Sklep charytatywny „Z głębokiej szuflady” działa pod patronatem Fundacji Fly od 2012 roku. Dochód ze sklepu jest przeznaczany na pomoc dydaktyczną Młodzieżowego Klubu Fundacji Fly, na zajęciach którego gdyńska młodzież z niezamożnych rodzin może korzystać z bezpłatnych korepetycji i spotkań rozwijających pasję.

„Głęboka szuflada” nie istniałaby jednak, gdyby nie szczodrość mieszkańców Gdyni – sklep utrzymuje się ze sprzedaży przedmiotów przynoszonych przez osoby, które już ich nie potrzebują. Porządkując mieszkanie, zawsze znajdziemy rzeczy, które są już zbędne– przeczytane książki, przesłuchane płyty, nietrafione prezenty, odzież i buty wciąż w dobrym stanie, niepotrzebne elementy ozdobne, meble, czy działający jeszcze sprzęt AGD i RTV. Odświeżone i sprawdzone pod względem technicznym przedmioty są wyceniane i sprzedawane często za symboliczne kwoty. Za niewielkie pieniądze można tu zdobyć niejedną perełkę. W grudniu przewidziane są cztery akcje promocyjne w naszym sklepie:

28.11-5.12 – wszystkie kieliszki, szklanki, szklane patery, ozdoby szklane -50%;

6.12-12.12 – wszystkie zabawki -50%;

13.12- 19.12 – ozdoby i figurki -50%;

20.12 do końca roku – wszystkie kurtki po 20 zł.

Sklep mieści się przy ul. Świętojańskiej 36, obok Biedronki w pasażu „W starym kinie” (wejście od strony ul. Świętojańskiej i od ul. Abrahama). Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz.10-18, a w soboty w godz.10-14.

Aby dać nowe życie zbędnym przedmiotom z naszego otoczenia, wystarczy je do nas przynieść w godzinach pracy sklepu, bądź zadzwonić pod nr telefonu  515-150-420.

Sławomira Tomaszewska