Dziurka od klucza - warsztaty haiku dla seniorów
Lubisz cieszyć się chwilą? Czujesz kontakt z przyrodą? A może fotografujesz?
Haiku, czyli japońska poezja, jest jak patrzenie przez dziurkę od klucza. Pozwala odkryć na nowo coś, co wydaje nam się oczywiste. Kieruje się przy tym prostymi zasadami: minimalizmem, byciem tu i teraz, fotograficznym spojrzeniem na rzeczywistość.
W pisaniu haiku liczy się wrażliwość i zmysł obserwacji, czyli cechy, które posiada każdy z nas. Zapraszam Państwa do tej przygody, jaką jest pisanie, szczególnie pisanie haiku, które pozwala cieszyć się światem i daje piszącemu niezwykłe spojrzenie na zupełnie zwyczajne sprawy.
/Gosia Zamorska, poetka haiku/
O prowadzącej: Gosia Zamorska - autorka zajęć „Haiku dla dzieci", założycielka Gdańskiej Szkoły Haiku. Współpracuje z bibliotekami szkolnymi, prowadząc lekcje biblioteczne z pisania haiku dla licealistów, a także z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku. Haiku publikowała głównie w japońskich i amerykańskich czasopismach internetowych („Tinywords", „Asahi", "Mainichi") i pokazywała na Festiwalu Instalacji Lirycznych w Gdańsku. Prowadziła warsztaty haiku m.in. dla Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Haiku. Zredagowała i wydała dwa tomiki zbiorowe, dokumentujące utwory z warsztatów ("Haiku" i "Gdańska Szkoła haiku - wybór wierszy) oraz tomik własnych wierszy haiku "Dziurka od klucza" (2020).
Z powstałych w czasie warsztatów haiku tworzyć będziemy kolaże (słowo+grafika gazetowa), które następnie zostaną zaprezentowane w Bibliotece Wzgórze.
Spotkania odbędą się w środy, 15 i 29 września oraz 6 października w godz. 17.00 - 19.00.
Zajęcia są bezpłatne. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne (58 62218 51) lub mailowe Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .