Wycieczka autokarowa

Wrocław to jedno z największych i najpiękniejszych miast Polski, Europejska Stolica Kultury w 2016 roku. Miasto zachwyca swym położeniem nad Odrą i jej dopływami, licznymi wyspami w centrum oraz siecią kanałów i mostów. Posiada wspaniałą starówkę i wiele cennych zabytków. To prawdziwa skarbnica atrakcji odwiedzana corocznie przez kilka milionów turystów z Polski i z zagranicy.

W programie wycieczki:
- Ostrów Tumski – stąd wywodzi się cały współczesny Wrocław: katedra Jana Chrzciciela („Matka Kościołów Śląskich”), kościół Świętego Krzyża i Most Tumski.
- Spacer po Starym Rynku – zabytkowe kamieniczki, unikatowy ratusz, Dzielnica Czterech Świątyń.
- ZOO z Afrykarium - najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, a w nim pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące afrykańską florę i faunę.
- Panorama Racławicka – monumentalne malowidło (dł. 114 m., wys. 15 m.) przedstawiające bitwę pod Racławicami.
- Spacer po Parku Szczytnickim: Hala Stulecia (na liście UNESCO), Pergola, Fontanna Multimedialna, Iglica, Ogród Japoński, Pawilon Czterech Kopuł (wystawa sztuki współczesnej, jedna z lepszych kolekcji w Polsce).
- Uniwersytet Wrocławski – przepiękne barokowe wnętrza Auli Leopoldina i Oratorium Marianum.
- Muzeum Narodowe (gmach główny) – sztuka od XII do poł. XX wieku.
- Hydropolis – multimedialna wystawa poświęcona wodzie.
- Ossolineum – polski instytut naukowy i kulturalny (z zewnątrz).
- Uczestnictwo w spektaklu teatralnym.
- Wrocław w wieczornej porze – spacer z przewodnikiem.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

05 - 08.10.2022

• dojazd komfortowym autokarem
  • zakwaterowanie (hotel***, pokoje 2-3 os. z łazienkami
  • wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)