Mały Kraków, polskie Carcassonne… mowa o Chełmnie. Jego historia sięga XI wieku. Jest jednym z piękniejszych miejsc w Polsce. Spacerując jego wąskimi uliczkami, wciąż czujemy niepowtarzalny klimat średniowiecza oraz chłoniemy czar architektury renesansowej. Miasto może pochwalić się - zachowanym niemal w całości - murem obronnym. Jednym z symboli Chełmna jest jego panorama. Dzięki położeniu na dziewięciu wzgórzach (Rzym położony tylko na siedmiu) możemy podziwiać je z czterech stron świata. W chełmińskiej farze przechowywane są relikwie św. Walentego, stąd Chełmno uznawane jest za Miasto Miłości.
W programie zwiedzania:
- Kościół Farny p.w. NMP (najważniejsze na Pomorzu sanktuarium maryjne z relikwiami św. Walentego),
- Zespół Klasztorny (kościół p.w. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, skarbiec, gotycka piwnica, park),
- Kościół Podominikański,
- Rynek z Ratuszem (wejście do muzeum),
- Stare Miasto (unikatowy układ szachownicowy, mury obronne),
- Park Miniatur Zamków Krzyżackich,
- czas wolny na ławeczce miłości.

Zbiórka 7.45 Dworzec PKS, stanowisko nr.5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna, wyjazd 8.00. Powrót 18.00/19.00 Gdynia Główna.

Warunki udziału w wycieczce:

• Ukończony 55 rok życia
  • Wypełnienie deklaracji uczestnictwa i wniesienie opłaty
  • Pełne szczepienie p/covid 19 lub test (do 48 godzin przed terminem wycieczki)
  • Dystans, maseczka, dezynfekcja

• 12.08.2021