Zawieszone zajęcia UTW

- Od 7.01 do 17.01.2021 roku, zgodnie z decyzją rządu, potrwają ferie zimowe. Mamy nadzieję, że od 18.01.2021 nie będzie przeszkód, żeby wznowić zajęcia. - Przerwa świąteczno-noworoczna rozpoczyna się 24.12.2020 i potrwa do 6.01.2021. -W związku z sytuacją, mając na...

Czytaj więcej
Zmiany w planie UTW

- odwołane zajęcia z j.angielskiego z p. Anidą Kosińką-Wożniak 29.10.2020 r. (czwartek 10.15) -wykłady pt. "Biblia", "Prawosławie" i "Wierzący inaczej" z p. Janem Siedlikiem rozpoczną się od listopada w 2-gi i 4-ty poniedziałek -najbliższy lektorat języka niemieckiego z p. Gerardem...

Czytaj więcej
Czytaj wszystkie.
Nowe grupy j. angielskiego09 October 2020

Serdecznie zapraszamy na nową grupę lektoratu j. angielskiego dla zaawansowanych....

Czytaj więcej
Zakończenie letniej edycji Latino Dance01 October 2020

W tanecznym rytmie grupa "Latino dance" pod kierunkiem Eli Jancy...

Czytaj więcej
Turystyka piesza - informacje organizacyjne23 September 2020

Terminy i miejsca najbliższych spotkań w poszczególnych grupach Turystyki pieszej:...

Czytaj więcej
Ruszają zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku23 September 2020

Nadeszła jesień, pora wrócić na zajęcia! Od 5 października zapraszamy...

Czytaj więcej
Promocja książki Macieja Tomaszewskiego30 June 2020

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza na promocję książki Macieja...

Czytaj więcej
Weźmisz czarno kure ... Porady wiedźmy Flaj cz. 617 June 2020

W duszy słońce, za oknem słońce, a my nadal w...

Czytaj więcej
Czytaj wszystkie

Nasze zajęcia

Wykłady

Spotkania popularnonaukowe o bardzo szerokiej tematyce. Historia, geografia, psychologia, socjologia, kultura iw wiele innych dziedzin...

Opis zajęć

Lektoraty

Nauka języków obcych na wielu poziomach. To doskonałe ćwiczenia naszej pamięci i mnóstwo świetnej zabawy...

Opis zajęć

Zajęcia Art&Pasje

Zajęcia z różnych dziedzin sztuki oraz rozwijające pasje i zainteresowania - dla każdego!

Opis zajęć

Zajęcia ruchowe

Zajęcia rekreacji ruchowej, które pozwolą utrzymać dobrą formę. Duży wybór zajęć o zróżnicowanym tempie i intensywności ćwiczeń.

Opis zajęć

Warsztaty komputerowe

Zajęcia, które pozwolą oswoić komputer, smartfona, iPhona, tablet, czy telewizor smart.. To przepustka do XXI wieku - umiejętności dziś po prostu niezbędne...

Opis zajęć

Plan zajęć UTW w roku 2019/2020

(WSKAZÓWKA - Kliknięcie w nazwę zajęć w planie wyświetla szczegółowe o nich informacje)

Print
Poniedziałek
 • 09:45 - 10:45

  Podróże po Bałkanach

  Katarzyna Skała

  Co łączy Tatry z chorwackim Adriatykiem? Gdzie odbywa się najbardziej szalony festiwal w Europie? Bez czego nie wyobrażają sobie życia mieszkańcy Bałkanów? Odpowiedź na te i szereg innych pytań znajdziecie Państwo podczas zajęć zatytułowanych „Niezwykła Słowiańszczyzna”. W ramach cyklu, prowadzonego przez doktorantów z Uniwersytetu Gdańskiego, pragniemy przybliżyć słuchaczom zarówno kulturę, tradycje i zwyczaje krajów słowiańskich, jak i opowiedzieć o miejscach wartych odwiedzenia, zarekomendować najciekawszą literaturę czy filmy z regionu oraz podyskutować o bieżących wydarzeniach. Szczególną uwagę chcielibyśmy skupić na Słowianach Południowych, a więc krajach takich jak Chorwacja, Serbia czy Bośnia i Hercegowina, ale nie zapomnimy z pewnością o sąsiadach z Ukrainy czy Rosji, a nawet o rodzimych akcentach. Zapraszamy we wspólną podróż po niezwykłej Słowiańszczyźnie!

 • 11:00 - 11:45

  Spotkanie z Biblią

  Jan Siedlik

  Jak czytać i interpretować Biblię? Czy proroctwa biblijne spełniają się na przestrzeni dziejów? Czy wydarzenia opisane w Biblii znajdują potwierdzenie w odkryciach archeologicznych i wiedzy naukowej? Na takie pytania uczestnicy postarają się znaleźć odpowiedzi podczas zajęć.

  (II i IV poniedziałek miesiąca)

 • 12:00 - 12:45

  Prawosławie

  Jan Siedlik

  Podczas wykładów popularnonaukowych uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia dotyczące prawosławia. Oglądają film na dany temat, dowiadują się o aktualnych wydarzeniach z życia współczesnego prawosławia, słuchają śpiewu cerkiewnego oraz zgłębiają tajniki sztuki ikonopisarstwa.

  (II i IV poniedziałek miesiąca)

 • 13:00 - 13:45

  Wierzący inaczej

  Jan Siedlik

  Polska w większości wyznania katolickiego, zawsze była gościnna do Inaczej Wierzących - Żydów, Tatarów, Ewangelików... Oni to wnosili  i nadal wnoszą - choć są w mniejszości - duży wkład w rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny Rzeczpospolitej. Dlatego warto poznać ich wiarę, obrzędy i zwyczaje. Serdecznie zapraszamy.

  (II i IV poniedziałek miesiąca)

Wtorek
 • 10:30 - 11:30

  Psychologia poznawcza

  Elżbieta Piasecka

  Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej. Zdobędą informacje na takie tematy, jak: żywioły, typy charakterów, emocje, osobowość, asertywność. Będą również testy rysunkowe i testy psychogeometryczne.

  rozpoczęcie zajęć od 20.10.2020 r.

 • 12:00 - 13:00

  Psychologia poznawcza

  Elżbieta Piasecka

  Podczas zajęć uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia z zakresu psychologii poznawczej. Zdobędą informacje na takie tematy, jak: żywioły, typy charakterów, emocje, osobowość, asertywność. Będą również testy rysunkowe i testy psychogeometryczne.

  rozpoczęcie zajęć od 20.10.2020 r.

Środa
 • 11:15 - 12:00

  Spotkania przy samowarze

  Elżbieta Skupińska-Dybek

  Ruś w legendach, przysłowiach, tradycji ludowej i wierzeniach.

  rozpoczęcie zajęć od 21.10.2020 r.

 • 12:00 - 14:00

  Ciekawi Świata

  Seria zajęć w Centrum Nauki Experyment w formie wykładowo-warsztatowej. Zajęcia raz w miesiącu. 

   

   

Czwartek
 • 09:00 - 10:00

  Spacerki po Trójmieście

   Roman Mroczkowski

  „Spacerki po Trójmieście” z licencjonowanym przewodnikiem 

  Fundacja FLY stworzyła dla swoich seniorów możliwość poznawania świata, Polski, ale także najbliższej okolicy. Temu celowi służą „Spacerki po Trójmieście”. Raz w miesiącu udajemy się z Panem Romanem Mroczkowskim – licencjonowanym przewodnikiem, na zwiedzanie Trójmiasta. Trasy spacerów uwzględniają najbardziej znane w naszym regionie miejsca turystyczne, ale również te mniej odwiedzane przez turystów, jednak warte poznania.

   

 • 10:00 - 11:00

  English Book Club

  Anida Kosińska-Woźniak

  Book Club (Angielski Klub Książki). Każde spotkanie będzie dotyczyło innej książki. Na pierwszy ogień pójdzie „Forest Gump”. Rozmowy będą luźne i inspirujące do…kolejnych rozmów. Oczywiście po angielsku.

  (1 x w miesiącu)

  najbliższe zajęcia odbędą się 05.11 o godz. 10:00

Piatek
 • 09:00 - 10:00

  Podologia - dolegliwości stóp i paznokci

   

  Liliana Southwell

  wykłady z fizjoterapeutą

  Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak zapobiegać postępom i nawrotom chorób stóp i paznokci, jak walczyć z różnymi dolegliwościami i odzyskać dawną sprawność fizyczną. Jakie ćwiczenia stosować, czym się kierować przy wyborze sprzętu ortopedycznego. Na te i wiele innych pytań odpowie dyplomowana i doświadczona fizjoterapeutka.

  zajęcia raz w miesiącu

  rozpoczęcie zajęć od 30.10.2020 r.

 • 10:00 - 11:00

  Prawo na co dzień

  Tomasz Zienowicz

  Adwokat, doktor nauk prawnych i specjalista z zakresu publicznego prawa gospodarczego, handlowego i cywilnego omówi takie zagadnienia, jak: prawo spadkowe, prawo konsumenckie, odszkodowania, darowizny oraz tematy zgłoszone przez słuchaczy.

 • 11:00 - 12:00

  Kultura i sztuka Rosji

  Larysa Suchodolskaya - Tomczak

  Podczas zajęć uczestnicy poznają kulturę i sztukę Rosji, znane osobistości, zabytkowe miejsca i słynne utwory muzyczne. Przykładowa tematyka wykładów: „Anna German – biografia, twórczość”, „Rola piosenki w kulturze i na estradzie”; „Edyta Piecha - biografia, wkład w rozwój estrady rosyjskiej”; „Bułat Okudżawa”; „W. Wysocki – biografia, twórczość”; „Kinematografia rosyjska”; „Kantor – rewolucja w malarstwie”. Omawiane będą przede wszystkim tematy zasugerowane przez słuchaczy.

Dołącz do nas

Zapisz się na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY.
Dołącz do ponad 1600 szczęśliwych 55+...Nie zwlekaj!