Wycieczka samolotowa

Wśród starożytnych zabytków i pustynnych wzgórz

Zwiedzimy stolicę Jordanii – Amman, który wymieniany był już w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon (Rabba). Zobaczymy m.in.: teatr rzymski oraz cytadelę, pałac Umajjadów (VII-VIII w.), unikalną świątynię Herkulesa oraz wieżę Abbasydów.
Jerash – zwane Pompejami Wschodu - gdzie znajdziemy Cardo (główną ulicę z czasów rzymskich), Łuk Triumfalny Hadriana, hipodrom, świątynię Zeusa, dwa rzymskie teatry oraz forum, Nimfeum, Łaźnie Zachodnie i okazałą Bramę Północną. Przejedziemy do Madaby Drogą Królewską, która służy wędrowcom już ponad 3 tys. lat. Madaba to jeden z głównych ośrodków mozaikarstwa. Odwiedzimy miejsce chrztu Chrystusa nad rzeką Jordan.
Zobaczymy Górę Nebo, która jest domniemanym miejscem śmierci Mojżesza, i wspaniały widok na dolinę Jordanu – Ziemię Obiecaną. Na naszej trasie znajdzie się Kerak z ruinami zamku krzyżowców, który wznosi się majestatycznie na wzgórzu, strzegąc wybrzeża Morza Martwego i doliny Al-Karak.
Jeden dzień spędzimy w komfortowym resorcie nad Morzem Martwym, które samo w sobie jest kumulacją niezwykłości. Tak naprawdę jest jeziorem - najgłębszym i najbardziej zasolonym na świecie. Jest położone w najniższym punkcie Ziemi – 430 m poniżej poziomu morza. I, z czego będziemy mogli korzystać do woli, jest pełne minerałów służących zdrowiu i urodzie.
Zwiedzimy najsłynniejszy zabytek Jordanii, czyli Petrę. – miasto Nabatejczyków wykute w skale ponad 2 tys. lat temu, które wpisane jest na listę UNESCO. Do skalnego miasta przejdziemy przez Wąwóz Siq. Na jego ścianach można podziwiać liczne płaskorzeźby, kapliczki oraz pozostałości po systemach doprowadzających wodę do Petry. W Petrze podziwiać będziemy skarbiec, katakumby królewskie, teatr rzymski, Bramę Themenos, skały Dżinów, pomnik Niszy, ulicę Fasad, grobowce, Wielką Świątynię i Miejsce Ofiarne.
Dotrzemy na południe Jordanii, do Aqaby nad do Morzem Czerwonym. Podczas rejsu po Zatoce Aqaba zobaczymy rafę koralową z jej bogactwem i zażyjemy odpoczynku i kąpieli. Wyprawimy się także na czerwoną pustynię Wadi Rum. To piękne i wyjątkowe krajobrazy docenione przez filmowców („Gwiezdne wojny”, „Lawrence z Arabii”, „Marsjanin”, „Diuna”). Tam odbędziemy emocjonującą przejażdżkę pickupami, odwiedzając Beduinów i korzystając z ich gościnności. Dla chętnych możliwość przejażdżki wielbłądami. Nocleg w jednym z campów, w zaskakująco komfortowych namiotach, po niesamowitym zachodzie słońca, z kolacją beduińską – dopełnią naszą pustynną przygodę.

• 8 - 15 kwietnia 2024

5.070 zł

4.970 zł

• Cena zawiera:
  • Transfer komfortowym autokarem z Gdyni na lotnisko i z powrotem (nie dotyczy wylotów z Gdańska)
  • Przelot samolotem w obie strony (miejsca przydzielane losowo, mały bagaż podręczny - mieszczący się pod siedzeniem)
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przejazdy na miejscu komfortowym autokarem
  • Zakwaterowanie w hotelu***/****, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Posiłek podczas transferu powrotnego z lotniska
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA TUiR: NNW na sumę 15.000 PLN i KL na sumę 100.000 EUR
  • Cena nie zawiera
  • Opłaty za bagaż podręczny lub rejestrowy - wg cennika przewoźnika
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne)
  • Własnych wydatków podczas wycieczki – kawa, lody, itp...

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.