - nie potrzebujesz formalnego wykształcenia, wystarczą wiedza i chęci.

 

Bliższe informacje czekają pod e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Szukamy wolontariuszy do prowadzenia korepetycji dla młodzieży w Fundacji FLY

Zwracamy się z apelem do osób, które chciałyby zostać wolontariuszami i wspomóc młodzież z niezamożnych rodzin poprzez korepetycje, zwłaszcza z przedmiotów takich jak matematyka, fizyka, chemia, język polski, język angielski, ale też innych.

Nie potrzebujesz formalnego wykształcenia, wystarczą wiedza i chęci. Będziesz miał realny wpływ na wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży - na budowę fundamentów, na których wzrosną ich przyszłe decyzje i stosunek do świata. 

Bliższe informacje czekają pod e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już dzisiaj można zapoznać się z propozycjami wycieczek zagranicznych, jakie zaplanowaliśmy na 2023 rok. Jest kilka nowości. Sprawdźcie w zakładce "Turystyka Senioralna" - "Zagraniczne". 

Już dzisiaj można zapoznać się z propozycjami wycieczek po Polsce, jakie zaplanowaliśmy na 2023 rok. Są dwie nowości. Sprawdźcie w zakładce "Turystyka Senioralna" - "Po Polsce". Można też pobrać folder wycieczek krajowych - KLIKNIJ TUTAJ

28 lipca zakończyło się szkolenie w Centrum Nowych Kompetencji dla pierwszej 10-osobowej grupy kursantów z Ukrainy. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin TDT (Transportowy Dozór Techniczny) i zdobyli uprawnienia operatorów suwnic bramowych RTG. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Dzisiaj, 8 sierpnia, obchodzimy w Polsce Wielki Dzień Pszczół. Wielki Dzień Pszczół to inicjatywa, która ma chronić pszczoły przed wyginięciem. Zasługi tych owadów są nie do przecenienia, dzięki nim mamy choćby miód i pyszne owoce. Po raz pierwszy to nietypowe święto odbyło się w sierpniu 2013 roku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia nowych albumów w galerii zdjęć z ostatnich wycieczek. Są fotki ze spływu kajakowego, jednodniowej wycieczki do Ustki, a także z wypraw na Pomorze Zachodnie i do Berlina oraz Świętokrzyskie. Kliknij w menu "Zdjęcia" i przenieś się w czasie i przestrzeni albo kliknij tutaj: https://galeria.fundacjafly.pl/index.php?/category/733 

Zapraszamy do lektury sierpniowego numeru "gazety do czytania" "dla Seniorów i Ich Rodzin", czyli naszego miesięcznika. Już dzisiaj numer dostępny online, a od 29. lipca w naszych punktach dystrybucji. Zapraszamy do lektury na https://issuu.com/radecki68/docs/2022_08_gdynski_iks_nr_103.

Wakacyjny, lipcowy numer "Gdyńskiego IKS-a" właśnie ukazał się w Gdyni i okolicach. Dużo ciekawostek i informacji, wszak to gazeta do czytania! Dla Seniorów i ich rodzin... Zapraszamy także do lektury online na www.fundacjafly.pl/gdynski-iks. Należy kliknąć w ilustrację pierwszej strony najnowszego, 102 numeru!

Uprzejmie informujemy, że w piątek 1.07 nasze biuro będzie nieczynne. Zapraszamy w poniedziałek 4.07.2022 w godz. 8.30 do 15.30. 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, gdzie uzupełniliśmy albumy z wycieczek jednodniowych oraz plenerowych zajęć prowadzonych przez pana Romana Mroczkowskiego pt. "Spacerkiem po Gdyni". Kliknij w ZDJĘCIA w menu głównym, wybierz kategorię WYCIECZKI, dalej WYCIECZKI 2022. Albo kliknij bezpośredni link: https://galeria.fundacjafly.pl/index.php?/category/733.

Pod tytułem „Tak widzę i czuję” swoje plastyczne zdolności zaprezentowały  w Gdyni w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji Fly, podopieczne  Lidii Biełous.

 Swoje prace wystawiły Panie:

  • Małgorzata Ćwiklak
  • Jagwiga Gierszewska
  • Bożena Juszkiewicz
  • Teresa Kalinowska
  • Danuta Remiszewska
  • Janina Sawicka
  • Anna Turowska
  • Anna Zmuda
  • Celina Zahor

Zapraszamy do obejrzenia w biurze fundacji, a może... atrakcyjnego zakupu? :)

Copyright © Fundacja FLY 2012-2022