Tak! Tak! Tak! Ruszamy w Polskę! Jest decyzja o możliwości zajęcia 100% miejsc w autokarze, więc wycieczki będą odbywać się zgodnie z planem. 21 czerwca ruszamy na Wyżynę Lubelską i Polesie, 23 czerwca kierunek - Kotlina Jeleniogórska. 5 lipca Ziemia Tarnowska... A wcześniej spotkania organizacyjne i ustalenia dotyczące bezpieczeństwa. Terminy spotkań wkrótce. Czekamy na otwarcie granic, by ruszyć także w świat.

EDIT:

Wiele osób pyta, czy to legalne. Tak, choć niespodziewane. W nocy z 29 na 30 maja rząd przyjął Rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. 2020 poz. 964). W Rozporządzeniu czytamy:

Rozdział 6

Nakaz określonego sposobu przemieszczania się oraz obowiązek stosowania środków profilaktycznych

§ 17.

1. Do odwołania, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje:

1) pieszo – jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie: a) chyba że zachowanie tej odległości nie jest możliwe ze względu na opiekę nad: – dzieckiem do ukończenia 13. roku życia, – osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie, b) z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, c) chyba że realizują obowiązek zakrywania ust i nosa zgodnie z § 18 ust. 1;

2) środkami publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2019 r. poz. 2475 i 2493 oraz z 2020 r. poz. 400, 462 i 875) oraz pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą – danym środkiem transportu albo pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:

a) 100% liczby miejsc siedzących albo

b) 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych; (...)

Oznacza to, że w autokarze może podróżować tyle osób, ile jest miejsc siedzących. 

Z uwagi na niepewną sytuację dotyczącą możliwości wyjazdu grupowego w czerwcu - dopuszczalna liczba osób w autokarze - podjęliśmy decyzję o przełożeniu wycieczki z 15-21 czerwca na 7-13 września 2020 roku. W najbliższych dniach nasi pracownicy skontaktują się z uczestnikami i udzielą wszelkich wyjaśnień.

Jedną z branż najdotkliwiej dotkniętych przez pandemię jest turystyka. Mieliśmy bardzo bogaty program wycieczek na ten rok. Sytuacja zmusza nas jednak do dostosowania się do sytuacji.

Drodzy Wycieczkowicze. Z uwagą śledzimy informacje dotyczące turystyki w związku z COVID-19. Cały czas czekamy na potwierdzone terminy otwarcia granic, wznowienia lotów. Na razie – brak wiążących informacji. Są za to różne „propozycje” np. konieczności zachowania dystansu...

Nadszedł maj i sytuacja pomalutku zmierza ku świetlanej przyszłości, w której będzie po prostu... normalnie. Dziękujemy wszystkim wycieczkowiczom, którzy wraz z nami cierpliwie czekają na upragnione wyjazdy. Dzięki Wam my też się trzymamy! I trzymamy rękę na pulsie, rzecz jasna. Cały czas monitorujemy sytuację, i przygotowujemy się na różne rozwiązania.

Tak jak pisaliśmy wcześniej – cały czas monitorujemy sytuację związaną z pandemią w Polsce i krajach, do których się wybieramy. Podjęliśmy następujące decyzje. Przesuwamy terminy wycieczek na następujące:

Od samego początku pojawienia się problemów związanych z koronawirusem pilnie śledzimy sytuację i, absolutnie - nie wpadamy w panikę. Na bieżąco podejmujemy decyzje, jako priorytet mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie Seniorów. Przyjmujemy zasadę, że w razie konieczności przesuwamy termin wycieczki, całkowite odwołanie traktując jako ostateczność. Oczywiście w obu przypadkach uczestnicy otrzymają zwrot wpłat.

Drodzy Seniorzy! Osoby,które mają podpisane umowy na wycieczki moga dokonywać wpłaty III raty na rachunek bankowy BNP Paribas: 57 1750 0012 0000 0000 3558 5273. Potwierdzenia przelewu prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłaszac telefonicznie.

Copyright © Fundacja FLY 2020