W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego w ramach duchowej kuracji zapraszamy na lutowy, SPORTOWY WEEKEND DLA SENIORÓW!
 
To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do wszystkich seniorów (i nie tylko!) - które odbędzie się w dniach 16-18.02.2024, w Gospodarstwie Agroturystycznym u Rychertów w Kiełpinie.
Program zajęć, jak i intensywność ćwiczeń, dopasowane będą do możliwości fizycznych Seniorów. Zajęcia prowadzić będzie instruktorka step-aerobiku.
 
> W zajęciach na wolnym powietrzu, czyli "gimnastyce na dzień dobry" oraz spacerach Nordic Walking, zahartujemy ciało, zwiększymy siłę mięśni i wytrzymałość.
> Na specjalnie przeznaczonej do tego sali zadbamy również o poprawę kondycji.
> Dynamiczne ćwiczenia aerobiku z wykorzystaniem sportowych ciężarków, sztangielek i stepów, polepszą pracę układu oddechowo-krążeniowego oraz układu nerwowego.
Wieczorne zajęcia wyciszające i rozciągające pozwolą na zrelaksowanie organizmu po całodniowym wysiłku i przygotują nas do spokojnego snu.
> Dodatkową atrakcją tego wyjazdu będzie gra w kręgle (bowling), który jest nie tylko świetną zabawą, ale całkiem dobrym treningiem aerobowym, poprawiającym krążenie i uwalniającym endorfiny.
> Dla chętnych czeka "morsowanie", czyli krótkotrwałe zanurzenie się w wodzie o niskiej temperaturze, które wzmacnia odporność i stymuluje hormony szczęścia.
> Wyjazd zakończymy miłym akcentem w postaci wręczenia dyplomów uczestnictwa w Sportowym Weekendzie Seniora.
 
Warto zabrać:
> Na salę: sportowego obuwie, wygodne stroje, tj. przewiewne, które nie będą krępowały ruchów i umożliwiają swobodne oddychanie;
>> Nordic Walking: kije do chodzenia (Nordic Walking), czapki, rękawiczki, wygodne buty, kurtki przeciwdeszczowe, ciepłe dresy;
>>> Morsowanie: strój kąpielowy, ręcznik, buty do kąpieli;
>>>> Uśmiech od ucha do ucha! :)
 
Cena od osoby: 920 zł
Standardowo, gwarantujemy: przejazd komfortowym autokarem z Gdyni, zakwaterowanie (w pokojach 2-3 osobowych z łazienką), wyżywienie: 2x śniadanie, 3x obiad, 2x kolacja, sprzęt sportowy (step, maty, ciężarki), grę w kręgle, ubezpieczenie NNW.
Informacje oraz zapisy: biuro Fundacji w Gdyni (przy ul. Świętojańskiej 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka).
 
Opis wydarzenia znajduje się również TUTAJ.
 
 
Wyjazd jest jakiś tydzień po Tłustym Czwartku, będzie więc co spalać (żeby zrobić miejsce innym smakołykom, ma się rozumieć) :)
 
Powoli zamykamy sezon 2023... Cóż to był za rok! Dużo starych znajomych i nowych twarzy, wiele wspomnień i nie mniej przygód, mnóstwo kilometrów i niezliczone uśmiechy :)
 
Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie - to dzięki Wam udało nam stanąć na nogi i ruszyć w wspólną pogoń za marzeniami - jeszcze raz: dzięki! 
 
Zaufało nam prawie 2,5 tysiąca osób (może być ciut więcej, bo wciąż kompletujemy listę na grudniowy, 3-dniowy wyjazd do Warszawy na Jarmark Bożonarodzeniowy i "Betlejem Polskie" Zespołu Mazowsze);
Najdalej byliśmy w Jordanii, najbliżej w Gdańsku, ale kulę ziemną okrążyliśmy kilkukrotnie!
> Nasze bagaże ważyły tyle co parka dorosłych słoni albo cztery Volkswageny Transportery T4 z ekipą budowlaną i ich drugimi śniadaniami;
> Nasza najstarsza Uczestniczka miała 93 lata, a najmłodszy Uczestnik 25 lat, bo nasze wyjazdy to pewna filozofia zwiedzania, ale nigdy nikogo nie wykluczamy;
> Podczas turystycznych eksperymentów nie ucierpiało żadne zwierzę (chociaż oberwały 2 kajaki, parę segregatorów i gniazdko elektryczne).
 
Wiele wskazuje na to, że przyszły rok może być jeszcze lepszy! Powoli zamykamy listy wycieczek zagranicznych (dlatego zachęcamy zwlekającym do zapoznania się z pozostałą ofertą) i będziemy promować (równie cudowne) wycieczki krajoweA gdyby policzyć Słuchaczki i Słuchaczy UTW, a także wszystkich balujących, koncertujących i muzykujących, zapewne bez problemu podwoilibyśmy poniższe liczby, co też nas cieszy i za co również dziękujemy! :)
 
Ostatnia szansa na wspólny w tym roku wyjazd to grudniowa Warszawa... Niech przyszły rok ma wysoko podniesioną poprzeczkę! :) Tym samym zapraszamy do naszego gdyńskiego biura przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka), gdzie wytłumaczymy niewytłumaczone i przekonamy nieprzekonanych!
 

Mamy ostatnie miejsca na lutową WYCIECZKĘ DO EGIPTU. Najpierw tygodniowy rejs Nilem, potem tygodniowy wypoczynek nad Morzem Czerwonym w hotelu***** w Hurgadzie. Wylot – z Gdańska!!!

W programie:

Mamy zaszczyt zaprezentować miejsca, które odwiedzimy wspólnie z naszymi Seniorkami i Seniorami w przyszłym roku! (werble) 🥁
Zapisy ruszają od piątku 01.09.2023. 
 
WYCIECZKI ZAGRANICZNE 2024: 

Z radością informujemy, że ZAPISY NA WYCIECZKI KRAJOWE ORAZ ZAGRANICZNE W 2024 ROKU RUSZAJĄ W PIĄTEK 1 WRZEŚNIA (01.09.2023)!

Co do samych wycieczek: trwają ostatnie szlify i niedługo przedstawimy pełną ofertę wycieczek na przyszły rok - prosimy o cierpliwość i śledzenie naszej strony internetowej lub Facebooka, a także poinformowanie o zapisach na wycieczki wszystkich potencjalnie zainteresowanych :)

Zespół „Mazowsze" to coś więcej niż zespół muzyczny, teatr czy instytucja artystyczna. To symbol i kontynuacja polskiej tradycji.  
I tak jak witaliśmy tegoroczną wiosnę, tak przywitamy również jesień, ponownie goszcząc w Karolinie pod Warszawą, gdzie w dniach 20-22 października weźmiemy udział w flagowym koncercie Zespołu Mazowsze, zatytułowanym "Kalejdoskop Barw Polski"!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do wspólnego kosztowania 'krajoznawczego menu', które będzie na nas czekać podczas 3-dniowej wycieczki do Bydgoszczy (05-07.10.2023)!
 
Menu, zatytułowane "Z biegiem Brdy", prezentuje się następująco:
Daniem głównym będzie OPERA KOMEDIOWA WOLFGANGA AMADEUSZA MOZARTA "WESELE FIGARA" W OPERA NOVA!

Z przyczyn niezależnych od nas, zmuszeni jesteśmy przesunąć datę 3-dniowej wycieczki do KALISZA - odbędzie się ona we wrześniu (nie lipcu), w dniach 19-21.09.

Program wycieczki można zobaczyć >>>TUTAJ<<<

Przypominamy Uczestnikom jednodniowej wycieczki na WYSPĘ SOBIESZEWSKĄ, że zbiórka jest 01.06 (czwartek) o godz. 07:45 przy stanowisku nr 5 na Dworcu PKS w Gdyni (obok Dworca PKP), wyjazd jest o godz. 08:00, a powrót ok. godz. 18:00/19:00.
 
Do zobaczenia! :)
Przypominamy Uczestnikom jednodniowej wycieczki do STOLICY KOCIEWIA, że zbiórka jest 30.05 (wtorek) o godz. 07:45 przy stanowisku nr na Dworcu PKS w Gdyni (obok Dworca PKP), wyjazd jest o godz. 08:00, a powrót ok. godz. 18:00/19:00
 
UWAGA! Mamy jeszcze kilka miejsc - to ostatni moment, żeby się zapisać!
W żołnierskim skrócie, zwiedzimy:
- Starogard Gdański, czyli jedno z najstarszych miast na Pomorzu. Podczas spaceru z przewodnikiem zobaczymy: Ratusz, Basztę Gdańską, Basztę Książęcą, Farę p.w. św. Mateusza, Basztę Młyńską, Rynek, Młyn i Pałac Wiecherta, a także liczne kamienice;
- Arboretum w Wirtach – najstarszy w Polsce Leśny Ogród Dendrologiczny, założony w latach 1975-1980. Na powierzchni 33,61 ha rośnie tu 450 gatunków drzew i krzewów. W czasie spaceru z leśnikiem zwiedzimy ścieżkę edukacyjną „Roślinność Polskich Lasów”. Uwieńczeniem pobytu w Arboretum będzie ognisko z kiełbaskami;
- Stadninę Koni w Starogardzie Gdańskim, która znana jest przede wszystkim ze znajdującego się w niej Stada Ogierów.
 
Zainteresowanych wycieczką prosimy o szybki kontakt - nasze biuro znajduje się w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 36/2 (I piętro, nad Pizzą Hut).

Copyright © Fundacja FLY 2012-2022