O Klubie

Klub Młodzieżowy FLY jest inicjatywą mającą na celu wyrównywanie szans edukacyjnych gdyńskiej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, przez organizację pomocy w nauce, regularne korepetycje, zajęcia pozalekcyjne i opiekę świetlicową. Klub jest wspierany finansowo przez Sklep charytatywny "Z głębokiej szuflady" działający przy Fundacji FLY.

To tu zrzeszamy młodzież w wieku 12-16 lat, która ma problemy w nauce i chce je pokonać. Dzięki naszym wolontariuszom, którzy nieodpłatnie prowadzą regularne korepetycje, możemy wspomóc młodym ludziom rozwijać swoje pasje. Klub Młodzieżowy to nie tylko nauka i poprawianie ocen, to również zabawa i zawieranie przyjaźni. Nasza młodzież korzysta ze wspólnych wyjść do kina, spacerów i zabaw edukacyjnych. Siedziba Fundacji FLY na ul. Świętojańskiej stoi otworem dla młodzieży nawet w czasie wolnym od nauki - w ferie i wakacje organizowane są również półkolonie, podczas których wspólnie się integrujemy i uczymy uwrażliwiać na innych.

W ramach działalności Klubu, zapraszamy młodzież do uczestnictwa w zajęciach „Nauki przy herbacie”, w ramach której każdy chętny otrzyma pomoc w odrabianiu lekcji oraz w nauce do zbliżających się klasówek i sprawdzianów. Każdego dnia w świetlicy obecny jest wolontariusz - osoba, która pomoże oraz wytłumaczy niezrozumiałe treści. Każdego dnia można również porozmawiać z opiekunem Klubu, który zawsze chętnie wysłucha, a w razie potrzeby będzie starać się rozwiązywać ewentualne problemy. W razie konieczności skorzystania z dłuższych korepetycji związanych z danym przedmiotem, w poszczególnych dniach tygodnia w Klubie można spotkać specjalistów wybranych dziedzin, w tym szczególnie: matematyki, chemii, geografii, fizyki, WOSu, języka polskiego oraz języków obcych.

Do Klubu zapraszamy wszystkich, którzy nie są pewni odpowiedzi, poszukują pomocy lub chcą pomóc innym. Łącząc siły znajdziemy odpowiedzi na niejedno pytanie!

Klub Młodzieżowy FLY działa od poniedziałku do czwartku
w godzinach: 16:00-19:00