Zespół „Mazowsze" to coś więcej niż zespół muzyczny, teatr czy instytucja artystyczna. To symbol i kontynuacja polskiej tradycji.  
Z radością więc zapraszamy Seniorki i Seniorów na wspólny weekend w dniach 24-26 marca, podczas którego głównym daniem będzie koncert „Kalejdoskop Barw Polski” (flagowy koncert Zespołu "Mazowsze"), ale przystawki i desery również Was nie rozczarują! W programie naszego wyjazdu jest pobyt w Karolinie pod Warszawą (siedziba Zespołu "Mazowsze"), gdzie weźmiemy udział we wspomnianym koncercie, a także zwiedzimy Centrum Folkloru Polskiego.
Będzie tam również Jarmark Wielkanocny z udziałem ponad 60 Wystawców.

Na wycieczce poznamy również inne niezwykłe miejsca położone na zachód od Warszawy:
- Żyrardów: w Żyrardowie zwiedzimy Muzeum Lniarstwa, a także najważniejsze zabytkowe punkty miasta, przez osadę dla robotników, Plac Jana Pawła II, zabudowania fabryczne oraz dzielnicę urzędniczą.
- Grodzisk Mazowiecki: jedno z najprężniej rozwijających się miast w Polsce w ostatnim dwudziestoleciu. Podczas spaceru zobaczymy Park im. hr. Skarbków, Mediatekę, Willę Niespodziankę, Centrum Kultury. Udamy się także na taras widokowy z panoramą na Warszawę i do dworku A. Chełmońskiego.
- Owczarnia: Ogród Rzeźb Juana Soriano - światowej sławy meksykańskiego artysty.
- Podkowa Leśna: jest najlepiej zachowaną w Polsce realizacją miasta-ogrodu. Wzdłuż pięknych i zalesionych uliczek stoją tu tonące w zieleni wille i rezydencje. W mieście zwiedzimy ciekawy kościół św. Krzysztofa, przejdziemy obok Stacji WKD, Willi Aida, Pałacyku Cassino, przejedziemy trasą z widokiem na wille i pałacyki.
- Stawisko: od początku było nie tylko Domem Iwaszkiewiczów, ale także ważnym ośrodkiem życia kulturalnego. W Muzeum zobaczymy pamiątki związane z życiem pisarza, a także film jemu poświęcony.
- Żelazowa Wola: zwiedzanie dworku – miejsca urodzenia Fryderyka Chopina, a także parku, który go otacza.
 
Cena za osobę: 830 zł

W cenie jest przejazd komfortowym autokarem z Gdyni, zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje) oraz obiad w drodze powrotnej, wstępy i atrakcje ujęte w programie (w tym koszt biletu na koncert Zespołu MAZOWSZE), lokalnych przewodników, opiekę pilota z Fundacji, system tourguide, ubezpieczenie NNW w UNIQA TUiR na sumę 20.000 PLN.

 
Wyjazd: 24.03.2023 r. (piątek), zbiórka o godz. 7:45, wyjazd o godz. 8:00 / Plac przed Dworcem PKS, stanowisko nr 5.
Powrót: 26.03.2023 r. (niedziela) ok. godz. 19:00
 
Szczegółowa oferta dostępna jest na naszej stronie (kliknij tutaj) oraz w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2.