Wycieczka autokarowa

Toruń, dawne miasto krzyżackie, hanzeatyckie, bogatych kupców, jeden z najcenniejszych i najpiękniejszych średniowiecznych zespołów miejskich w Europie, wypełniony gotyckimi budowlami. Słynął z handlu, rzemiosła, kultury i nauki, a także jako stolica pierników, które z pewnością jadał sam Mikołaj Kopernik. Wyjątkowość Torunia podkreśla wpis jego Średniowiecznego Zespołu Miejskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W programie wycieczki:
Toruń – spacer ze zwiedzaniem obiektów z zewnątrz (mury miejskie, Krzywa Wieża, spichrze, Dom Kopernika, teatr „Baj Pomorski”, Rynek Nowomiejski, Rynek Staromiejski, kamienice, pomniki, ratusz, objazd po Toruniu: UMK i część przedmieść; zwiedzanie wewnątrz (kościół Mariacki, katedra Janów, kościół Jakuba, zamek krzyżacki, Planetarium; muzea: Historii Torunia – Dom Eskenów, Tony’ego Halika, Muzeum Okręgowe w Ratuszu Staromiejskim; Żywe Muzeum Piernika - własnoręczny wypiek toruńskiego piernika; rejs statkiem po Wiśle (w zależności od sytuacji epidemiologicznej); wieczorami: browar Jan Olbracht, zwiedzanie Fortu IV z pochodniami.
Ciechocinek – pobyt w największym i najsłynniejszym polskim uzdrowisku nizinnym - tężnie solankowe, dywany kwiatowe, Park Zdrojowy, Park Tężniowy, fontanny („Grzybek” oraz „Jaś i Małgosia”), Łazienki, Teatr Letni;
Golub Dobrzyń - zwiedzanie zamku krzyżackiego (przełom XIII i XIV wieku), którego najsłynniejszą mieszkanką była Anna Wazówna. Posiada on bogatą historię, a zarazem jest żywym obiektem prowadzącym działalność turystyczną i kulturalną;
Szafarnia - Chopin dwukrotnie spędzał tu wakacje - zwiedzanie dworku, muzyka na żywo, spacer alejkami parku, dla chętnych pyszna kawa żołędziowa (jaką pijał Fryderyk) – pobyt o działaniu terapeutycznym.

UWAGA! Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie. Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu.

31.08 - 3.09.2021

• dojazd autokarem
  • zakwaterowanie
  • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje)