Wycieczka samolotowa

>Rzym to Koloseum, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Kaplica Sykstyńska, ale nie tylko. Rzym to również miasto pełne uroczych, a mniej znanych zakątków, arcydzieł, miejsc kultu. Wizyta w Rzymie to podróż w czasie. Ślady odnajdowane w Wiecznym Mieście pokazują na ponad cztery tysiące lat historii. Na Palatynie można zobaczyć ślady domów pierwszych rzymian, na Kapitolu resztki z grobów z XI wieku p.n.e., a na placach dzisiejszego miasta spotyka się obeliski z hieroglifami wyrytymi w XIII czy XV wieku p.n.e. A wszystkie wieki są tu obecne, namacalne. Przeplatają się, nakładają na siebie.
Wycieczka do Rzymu to także podróż przez różne kultury i cywilizacje - egipską, grecką, etruską, orientalne, żeby wymienić tylko te starożytne - to również spotkanie z wciąż żywymi, wielkimi religiami świata. Miasto uniwersalne, miasto dla każdego turysty.
W programie m.in:

Rzym starożytny (Koloseum - symbol Wiecznego Miasta, jeden z cudów świata starożytnego, miejsce, w którym niegdyś odbywały się igrzyska, występy cyrkowe i teatralne oraz walki gladiatorów; Łuk Konstantyna Wielkiego, który jest ostatnim wzniesionym łukiem triumfalnym starożytnego Rzymu, wybudowanym dla uhonorowania zwycięstwa Konstantyna Wielkiego nad Maksencjuszem; Forum Romanum - antyczne centrum spotkań towarzyskich i politycznych Rzymian; Plac Wenecki z zachwycającym Ołtarzem Ojczyzny; Kapitol - najważniejsze z siedmiu wzgórz Rzymu, które w czasach antycznych było głównym miejscem kultu; Fontanna di Trevi, której słynne na cały świat piękno było tłem do wielu filmów czy sesji zdjęciowych; Panteon - najlepiej zachowana pamiątka po czasach starożytnych; Piazza Navona - plac z fontanną Czterech Rzek, przepełniony ulicznymi muzykami i malarzami sprzedającymi swoje obrazy; Campo de'Fiori to najbardziej urokliwy zakątek starego miasta, opisywany niegdyś przez Czesława Miłosza, z targiem kwiatów, warzyw i owoców, a wieczorem zamieniający się w miejsce spotkań turystów i mieszkańców); A także Via Condotti - najbardziej ekskluzywna ulica Rzymu ze sklepami znanych i lubianych marek włoskich i zagranicznych; Schody Hiszpańskie - znane z pokazów mody i festiwali kwiatów, jedne z najdłuższych i najszerszych schodów w Europie; Piazza del Popolo wyróżniający się dzięki egipskiemu obeliskowi, a powyżej placu, z parku Borghese roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama miasta; Muzea Watykańskie z wspaniałą kolekcją dzieł sztuki m.in. Michała Anioła, Rafaela czy Caravaggio; Kaplica Sykstyńska, gdzie podczas konklawe wybierany jest następca Św. Piotra; Plac i Bazylika Św. Piotra - najważniejsze miejsce dla wszystkich katolików oraz Grób Jana Pawła II - papieża Polaka; Zamek i most św. Anioła nazwany tak, aby upamiętnić ukazanie się cherubina na znak końca epidemii; Spacer po dzielnicy Trastevere, czyli Zatybrzu, najstarszej części Rzymu, pełnej brukowanych, wąskich uliczek, starych domostw porośniętych bluszczem, urokliwych restauracyjek, malowniczych skwerów oraz malutkich sal kinowych... W programie m.in:

Ostia Antica - To ruiny rzymskiego miasta, które znajdują się w miejscu, gdzie kiedyś Tybr wpadał do morza. To obok Pompejów najlepiej zachowany rezerwat archeologiczny, Zobaczymy ruiny starożytnej Ostii z forum, bazyliką, spichrzami oraz domami mieszkalnymi, łaźnie cesarskie oraz termy Neptuna z zachowanymi do dzisiaj mozaikami, zamek papieża Juliusza II oraz port Trajana.

Dziedzictwo Etruskie – Cerveteri - pozostałości potężnego miasta wraz z resztkami gigantycznego cmentarzyska z czasów złotego wieku Państwa Etruskiego, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO. Wille w Tivoli – W Tivoli znajduje się wpisana na światową listę UNESCO - Willa Hadriana, w której widoczne są wpływy greckie, egipskie, perskie, gdyż cesarz zlecił jej budowę tuż po swoim słynnym objeździe po wszystkich rubieżach Imperium.

Jeziora Albano, Nemi i wulkany - Najbardziej znaną miejscowością w tym rejonie (nazywanym potocznie Castelli Romani czyli Rejonem Zamków Rzymskich) jest oczywiście Castel Gandolfo, letnia rezydencja papieży, do dziś wykorzystywana przez Watykan i eksterytorialna. Wille w Tivoli – W Tivoli znajduje się wpisana na światową listę UNESCO - Willa Hadriana, w której widoczne są wpływy greckie, egipskie, perskie, gdyż cesarz zlecił jej budowę tuż po swoim słynnym objeździe po wszystkich rubieżach Imperium.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny),
kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

20 - 26 września 2021

• przelot samolotem
  • przejazd autokarem
  • zakwaterowanie