Wycieczka samolotowaSankt Petersburg – Wenecja Północy
Cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, Nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Jeździec Miedziany, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga”. Czeka nas ogromne wrażenie widoku otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle - jednym z symboli Petersburga. Oprócz tego zobaczymy Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata - Ermitażem; krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), z którego złotej kopuły roztacza się najpiękniejsza panorama miasta, Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja.
Peterhof
Letnia rezydencja Piotra I - jeden z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami.
Carskie Sioło
Unikatowy zespół pałacowo-parkowy. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie.
Pawłowsk
Pałac i zespół parkowy z XVIII-XIX wieku zlokalizowany jest w centrum miasta, niedaleko Petersburga. W centrum kompleksu jest Pawłowski Pałac, który był letnim pałacem cesarza Pawła I. Pałac otoczony jest przez angielski park pełen świątyń dumania, sztucznych ruin i altan. Znajduje się tam m.in. dorycka Świątynia Przyjaźni (1780), w której po raz pierwszy w Rosji zastosowano greckie formy architektoniczne.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny),
kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Termin

 • 7 dni
  14.09 - 20.09.2020

Cena zawiera

 • Wszelkie koszty:
 • przelot samolotem / przejazdy autokarem
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)
 • wstępy do zwiedzanych obiektów
 • opiekę pilota z Fundacji
 • lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie NNW i KL

Cena

 3.550 zł

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

 3.500 zł