Kochani! Czas mknie jak szalony. Z dumą oddajemy w Wasze ręce 100 numer naszego miesięcznika "Gdyński IKS". Jego pierwszy numer ukazał się w listopadzie 2013 roku i szybko zyskał sporą grupę wiernych Czytelników. Niezmiernie nas to cieszy i motywuje do jeszcze większej pracy. Podobnie jak poprzednie, ten numer jest wyjątkowy...

W szczególności polecamy pełen ciepła artykuł Doroty Kitowskiej, Redaktor Naczelnej IKS-a. Odnajdziemy w nim wspomnienia związane z gazetą oraz podziękowania dla tych, którzy współtworzyli i tworzą nasz miesięcznik. Warto przeczytać obszerny wywiad z panią Jolantą Złoch – dyrektorką Szkolnego Młodzieżowego Schroniska w Gdyni o powstaniu placówki, uchodźcach z Ukrainy i pomocy dla nich.

Maj to miesiąc kobiet - polecamy lekturę artykułu Alicji Król o kobietach w Egipcie i Doroty Kitowskiej o Dniu Matki. Mikołaj Niczyporowicz namawia czytelników IKS-a do odwiedzenia stolicy Wielkopolski, a fundacja FLY zaprasza na atrakcyjne wycieczki. Tradycyjnie polecamy: porady prawne, IKS w kuchni, porady rehabilitacyjne i prozdrowotne.

Szczegóły w jubileuszowym setnym numerze - dostępnym online pod linkiem oraz w naszych ponad 70 punktach dystrybucji we wszystkich dzielnicach Gdyni, w Kosakowie oraz Rumii od piątku. Zapraszamy do jubileuszowej lektury IKS-a. 

Czytaj Gdyński IKS nr 100 (05/2022) online!