Wycieczka autokarowa

Bawaria to nie tylko Oktoberfest. Jest więcej powodów, by zobaczyć największy niemiecki land. Dlatego zapraszamy na wycieczkę, podczas której zwiedzimy ten land od Wurzburg i Bayreuth na północy po Garmisch-Partenkirchen na południu.
W programie:
Bayreuth - miasto słynnego kompozytora Ryszarda Wagnera, które znane jest na całym świecie dzięki dorocznemu festiwalowi poświęconemu temu kompozytorowi.
Bamberg – spacer po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście (katedra cesarska, słynąca z bogatych rzeźb i zdobień, pałac biskupi, Alte Hofhaltung oraz w ogród różany, z którego rozciąga się imponujący widok na dachy zabytkowej starówki, Mała Wenecja (Klein Venedig) z malowniczymi domkami rybackimi, ratusz położony na niewielkim moście.
Würzburg - zabytkowa stolica Dolnej Frankonii (most kamienny prowadzący wprost na Stare Miasto, pięknie zdobione rokokowe budynki, jak np. dom pod Sokołem, Kaplicę Mariacką, katedrę katolicką i protestancki Neumünster, rezydencję królów i książąt Bawarii – kompleks pałacowy z czasów baroku. Szlakiem Romantycznym przejedziemy do basniowego Rothenburg ob der Tauber z malowanymi domkami z czasów średniowiecza. Przejazd do miasteczka Dinkelsbühl, w którym zobaczymy m.in. średniowieczne obwarowania miejskie, malowane kamienice i katedrę św. Jerzego.
Zamki Hohenschwangau (tu swoje dzieciństwo spędził król Ludwik) i Neuschwanstein. Wjedziemy busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein. Będziemy mogli zwiedzić tę baśniową, najbardziej znaną siedzibę Ludwika II, symbol zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya(jego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli) Następnie spacer na Marienbrücke (most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. W końcu pojedziemy do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof (zwiedzanie zamku i spacer do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla w ogrodach królewskich oraz zwiedzanie kapliczek: marokańskiej i mauretańskiej. Leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen – spacer po zimowej stolicy Niemiec, zabytkowa uliczka Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, Stadion Olimpijski, gdzie co roku - 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni).
Wieczór bawarski – dania kuchni bawarskiej i zabawa przy bawarskiej muzyce.
Monachium (München) –m.in. monachijska starówka, Frauenkirche, będący symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, nowy i stary ratusz, Odeonsplatz – miejsca puczu hitlerowskiego, kościół Teatynów, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, Park Olimpijski, wjazd na wysoką na 300 m Olympiaturm – wieżę olimpijską, skąd rozciąga się wspaniały widok na rozległe miasto.
Norymberga (Nürnberg) – zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Bawarii – m.in. Kaiserburg, monumentalny zamek cesarski, górujący nad miastem. Zobaczymy również dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy ratusz, późnogotycką studnię Schöner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi Panny, zespół zabytkowej zabudowy mieszczańskiej – Dom Albrechta Dürrera i Dom Tucherów. Następnie wizyta pod Pałacem Sprawiedliwości, gdzie odbył się słynny proces norymberski nazistowskich zbrodniarzy wojennych.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

• 7 dni
    27 czerwca - 3 lipca 2021

Cena zawiera

• Wszelkie koszty:
  • dojazd autokarem
  • zakwaterowanie
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • opiekę pilota z Fundacji
  • lokalnych przewodników