Z nami zwiedzisz cały świat...

Wycieczka samolotowaSankt Petersburg – Wenecja Północy
Cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Jeździec Miedziany, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga”. Czeka nas ogromne wrażenie widoku otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle - jednym z symboli Petersburga. Oprócz tego zobaczymy Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata - Ermitażem; krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja.
Peterhof
Letnia rezydencja Piotra I - jeden z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami.
Carskie Sioło
Unikatowy zespół pałacowo-parkowy. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie.
Pawłowsk
Pałac i zespół parkowy z XVIII-XIX wieku zlokalizowany jest w centrum miasta, niedaleko Petersburga. W centrum kompleksu jest Pawłowski Pałac, który był letnim pałacem cesarza Pawła I. Pałac otoczony jest przez angielski park pełen świątyń dumania, sztucznych ruin i altan. Znajduje się tam m.in. dorycka Świątynia Przyjaźni (1780), w której po raz pierwszy w Rosji zastosowano greckie formy architektoniczne.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny),
kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Termin

 • 6 dni
  13 - 18 września 2021

Cena zawiera

 • Wszelkie koszty:
 • przelot samolotem / przejazdy autokarem
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota z Fundacji
 • lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

Wycieczka autokarowa

GRODNO
Zwiedzanie miasta rozpocznie się od Starego Zamku. Rezydencja króla Stefana Batorego, który rozbudował zamek. W Grodnie odbywał się co trzeci Sejm Rzeczypospolitej. W latach panowania Stefana Batorego w Grodnie znajdowała się rezydencja królewska i druga stolica Rzeczypospolitej. Tutaj odbył się w 1793 roku tak zwany " Sejm Niemy ", który podpisał II rozbiór Polski. A w 1795 roku w Nowym Zamku ostatni król Rzeczypospolitej, Stanisław August Poniatowski, podpisał akt abdykacji. Wieża straży pożarnej, gdzie codziennie gra trębacz. Zwiedzimy Pałac Chreptowiczów, w którym obecnie mieści się Muzeum Historii Religii, Batorówkę, Bazylikę Katedralną Świętego Franciszka Ksawerego, pałac Sanguszków, kościół pod wezwaniem znalezienia Krzyża Świętego, kościół Świętych Borysa i Gleba. Duża część miasta nazywa się «Gorodnica». Zobaczymy Pałac hrabiego Walickiego, szkołę muzyczną ("krzywa oficyna"), budynek lamusa z XVIII wieku, najstarszy teatr w Białorusi zbudowany w 1775 roku, zabudowania pałacowe na placu Tyzenhauza itd. Zajrzymy do domu, w którym mieszkała słynna pisarka Zofia Nałkowska i zwiedzimy Muzeum Literackie Zofii Nałkowskiej. Zobaczymy dom Elizy Orzeszkowej i zwiedzimy Muzeum E. Orzeszkowej. Po wycieczce po mieście na turystów czeka obiad w jednej z kawiarni, gdzie specjalnie dla nas podane zostaną dania kuchni białoruskiej.
«KANAŁ AUGUSTOWSKI». Twierdza Grodzieńska, Fort nr 2. Jest to jeden z najbardziej znanych fortów Twierdzy Grodzieńskiej. Zbudowano go, jak i pozostałe forty, w latach 1913-1915.
ŚWIACK. Zespół pałacowo-parkowy i pałac hrabiego Wołłowicza zbudowany w XVIII w. według projektu królewskiego architekta Giuseppe de Sacco dla starosty grodzieńskiego, magnata, hrabiego Wołłowicza.
SOPOĆKINIE. Obejrzymy jedną z głównych atrakcji miasteczka jaką jest Kościół.
Kanał znajduje się w obszarze chronionym przez UNESCO. Zobaczymy śluzę żeglugową "DĄBRÓWKA". Jej budową w latach 1825-1829 kierował kapitan inż. Arnold. Brzegi śluzy łączy most zwodzony, który jest napędzany, jak i w dawnych czasach, ręcznie. Zobaczymy także szlak wodny zwany kanałem Augustowskim.
BOHATYROWICZE, poznamy miejsca, w których rozgrywa się akcja powieści „Nad Niemnem”, w tym grób Jana i Cecylii.
LIDA – tutaj postój przy ruinach zamku księcia Giedymina, w murach którego rozgrywa się akcja „Grażyny” Mickiewicza.
W NOWOGRÓDKU zwiedzanie: dworku Muzeum A. Mickiewicza, pomnika i kopca, ruin zamku książąt litewskich na Górze Zamkowej, kościoła farnego - miejsca ślubu Władysława Jagiełły z Zofią Olszańską, a wiele lat później miejsca chrztu Adama Mickiewicza.
JEZIORO ŚWITEŹ podziwianie pięknego krajobrazu.
ZAOSIE – tu zobaczymy zrekonstruowany zespół dworski - miejsce urodzenia Adama Mickiewicza.
W NIEŚWIEŻU zwiedzimy: zespół pałacowo-parkowy dawnej rezydencji Radziwiłłów (na liście UNESCO), kościół Bożego Ciała, Bramę Słucką i Ratusz.
W MIRZE - zwiedzanie zespołu zamkowo-parkowego z najlepiej zachowanym zamkiem na Białorusi (wpisanego na listę UNESCO), rynku, kościoła św. Mikołaja, cerkwi, jesziwy, synagogi.
MIŃSK - tu zobaczymy najważniejsze zabytki stolicy Białorusi.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny),
kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Termin

 • 6 dni
  1 - 6 sierpnia 2021

Cena zawiera

 • Wszelkie koszty:
 • dojazd autokarem
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota z Fundacji
 • lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

Wycieczka samolotowa

Stolica Jordanii – Amman, który wymieniany był już w Starym Testamencie pod na-zwą Rabbat Ammon (Rabba). Zobaczymy m.in.: teatr rzymski oraz cytadelę, pałac Umajjadów (VII-VIII w.), unikalna świątynia Herkulesa oraz wieża Abbasydów. Okolice Ammanu - zamki z czasów Umajjadów. Zwiedzanie Kasr Al-Charana, najlepiej zacho-wanego zamku w Jordanii. Następnie wizyta w Kusajir Amra. Największą atrakcją zamku są doskonale zachowane kolorowe freski pochodzące jeszcze z czasów bizan-tyjskich. Ostatnim pustynnym zamkiem na trasie zwiedzania jest Kasr Al-Azrak. Je-rash – zwane Pompejami Wschodu - Cardo (główna ulicy z czasów rzymskich), Łuk Triumfalny Hadriana, hipodrom, świątynia Zeusa, dwa rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i okazała Brama Północna. Przejazd Królewską Drogą, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. do Madaby – jeden z głównych ośrod-ków mozaikarstwa. Góra Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza. Kerak z ruinami kościoła krzyżowców i zamek Kerak, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak. Rezerwat Dana - pełne zróżnicowanych krajobrazów – podziwiać w nim można nie tylko górskie pej-zaże, ale także pustynne piaski. Petra – zwiedzanie miasta Nabatejczyków wykutego w skale ponad 2 tys. lat temu – najsłynniejszego zabytku Jordanii, które wpisany jest na listę UNESCO: skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulica Fasad, grobowce, Wielką Świątynię i Miejsce Ofiar-ne. Wąwóz Siq. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do Petry. Mała Petra - pełnej bezcennych zabytków. Zwiedzanie Wadi Rum, unikatowego w skali światowej wąwo-zu. Safari jeepami, wśród jednego z najpiękniejszych krajobrazów pustynnych świata.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Informacja dla uczestników:

Mogą być przydatne przejściówki do gniazdek jak w Anglii. 

Termin

 • 8 dni
  22 - 29 października 2021

Cena zawiera

 • Wszelkie koszty:
 • przelot samolotem
 • przejazd autokarem
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota z Fundacji
 • lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

Wycieczka samolotowa

Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: krótka autokarowa wycieczka objazdowa po Moskwie. Plac Czerwony, sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM) - w XIX wieku znany pod nazwą Wierchnije Targowyje Riady, przejazd wybrzeżem Sofijskim (panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy), Worobiowe Wzgórza, cerkiew Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego, cmentarz No-wodziewiczy, na którym pochowani m.in. M. Bułhakow, M. Gogol, R. Gorbaczowa, W. Majakowski, B. Jelcyn i wiele innych znanych osobistości. Plac Teatralny (Teatr Wiel-ki, hotel „Metropol”). Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberge i tronów carskich, Armata Carska (Car–puszka) i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł). Dla chętnych wejście do Mauzoleum Lenina (nie zawsze jest możliwość wejścia). Zwiedzanie Galerii Trietiakowskiej – największego i zarazem najbardziej znaczącego zbioru sztuki rosyjskiej. Wizyta na najokazalszych stacjach moskiewskiego metra. Spacer słynnym Arbatem z pomnikiem B. Okudżawy. Ogólno-rosyjskie Centrum Wystawowe (największe centrum wystawiennicze na świecie) - popularnego miejsce spędzania wolnego czasu przez mieszkańców Moskwy. Na tere-nie wystawy zachowało się wiele monumentalnych budowli w stylu socrealizmu np.: Zdobywców Kosmosu i Robotnik i Kołchoźniczka. Siergijew Polsad, religijne centrum Rosji. Zwiedzanie XIV wiecznego kompleksu Ławry Troicko-Siergijewskiej wpisanego na listę UNESCO. Główną cerkwią całego kompleksu jest sobór Świętej Trójcy, w którym znajdują się relikwie św. Sergiusza Radonieżskie-go. Powrót do Moskwy. Przejazd do. Przejazd na ulicę Arbat z pomnikiem B. Oku-dżawy - spacer - powrót do hotelu metrem. Obiadokolacja i nocleg. Kitaj Gorod z małymi cerkwiami, domem angielskim oraz domem rodziny Romano-wów, park Zarjadje – gdzie można podziwiać panoramę miasta z najnowszej plat-formy widokowej. Carycyno – spacer po zespole pałacowo parkowym, który wybudowała caryca Kata-rzyna II. Kołomienskoje - kolejny kompleks pałacowo-parkowy położony na obrze-żach Moskwy, gdzie zwiedzimy drewniany pałac cara Aleksego Michajłowicza.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

Termin

 • 6 dni
  12 - 17 kwietnia 2021

Cena zawiera

 • Wszelkie koszty:
 • przelot samolotem
 • przejazd autokarem
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota z Fundacji
 • lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

Wycieczka samolotowa

>Rzym to Koloseum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Kaplica Sykstyńska, ale nie tylko. Rzym to również miasto pełne uroczych, a mniej znanych zakątków, arcydzieł, miejsc kultu. Wizyta w Rzymie to podróż w czasie. Ślady odnajdowane w Wiecznym Mieście pokazują na ponad cztery tysiące lat historii. Na Palatynie można zobaczyć ślady domów pierwszych rzymian, na Kapitolu resztki z grobów z XI wieku p.n.e., a na placach dzisiejszego miasta spotyka się obeliski z hieroglifami wyrytymi w XIII czy XV wieku p.n.e. A wszystkie wieki są tu obecne, namacalne. Przeplatają się, nakładają na siebie.
Wycieczka do Rzymu to także podróż przez różne kultury i cywilizacje - egipską, grecką, etruską, orientalne, żeby wymienić tylko te starożytne - to również spotkanie z wciąż żywymi, wielkimi religiami świata. Miasto uniwersalne, miasto dla każdego turysty.
W programie m.in:

Rzym starożytny (Koloseum - symbol Wiecznego Miasta, jeden z cudów świata starożytnego, miejsce, w którym niegdyś odbywały się igrzyska, występy cyrkowe i teatralne oraz walki gladiatorów; Łuk Konstantyna Wielkiego, który jest ostatnim wzniesionym łukiem triumfalnym starożytnego Rzymu, wybudowanym dla uhonorowania zwycięstwa Konstantyna Wielkiego nad Maksencjuszem; Forum Romanum - antyczne centrum spotkań towarzyskich i politycznych Rzymian; Plac Wenecki z zachwycającym Ołtarzem Ojczyzny; Kapitol - najważniejsze z siedmiu wzgórz Rzymu, które w czasach antycznych było głównym miejscem kultu; Fontanna di Trevi, której słynne na cały świat piękno było tłem do wielu filmów czy sesji zdjęciowych; Panteon - najlepiej zachowana pamiątka po czasach starożytnych; Piazza Navona - plac z fontanną Czterech Rzek, przepełniony ulicznymi muzykami i malarzami sprzedającymi swoje obrazy; Campo de'Fiori to najbardziej urokliwy zakątek starego miasta, opisywany niegdyś przez Czesława Miłosza, z targiem kwiatów, warzyw i owoców, a wieczorem zamieniający się w miejsce spotkań turystów i mieszkańców); A także Via Condotti - najbardziej ekskluzywna ulica Rzymu ze sklepami znanych i lubianych marek włoskich i zagranicznych; Schody Hiszpańskie - znane z pokazów mody i festiwali kwiatów, jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie; Piazza del Popolo wyróżniający się dzięki egipskiemu obeliskowi, a powyżej placu, z parku Borghese roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama miasta; Muzea Watykańskie z wspaniałą kolekcją dzieł sztuki m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Caravaggio; Kaplica Sykstyńska, gdzie podczas konklawe wybierany jest następca Św. Piotra; Plac i Bazylika Św. Piotra - najważniejsze miejsce dla wszystkich katolików oraz Grób Jana Pawła II - papieża Polaka; Zamek i most św. Anioła nazwany tak, aby upamiętnić ukazanie się cherubina na znak końca epidemii; Spacer po dzielnicy Trastevere, czyli Zatybrzu, najstarszej części Rzymu, pełnej brukowanych, wąskich uliczek, starych domostw porośniętych bluszczem, urokliwych restauracyjek, malowniczych skwerów oraz malutkich sal kinowych... W programie m.in:

Ostia Antica - To ruiny rzymskiego miasta, które znajdują się w miejscu, gdzie kiedyś Tybr wpadał do morza. To obok Pompejów najlepiej zachowany rezerwat archeologiczny, Zobaczymy ruiny starożytnej Ostii z forum, bazyliką, spichrzami oraz domami mieszkalnymi, łaźnie cesarskie oraz termy Neptuna z zachowanymi do dzisiaj mozaikami, zamek papieża Juliusza II oraz port Trajana.

Dziedzictwo Etruskie – Cerveteri - pozostałości potężnego miasta wraz z resztkami gigantycznego cmentarzyska z czasów złotego wieku Państwa Etruskiego, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Wille w Tivoli – W Tivoli znajduje się wpisana na światową listę UNESCO - Willa Hadriana, w której widoczne są wpływy greckie, egipskie, perskie, gdyż cesarz zlecił jej budowę tuż po swoim słynnym objeździe po wszystkich rubieżach Imperium.

Jeziora Albano, Nemi i wulkany - Najbardziej znaną miejscowością w tym rejonie (nazywanym potocznie Castelli Romani czyli Rejonem Zamków Rzymskich) jest oczywiście Castel Gandolfo, letnia rezydencja papieży, do dziś wykorzystywana przez Watykan i eksterytorialna. Wille w Tivoli – W Tivoli znajduje się wpisana na światową listę UNESCO - Willa Hadriana, w której widoczne są wpływy greckie, egipskie, perskie, gdyż cesarz zlecił jej budowę tuż po swoim słynnym objeździe po wszystkich rubieżach Imperium.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny),
kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Termin

 • 7 dni
  20 - 26 września 2021

Cena zawiera

 • Wszelkie koszty:
 • przelot samolotem
 • przejazd autokarem
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota z Fundacji
 • lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

Copyright © Fundacja FLY 2020-2021