Serdecznie zapraszamy na wspólny rejs do Szwecji, na wycieczkę po dwóch malowniczych, mogących pochwalić się bogatą historią oraz strategicznym znaczeniem miastach - Lund i Malmö!

Lund – w średniowieczu siedziba arcybiskupstwa dla całej Skandynawii, do dziś podziwiać tu można wzniesioną wówczas katedrę z zegarem astronomicznym i kryptą skrywającą tajemnicę legendarnego olbrzyma Finna. Lund to także siedziba największego w Skandynawii uniwersytetu, założonego już w połowie XVII w. Obecnie Uniwersytet w Lund ma 42 000 studentów, więc miasto ma bardzo „studencki” charakter, o czym świadczy chociażby liczba kawiarni i rowerów.

Malmö – największe miasto w płd. Szwecji i zarazem chyba najbardziej międzynarodowe. Malmö to z jednej strony historyczne centrum z zamkiem, zbudowanym z inicjatywy Eryka Pomorskiego, ogromnym rynkiem Stortorget i popularnym wśród turystów Lilla torg, ale też bardzo ciekawa dzielnica Västra Hamnen, powstała na dawnych terenach stoczniowych, z nowoczesną ekologiczną zabudową oraz najwyższym w Szwecji budynkiem Turning Torso.

Po drodze czekają na nas urozmaicone krajobrazy Szwecji – zarówno skaliste wybrzeże i lasy regionu Blekinge, jak i pagórkowaty i żyzny region Skåne (znany również jako kolebka takich szwedzkich marek jak Absolut, Scania czy Skanska).

Termin: 17-19.07.2023 (poniedziałek, wtorek, środa)
Cena od osoby: 820 PLN (z legitymacją Fundacji FLY) / 870 PLN (bez legitymacji)

Szczegółowy program wycieczki można zobaczyć klikając >>>TUTAJ<<<

Zasięgnąć informacji oraz dokonać zapisów będzie można w gdyńskim biurze Fundacji FLY, przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro, wejście obok sklepu Biedronka, przyjmujemy interesantów w godzinach 09:00 - 15:00).