Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Kalisza - w dniach 19-21.09.2023! (UWAGA! Zmienił się termin wycieczki, z lipca na wrzesień!)

Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto Wielkopolski. Intensywne zasiedlenie w okresie wpływów rzymskich wynikało z położenia w znaczącym punkcie "Szlaku Bursztynowego", łączącego imperium rzymskie z wybrzeżem Bałtyku. O randze tegoż centrum osadniczego świadczy fakt, iż około połowy II wieku n.e. Klaudiusz Ptolemeusz wymienił miejscowość "Kalisia", identyfikowaną przez badaczy z Kaliszem. Zapis ten sprawił, że Kalisz szczyci się posiadaniem najstarszej metryki pisanej wśród miast polskich. Dziś urzeka ono swym magicznym pięknem. Tu bowiem przeszłość harmonijnie splata się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalny klimat.

W programie mamy:
> Kalisz: zabytkowe budowle przy Alei Wolności, najstarszy w Polsce park, kompleks pojezuicki, bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, relikty zamku, pałac Puchalskich (mieszkanie Konopnickiej), katedra, wybrane budowle przy Rynku;
Opatówek: Muzeum Historii Przemysłu (maszyny parowe, drukarskie, biurowe, przędzalnicze, szwalnicze, koronkarskie, krosna, przyrządy laboratoryjne, urządzenia gospodarstwa domowego, formy odlewnicze);
Gołuchów: zamek (pierwotnie wczesnorenesansowa budowla obronna, obecnie można oglądać tu ekspozycję zabytkowych wnętrz i dzieł sztuki), Muzeum Lasu oraz Pokazowa Zagroda Zwierząt na terenie Parku – Arboretum, z wieloma gatunkami drzew;
Ląd: dawny klasztor cystersów, obecnie placówka salezjanów – Wyższe Seminarium Duchowne;
Konin: - kościół farny, najstarszy słup drogowy w Polsce, Plac Wolności, dom Jana Zamełki, dworek Urbanowskiej, Plac Zamkowy, kopalnia węgla brunatnego, elektrownie.

Data wycieczki: 19-21 września 2023
Cena: 860 PLN (z legitymacją) / 910 PLN (bez legitymacji)

Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, pełne wyżywienie, zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2-3os. z łazienką, wszystkie wstępy i atrakcje ujęte w programie, lokalnych przewodników z pasją, opiekę pilota z Fundacji, system tour guide, ubezpieczenie NNW.

Z pełnym programem wycieczki można się zapoznać klikając >>>TUTAJ<<<
Informacje oraz zapisy: gdyńskie biuro Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro).