Zielarstwo (czasowo zawieszone)

Magdalena Kolasa

Zielarstwo to zajęcia prowadzone przez panią Magdę, która przybliży nam swoje spojrzenie na mniej lub bardziej ukryte właściwości otaczających nas roślin i ziół, a także udowodni zasadność ich użycia w różnych warunkach. Tematyka wykładów to m.in.: nowe spojrzenie na rośliny i zioła; "jak wzmocnić odporność jesienią?"; budowanie zdrowia w 4 krokach; apteczka ziołowa - domowa pierwsza pomoc; rośliny przyprawowe w domu i ogrodzie; życiodajna kuchnia; żeńszeń i spółka, czyli zioła na ciężkie czasy oraz "od depresji do życia - natura, która uzdrawia". Spotkania dwa razy w miesiącu.

Twoje zdrowie w Twoich rękach

Małgorzata Gosz

Pani Małgorzata jest entuzjastką życia w zgodzie z naturą, a także edukatorką i propagatorką profilaktyki zdrowia - pokazuje, jak w prosty i łatwy sposób można zadbać o zdrowie, lepszą kondycję i lepszy wygląd. Na spotkaniach nabędziemy niezbędną wiedzę oraz otrzymamy cenne rady i wskazówki na temat tego, jak we własnym zakresie możemy zadbać o zdrowie oraz na co zwracać uwagę na co dzień. Spotkania raz w miesiącu.

Prawo na co dzień

Tomasz Zienowicz

Adwokat, doktor nauk prawnych i specjalista z zakresu publicznego prawa gospodarczego, handlowego i cywilnego, omówi takie zagadnienia jak: prawo spadkowe, prawo konsumenckie, odszkodowania, darowizny oraz tematy zgłoszone przez słuchaczy.

Wyprawy nie tylko po Europie (w zeszłym semestrze "Moje spotkania z Tajlandią")

Zdzisław Straburzyńkski 

Pan Zdzisław prezentuje na wykładach filmy ze swoich licznych podróży, pozwalając zwiedzieć świat bez ruszania się z krzesła. Spotkania co dwa tygodnie.

Moje podróże

Czesława Witt

Podczas zajęć uczestnicy będą podróżować palcem po mapie. „Odwiedzą” dalekie kraje, nierzadko te najbardziej egzotyczne (Australia, Nowa Zelandia, Japonia). Wysłuchają relacji z fascynujących podroży wykładowcy.

English Book Club

Anida Kosińska-Woźniak

Book Club (Angielski Klub Książki). Każde spotkanie będzie dotyczyło innej książki.  Pierwsza dyskusja będzie o powieści „Forest Gump”. Rozmowy o książkach będą swobodne i inspirujące do…kolejnych rozmów. Oczywiście po angielsku. Spotkania raz w miesiącu.

Ciekawi Świata

Wykładowcy CN Experyment

Seria zajęć w Centrum Nauki Experyment w formie wykładowo-warsztatowej. Spotkania raz w miesiącu.