Wędrując z Fundacją FLY

Kochamy podróże, kochamy razem zwiedzać Polskę i Świat. Podróżuj z nami!

Przypominamy Uczestnikom jednodniowej wycieczki na WYSPĘ SOBIESZEWSKĄ, że zbiórka jest 01.06 (czwartek) o godz. 07:45 przy stanowisku nr 5 na Dworcu PKS w Gdyni (obok Dworca PKP), wyjazd jest o godz. 08:00, a powrót ok. godz. 18:00/19:00.
 
Do zobaczenia! :)

Uczestników wycieczki na GÓRNY ŚLĄSK (18-23.06) informujemy, że 02.06 (piątek) o godz. 14:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Będzie ono w biurze Fundacji (Gdynia, ul. Świętojańska 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut).

W miarę możliwości, prosimy o obecność na spotkaniu organizacyjnym. 


Przypominamy Uczestnikom jednodniowej wycieczki do STOLICY KOCIEWIA, że zbiórka jest 30.05 (wtorek) o godz. 07:45 przy stanowisku nr na Dworcu PKS w Gdyni (obok Dworca PKP), wyjazd jest o godz. 08:00, a powrót ok. godz. 18:00/19:00
 
UWAGA! Mamy jeszcze kilka miejsc - to ostatni moment, żeby się zapisać!
W żołnierskim skrócie, zwiedzimy:
- Starogard Gdański, czyli jedno z najstarszych miast na Pomorzu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy: Ratusz, Basztę Gdańską, Basztę Książęcą, Farę p.w. św. Mateusza, Basztę Młyńską, Rynek, Młyn i Pałac Wiecherta, a także liczne kamienice;
- Arboretum w Wirtach – najstarszy w Polsce Leśny Ogród Dendrologiczny, założony w latach 1975-1980. Na powierzchni 33,61 ha rośnie tu 450 gatunków drzew i krzewów. W czasie spaceru z leśnikiem zwiedzimy ścieżkę edukacyjną „Roślinność Polskich Lasów”. Uwieńczeniem pobytu w Arboretum będzie ognisko z kiełbaskami;
- Stadninę Koni w Starogardzie Gdańskim, która znana jest przede wszystkim ze znajdującego się w niej Stada Ogierów.
 
Zainteresowanych wycieczką prosimy o szybki kontakt - nasze biuro znajduje się w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro, nad Pizzą Hut).

24.05.2023 (środa) odbędą się spotkania organizacyjne na tygodniowe wycieczki krajowe:

09:30 - WOKÓŁ BESKIDÓW
10:30 - PODKARPACIE
11:30 - ŚWIĘTOKRZYSKIE PERŁY


W miarę możliwości, prosimy o obecność na spotkaniu organizacyjnym.

Przypominamy Uczestnikom wycieczki do Andaluzji (06-13.05), że spotykamy się w sobotę 06.05 o godz. 08:30 na Lotnisku im. L. Wałęsy w Gdańsku - Terminal odlotów, środkowe wejście.

Do zobaczenia! :)
Uczestników minionej wycieczki do Jordanii zapraszamy po majówce do naszego biura (Gdynia, ul. Świętojańska 36/2) po płytkę ze zdjęciami. Przypominamy, że 2 maja biuro Fundacji pozostanie zamknięte :)

Zapraszamy również do naszej galerii, gdzie znaleźć można kilkadziesiąt ogólnodostępnych zdjęć z wycieczki do Jordanii. 

Tym samym życzymy miłej majówki - przede wszystkim słońca i odpoczynku - i do zobaczenia w maju! :)
 
 
W poniedziałek 24.04 odbędą się dwa spotkania organizacyjne na dwie wycieczki - MALTĘ (25.05-01.06) oraz KOTLINĘ JELENIOGÓRSKĄ I DREZNO (14-19.05).
 
11:00 - spotkanie org. KOTLINA JELENIOGÓRSKA I DREZNO
12:00 - spotkanie org. MALTA
 
Spotkania odbędą się w naszym biurze (Gdynia, ul. Świętojańska 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok wejścia do sklepu Biedronka od strony ul. Świętojańskiej).
 
W miarę możliwości prosimy o obecność na spotkaniu organizacyjnym.
 

Uczestnikom wycieczki do Jordanii (13-20.04) przypominamy, że zbiórka na wyjazd jest przy stanowisku nr 5 na Dworcu PKS w Gdyni (obok Dworca PKP) - w noc Z ŚRODY NA CZWARTEK (12/13.04) o godz. 0:15 (wyjeżdżamy o 0:30).

Do zobaczenia!

Z przyczyn niezależnych od nas, zmuszeni jesteśmy zmienić termin wycieczki jednodniowej "NA ZIEMI BYTOWSKIEJ".
Nowy termin wycieczki to 07.08.2023 (wycieczka pierwotnie miała odbyć się 19.04).
 
W najbliższych dniach poinformujemy telefonicznie Uczestników tej wycieczki o ww. zmianie terminu.
 

Serdecznie zapraszamy na lipcową wycieczkę do Kalisza - w dniach 11-13.07.2023!

 
Kalisz to drugie pod względem wielkości miasto Wielkopolski. Intensywne zasiedlenie w okresie wpływów rzymskich wynikało z położenia w znaczącym punkcie "Szlaku Bursztynowego", łączącego imperium rzymskie z wybrzeżem Bałtyku. O randze tegoż centrum osadniczego świadczy fakt, iż około połowy II wieku n.e. Klaudiusz Ptolemeusz wymienił miejscowość "Kalisia", identyfikowaną przez badaczy z Kaliszem. Zapis ten sprawił, że Kalisz szczyci się posiadaniem najstarszej metryki pisanej wśród miast polskich. Dziś urzeka ono swym magicznym pięknem. Tu bowiem przeszłość harmonijnie splata się z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalny klimat.
 
W programie mamy:
> Kalisz: zabytkowe budowle przy Alei Wolności, najstarszy w Polsce park, kompleks pojezuicki, bazylika p.w. Wniebowzięcia NMP, relikty zamku, pałac Puchalskich (mieszkanie Konopnickiej), katedra, wybrane budowle przy Rynku;
> Opatówek: Muzeum Historii Przemysłu (maszyny parowe, drukarskie, biurowe, przędzalnicze, szwalnicze, koronkarskie, krosna, przyrządy laboratoryjne, urządzenia gospodarstwa domowego, formy odlewnicze);
> Gołuchów: zamek (pierwotnie wczesnorenesansowa budowla obronna, obecnie można oglądać tu ekspozycję zabytkowych wnętrz i dzieł sztuki), Muzeum Lasu oraz Pokazowa Zagroda Zwierząt na terenie Parku – Arboretum, z wieloma gatunkami drzew;
> Ląd: dawny klasztor cystersów, obecnie placówka salezjanów – Wyższe Seminarium Duchowne;
> Konin - kościół farny, najstarszy słup drogowy w Polsce, Plac Wolności, dom Jana Zamełki, dworek Urbanowskiej, Plac Zamkowy, kopalnia węgla brunatnego, elektrownie.
 
Data wycieczki: 11-13 lipca 2023
Cena: 860 PLN (z legitymacją) / 910 PLN (bez legitymacji)
 
Cena zawiera: przejazd komfortowym autokarem, pełne wyżywienie, zakwaterowanie w hotelu w pokojach 2-3os. z łazienką, wszystkie wstępy i atrakcje ujęte w programie, lokalnych przewodników z pasją, opiekę pilota z Fundacji, system tour guide, ubezpieczenie NNW.
 
Z pełnym programem wycieczki można się zapoznać klikając >>>TUTAJ<<<
Informacje oraz zapisy: gdyńskie biuro Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro).

Copyright © Fundacja FLY 2012-2022