Może to nie jest taka pilna nowina, jak te o wycieczkach, które FLY zaplanowało dla Seniorów na 2024 rok, ale uprzejmie informujemy, że pojawił się „na mieście” sto szesnasty w kolejności, wrześniowy numer naszego pozytywnego miesięcznika. I warto podkreślić, że to porządna gazeta do czytania, a nie jakaś tam „gazetka” ...

O czym zatem można poczytać? Basia Miecińska wspaniale przybliża sylwetkę związanej (także uczuciowo) z Tadeuszem Boy=Żeleńskim skandalistki, Ireny Krzywickiej. Owa dama już sto lat temu czyniła starania, aby poprawić los kobiet. Mecenas Tomasz Zienowicz objaśnia, jakie warunki musi spełnić emeryt, aby otrzymać „czternastkę”. Danuta Balcerowicz dzieli się swoimi spostrzeżeniami z sympozjum, jakie odbyło się w maju w Europejskim Centrum Solidarności.

Okazuje się, że magia Kaszub, to nie tylko uroki pejzaży, ale całkiem spory zasób wierzeń, przesądów. Pisze o tym Jola Krause. Janusz Wiśniewski prezentuje IV część opowiadania pt. „Julka”. I chociaż to ostatnia część, to... będzie ciąg dalszy – Autor opisał dalsze dzieje bohaterów, ale to w październikowym numerze! O nagnezie pisze nasza farmaceutka, Danuta Kwiatkowska, a Naczelna serwuje zupę grzybową i siekane kotlety z kurczaka. Do tego prezentacja oferty wycieczek po Polsce dopełnia wrześniowy numer IKSa. Miłej lektury online, lub, jak kto woli – miłego czytania drukowanej gazety!

Kliknij tutaj, aby przeczytać online: https://online.anyflip.com/ldfgu/hocc/mobile/index.html