|
404 BŁĄDŁojojoj......chyba coś poszło nie tak...
Przepraszamy, nie można wyświetlić strony. Zapraszamy na stronę główną Sorry, the page could not be displayed. Please visit the home page
|
REGULAMIN KART PODARUNKOWYCH I VOUCHERÓW
I. Warunki nabywania i korzystania z Karty/Vouchera
- Niniejszy regulamin ustala warunki nabywania i korzystania z:
- Kart Podarunkowych,
- Voucherów Turystyczny
- Voucherów Rehabilitacyjnych
realizowanych przez Fundację Fly
- Wystawcą w/w jest Fundacja Fly, ul. Świętojańska 36/2; 81-372 Gdynia
- Karta Podarunkowa– będąca własnością Wystawcy i wydana na okaziciela bądź imiennie, w formie zmaterializowanej, może być wydana na dowolną kwotę, ważna w terminie określonym na zakupionej Karcie. Kartą Podarunkową można opłacać dowolne zajęcia realizowane w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji Fly.
- Voucher Turystyczny - będący własnością Wystawcy i wydany na okaziciela bądź imiennie, w formie zmaterializowanej, może być wydany na dowolną kwotę, ważny w terminie określonym na zakupionym Voucherze. Voucherem Turystycznym można opłacać dowolne wycieczki organizowane przez Fundację Fly. W/w voucher można również spożytkować wykupując albumy ze zrealizowanych wycieczek.
- Voucher Rehabilitacyjny - będący własnością Wystawcy i wydany na okaziciela bądź imiennie, w formie zmaterializowanej, może być wydany na dowolną kwotę, ważny w terminie określonym na zakupionym Voucherze. Voucherem Rehabilitacyjnym można opłacać zabiegi wykonywane wyłącznie w Centrum Rehabilitacji przy Fundacji Fly.
II. Sposób nabycia Karty/Vouchera
- Kartę Podarunkową/Voucher Turystyczny można nabyć w biurze Fundacji Fly na ul. Świętojańskiej 36/2; 81-372 Gdynia;
- Voucher Rehabilitacyjny można nabyć w Centrum Rehabilitacji przy Fundacji Fly na ul. Świętojańskiej 32/13, 81-372 Gdynia.
- Nie jest możliwym uiszczenie opłaty za nowo wydawaną Kartę/Voucher za pośrednictwem innej Karty czy Vouchera.
- Karta/Voucher nie podlega zwrotowi .
- Karta/Voucher nie podlega wymianie na środki pieniężne.
- Saldo nie podlega oprocentowaniu.
- Saldo danej Karty nie może być powiększane.
- Kartę/Voucher można zmówić również drogą elektroniczną i telefoniczną opłacając jej wartość na konto Fundacji Fly BNP Paribas Bank Polska SA nr 69 1750 0012 0000 0000 3735 6956. Po zaksięgowaniu środków na koncie Fundacji Fly klient drogą telefoniczną lub mailową zostanie poinformowany o możliwości jej odbioru. Dane Fundacji są powielone pod niniejszym regulaminem.
III. Sposób zapłaty Kartą/Voucherem
- Płatność przy użyciu Karty/Vouchera następuje poprzez okazanie w/w w chwili zapłaty za usługę/towar.
- W przypadku zapłaty Kartą, Saldo zostanie pomniejszone o kwotę ceny należnej za usługę/towar.
- W przypadku gdy cena usług/towarów wybranych przez Klienta przewyższa kwotę Salda, Klient jest zobowiązany i uprawniony do dopłaty brakującej części ceny w sposób honorowany w placówce.
- W przypadku gdy cena usług/towarów wybranych przez Klienta jest niższa niż kwota Salda Wystawca nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi bądź Nabywcy pozostałej na Karcie/Voucherze kwoty Salda i tym samym niewykorzystane przez klienta Saldo pozostaje na Karcie/Voucherze.
IV. Prawa i obowiązki Klienta i Nabywcy
- Nabywca ponosi pełną odpowiedzialność za udostępnienie Karty/Vouchera innym osobom i tym samym zobowiązany jest dopełnić starań uniemożliwiających wejście w posiadanie Karty/Vouchera przez osoby nieupoważnione.
- Klient może sprawdzić Saldo w odpowiedniej placówce Fundacji Fly.
- Klient jest zobowiązany dbać o należyty stan techniczny Karty/Vouchera.
- Klient ponosi wszelką odpowiedzialność z tytułu naruszenia postanowień Regulaminu.
V. Uprawnienia i odpowiedzialność Wystawcy
- Wystawca ma prawo odmówić przyjęcia zapłaty Kartą/Voucherem w przypadku gdy:
- Upłynął termin ważności Karty/Vouchera;
- Saldo na Karcie/Voucherze wynosi 0 zł;
- Otrzymał on wiarygodną informację, że Klient wszedł w posiadanie Karty/Vouchera w sposób bezprawny;
- Poweźmie uzasadnione podejrzenie, że Karta/Voucher została przerobiona w sposób przez niego nieautoryzowany bądź sfałszowana;
- Uszkodzenia Karty/Vouchera, które uniemożliwia odczytanie zapisanych na niej danych, w szczególności danych o Saldzie.
- W przypadkach wskazanych w pkt. V. 1 Wystawca nie jest zobowiązany do zwrotu Klientowi bądź Nabywcy pozostałej na Karcie/Voucherze kwoty Salda i tym samym niewykorzystane przez Klienta Saldo przepada.
- Wystawca dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia niezakłóconego działania Kart/Voucherów. Jednakże zastrzega on sobie prawo do czasowego wstrzymania możliwości płacenia za ich pośrednictwem w przypadku awarii bądź modernizacji technicznej infrastruktury niezbędnej do korzystania z Kart/Voucherów.
VI. Postępowanie reklamacyjne
- Wszelkie ewentualne reklamacje dotyczące Kart Podarunkowych/Voucherów winny być zgłaszane pisemnie w biurze Fundacji Fly bądź listownie na adres korespondencyjny Wystawcy.
- Zgłoszenie reklamacyjne winno zawierać szczegółowy opis zdarzenia będącego przedmiotem reklamacji.
- Wystawca rozpatrzy poprawnie zgłoszoną reklamację w terminie 14 (czternastu) dni od dnia otrzymania zgłoszenia chyba, że dla rzetelnego jej rozpatrzenia koniecznym będzie dostarczenie Wystawcy dodatkowych informacji. W takim wypadku powyższy termin liczony jest od daty dostarczenia takich informacji.
- Postanowienia powyższe nie naruszają uprawnień Klientów będących konsumentami a przewidzianych powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
VII. Ochrona danych
- Wystawca przetwarza, z zastrzeżeniem dane osobowe Nabywcy w zakresie umożliwiającym prawidłowe rozliczenie nabycia Karty/Vouchera.
- Wszystkie dane osobowe w rozumieniu niniejszego paragrafu są przetwarzane przez Wystawcę zgodnie z przepisami Ustawy z 10.05.2018 roku (Dz. U. 2018 poz. 1000) o ochronie danych osobowych.
- Dodatkowo na adres poczty elektronicznej Nabywcy mogą być wysyłane informacje handlowe w rozumieniu art. 10 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 344), pochodzące od Wystawcy.
- Nabywca ma prawo do wglądu w swoje dane osobowe, a także prawo do ich edycji i żądania zaprzestania ich przetwarzania.
Fundacja FLY
Gdynia, ul. Świętojańska 36/2
Tel. 693-99-60-88, 517-383-828.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Rehabilitacji przy Fundacji Fly
Gdynia, ul. Świętojańska 32/13
Tel. 798-179-942.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BNP Paribas Bank Polska SA nr 69 1750 0012 0000 0000 3735 6956
Regulamin obowiązuje od 18.11.2020

Karta Podarunkowa
Podaruj bliskiej Ci osobie wspaniałe towarzystwo, pasjonujące spotkania, ciekawe zajęcia... Karta podarunkowa na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY w Gdyni to wybór z ponad 150 propozycji
wykładów, lektoratów, warsztatów, zajęć artystycznych i rekreacyjno-ruchowych. To aktywność i zdrowie..
- opłacasz dowolną liczbę zajęć
- opłacasz dowolną liczbę semestrów
- osoba obdarowana wybiera zajęcia
- okres ważności karty do ustalenia
- już od 40 zł

Voucher Rehabilitacyjny
Podaruj sobie albo komuś bliskiemu zdrowie w naszym Centrum Rehabilitacji... Voucher na dowolne zabiegi rehabilitacyjne: masaże lecznicze, relaksacyjne, terapie indywidualne, kinezyterapię, laseroterapię, czy taping... Uwolnimy od dolegliwości bólowych, przywrócimy radość życia...
- opłacasz dowolną liczbę zabiegów
- opłacasz dowolny rodzaj zabiegów
- osoba obdarowana wybiera zabiegi
- okres ważności vouchera do ustalenia
- już od 50 zł

Voucher Turystyczny
Podaruj komuś bliskiemu podróż marzeń. Może to być krótki wypad jednodniowy. Może to być wycieczka weekendowa - poznajemy ciekawe miejsca w Polsce. Możesz wybrać tygodniową eskapadę w najpiękniejsze regiony Polski albo świata. Zawsze w świetnym towarzystwie i pod znakomitą opieką.
- wpłacasz dowolną kwotę
- osoba obdarowana wybiera wycieczkę
- Cena wycieczki zawiera wszelkie koszty
- okres ważności vouchera do ustalenia
- już od 90 zł

Jak zamówić?
W naszych biurach
Biuro Fundacji FLY
ul. Świętojańska 36/2
81-372 Gdynia
Centrum Rehabilitacji
ul. Świętojańska 32/13
81-372 Gdynia
Telefonicznie
Biuro Fundacji FLY
+48 693 99 60 88
+48 517 38 38 28
Centrum Rehabilitacji
+48 798 17 99 42
Mailowo
Biuro Fundacji FLY
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Centrum Rehabilitacji
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Regulamin kart i voucherów
USTALENIA WSTĘPNE
- Organizatorem konkursu jest Fundacja Fly z siedzibą w Gdyni;
- Celem konkursu jest propagowanie twórczości literackiej, uwrażliwienie na piękno i bogactwo języka ojczystego. Przedmiotem konkursu jest praca tekstowa dotycząca noworocznych marzeń.
- Autor najlepszej prac otrzyma nagrodę w postaci Vouchera Rehabilitacyjnego do wykorzystania w Centrum Rehabilitacji przy Fundacji Fly na kwotę 100zł i plecak na miejskie wycieczki z nagrodami niespodziankami. Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.
- Nagrodzona praca zostanie wydrukowana w miesięczniku Gdyński IKS oraz na łamach mediów internetowych Fundacji FLY po wcześniejszej korekcji przez upoważnionego redaktora.
- Organizator zastrzega sobie prawa do:
a) odstąpienia od organizowania konkursu bez podania przyczyny,
b) nierozstrzygnięcia konkursu w przypadku zbyt małej ilości nadesłanych prac,
c) rozstrzygania w kwestiach nieuregulowanych postanowieniami regulaminu.
ZASADY KONKURSU
- Termin trwania konkursu ogłasza organizator. Ostateczny termin nadsyłania prac to 15.12.2020
- Do konkursu przyjmowane są prace pisane prozą w dowolnej konwencji literackiej (opowiadanie, list itp.) o objętości do 1 strony A4, napisane w języku polskim i dotąd niepublikowane.
- Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę.
- Wyniki konkursu opublikowane zostaną na stronie www.fundacjafly.pl i www.facebook.com/FundacjaFly w dniu 21.12.2020r.
- Złamanie postanowień regulaminu wiąże się z dyskwalifikacją nadesłanej pracy.
WYSYŁANIE PRAC
- Pracę konkursową można nadsyłać:
drogą elektroniczną na adres mailowy: konkurs@fundacjafly;
osobiście do skrzynki na listy przy drzwiach biura Fundacji FLY w Gdyni, ul. Świętojańska 36/2, I piętro – w kopercie z dopiskiem KONKURS „Marzenia do spełnienia”. - Do pracy konkursowej bezwzględnie należy dołączyć oświadczenie:
„Oświadczam, że zapoznałam/em się z Regulaminem Konkursu i akceptuję jego postanowienia. Artykuł jest mojego autorstwa, a wszelkie prawa własności intelektualnej dotyczące artykułu należą do mnie i nie naruszają jakichkolwiek praw osób trzecich. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu oraz na nieodpłatną publikację artykułu przekazanego redakcji Fundacji Fly w miesięczniku Gdyński IKS oraz na łamach www i funpage’u Fundacji.” - Czytelne dane uczestnika (imię, nazwisko, wiek i numer telefonu kontaktowego) muszą się znaleźć w mailu bądź pod zgodą na publikację załączoną w tej samej kopercie do konkursowej treści - są to dane obowiązkowe.
JURY KONKURSU
- Radosław Daruk – Prezes Fundacji Fly;
- Dorota Kitowska – Redaktor Naczelna miesięcznika „Gdyński IKS”;
- Irena Majkowska – redaktor i korektor miesięcznika „Gdyński IKS”;
- Sławomira Tomaszewska – promocja i reklama Fundacja Fly.
SPOSÓB OCENY PRAC
- Prace oceniane są przez Jury.
- Kryteria oceny prac: wartość merytoryczna i emocjonalna, samodzielność i oryginalność.
- Oceny prac są niejawne.
- Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 21.12.2020 r. W momencie ogłoszenia wyników zostają ujawnione dane osobowe (imię, nazwisko) autora zwycięskiej pracy.
- Laureat zostanie również powiadomiony drogą mailową lub telefonicznie
POLITYKA PRYWATNOŚCI
- Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podanie prawdziwych danych osobowych.
- Dane osobowe uczestników pozyskane są wyłącznie do celów Konkursu i nie będą udostępniane podmiotom trzecim.
- Wysłanie pracy na Konkurs jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie danych osobowych do celów Konkursu.
- Organizator gwarantuje autorowi prawo wglądu do jego danych osobowych, a także możliwość ich poprawiania.
Batik
Wanda Frąckowska
Batik to bardzo stara technika zdobienia tkanin (jedwab, bawełna, len). Inspiracją dla wielu współczesnych twórców są batiki z Sumatry, Jawy , Bali. Do Europy dotarł dzięki angielskim i holenderskim importerom kolonialnym w XVII wieku, chociaż pierwsze ślady to fragmenty tkanin pochodzące ze starożytnych, egipskich grobowców.
Technika ta polega na pokrywaniu roztopionym woskiem pszczelim miejsc nie przeznaczonych do zabarwienia, a następnie zanurzaniu tkaniny w kąpieli barwiącej. Fragmenty tkaniny pokryte woskiem nie przyjmują barwnika, w wyniku czego powstają wzory. Cały proces można wielokrotnie powtarzać, barwiąc od koloru najjaśniejszego do najciemniejszego.
Charakterystyczną cechą batiku są tzw. żyłkowania (krakelury), powstające wskutek pękania stygnącego wosku bądź też celowego ich łamania. Efekty batiku trudne są do przewidzenia, a finał pracy bywa zadziwiający.
Batik to nie tylko obraz lub tkanina powieszona przestrzennie. Może on być również tkaniną użytkową (narzuta, serweta, bieżnik, zasłona, poduszka, element ubioru).
Zachęcamy Państwa do wspaniałej, artystycznej zabawy.
Biżuteria i kreatywne szycie
Sławomira Tomaszewska, Aneta Makowska
Na zajęciach samodzielnie projektuje się i wykonuje piękną biżuterię. Przecież najprzyjemniej nosi się ozdoby wykonane własnoręcznie.
Malowanie na szkle
Anna Makać
Brydż dla początkująych
Wojciech Wojewódka
Florystyka
Małgorzata Korytowska
Florystyka to zabawa z kwiatami suszonymi i świeżymi. Z suszonych kwiatów robi się bukiety, wianki, ozdabia kartki okolicznościowe, „maluje obrazy". Kwiaty świeże służą do zrobienia stroików, bukietów i wiązanek. W grupie jest bardzo przyjemnie! Zapraszamy!
Dla początkujących.
Malarstwo olejne
Lidia Biełous
Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chcą poznać malarstwo jako sposób na wypełnienie wolnego czasu, rozwój swoich możliwości i umiejętności. Takie osoby, zależnie od ich możliwości i potrzeb, nauczą się przede wszystkim malarstwa olejnego, temperowego oraz akrylowego od podstaw lub w formie zaawansowanej.
Poziom zaawansowany, pracownia plastyczna, ul. Świętojańska 32/4
Spotkanie z poezją
Anna Furman
Grupa skupiająca miłośników poezji, tych którzy sami piszą wiersze, jak również niepiszących sympatyków. Na comiesięcznych spotkaniach autorzy czytają dzieła swoje lub ulubionych poetów. Fundacja FLY przygotowuje już drugi tomik z wierszami naszych uczestników.
Zajęcia odbywają raz w miesiącu, w trzecią środę miesiąca.
Pracownia plastyczna, ul. Świętojańska 32/4
Tkactwo artystyczne
Katarzyna Kwiecińska
Tkaniny wyrabiane ręcznie prezentują jedną z najstarszych form tkactwa artystycznego — podstawowe techniki nie zmieniły się od wieków. Sploty tkackie nadają się do wyrobu tkanin naściennych, dywaników, poduszek, toreb, a nawet odzieży. Podstawowe techniki są wspólne — wystarczy rama lub proste krosno dostosowane do rozmiarów tkaniny.
Spacerki po Trójmieście
Roman Mroczkowski
„Spacerki po Trójmieście” z licencjonowanym przewodnikiem
Fundacja FLY stworzyła swoim seniorom możliwość poznawania świata, Polski, ale także najbliższej okolicy. Temu celowi służą „Spacerki po Trójmieście”. Raz w miesiącu uczestnicy udają się z Panem Romanem Mroczkowskim – licencjonowanym przewodnikiem, na zwiedzanie Trójmiasta. Trasy spacerów uwzględniają nie tylko najbardziej znane w naszym regionie miejsca turystyczne, ale również te mniej odwiedzane przez turystów, a jednak warte poznania.
Szydełkowanie i nie tylko
Beata Łaszewska-Radwańska
KURS |
Liczba godz. |
Termin |
Kurs Komputerowy I - ZielonyRadosław DarukZajęcia na tym kursie adresowane są do osób mających po raz pierwszy do czynienia z komputerem. Kursanci dowiedzą się, jak włączać i wyłączać komputer, jak posługiwać się myszką i klawiaturą; czym jest Windows i jego okienka. Nauczą się posługiwać komputerem – przeglądać Internet (ciekawe, praktyczne i pożyteczne miejsca w sieci), znajdować informacje, pisać na komputerze. Założą też swoją skrzynkę mailową (Gmail) i nauczą się wysyłać i odbierać e–maile. |
10 |
14.11-16.12
|
Kurs Komputerowy II - ŻółtyRadosław DarukZajęcia przeznaczone są dla osób, które ukończyły KURS ZIELONY lub posiadają umiejętności wynikające z jego programu. Kursanci poznają tworzenie i zapisywanie tekstów na komputerze (pism, notatek, przepisów, historyjek, itp.). Nauczą się wysyłać różne rzeczy mailowo: zdjęcia, pisma, ciekawe strony internetowe itp. Opanują odczytywanie i zapisywanie zdjęć i innych plików z/na pendrivie. Nauczą się odtwarzać muzykę i oglądać filmy na komputerze (z płyt CD/DVD, pendriva oraz z Internetu). Zgłębią tajniki utrzymania porządku na komputerze (tworzenie, usuwanie, kopiowanie i przenoszenie plików i folderów). |
10 |
14.11-16.12 |
Kurs Komputerowy III - NiebieskiRadosław DarukZajęcia na tym kursie adresowane są do osób, które ukończyły KURS ŻÓŁTY lub posiadają umiejętności wynikające z ich programów. Szczegółowa tematyka obejmuje zdobycie wiedzy na temat parametrów komputera (czy MÓJ komputer jest wystarczająco dobry) oraz umiejętności dostosowania komputera do SWOICH potrzeb (pulpit, wielkość tekstu, kolorystyka). Zaawansowana obsługa poczty elektronicznej: wysyłanie maila do wielu osób jednocześnie, wysyłanie maila do wiadomości DW oraz ukryte do wiadomości UDW. Co to jest Chmura i jak z niej korzystać (na przykładzie Dysku Google): zapisywanie swoich zdjęć i innych plików w Chmurze, udostępnianie i współtworzenie z innymi. Podstawy fotografii. Ściąganie zdjęć z aparatu fotograficznego /telefonu /karty pamięci, zapisywanie i porządkowanie zdjęć na komputerze; podstawy obróbki zdjęć – kadrowanie, rozjaśnianie, kontrast, filtry, napisy na zdjęciach – w oparciu o aplikację Zdjęcia. Kursanci nauczą się, jak dbać o bezpieczeństwo w Internecie i dowiedzą się, kto lub co i po co nas śledzi w Internecie. |
10 |
30.01-03.03 |
Ogarnij smartfona z systemem AndroidRadosław DarukSzczegółowa tematyka zajęć obejmuje:
UWAGA! Wyłącznie dla posiadaczy urządzeń z systemem Android. |
10 |
14.11-16.12 |
Filmowanie i montaż filmów dla SeniorówRadosław DarukKurs przeznaczony dla osób, które rejestrują otaczającą rzeczywistość za pomocą smartfona lub kamery – dla siebie, bliskich czy przyjaciół, a także na potrzeby swojego klubu, stowarzyszenia, czy organizacji. Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje:
|
12 |
30.01-10.03 |
Jak zrobić drukowany album zdjęćRadosław DarukKurs przeznaczony dla osób, które chcą swoje wspomnienia utrwalone na zdjęciach elektronicznych wziąć do ręki w postaci wydrukowanego albumu z fotografiami, opisami i w pięknej szacie graficznej. Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje:
|
10 |
14.11-16.12 |
Profil Zaufany dla SeniorówRadosław DarukKurs przeznaczony dla osób, które chcą korzystać z możliwości uwierzytelniania Profilem Zaufanym. Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje: założenie PZ, logowanie do PZ, wykorzystanie PZ (podpisywanie elektroniczne dokumentów, wysyłanie pisma do podmiotu publicznego, sprawdzanie ilości punktów karnych, logowanie się do Internetowego Konta Pacjenta, składanie wniosków o wypłatę świadczeń, sprawdzanie, czy dowód osobisty jest już gotowy do odbioru, składanie wniosku o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, uzyskanie Kartę Dużej Rodziny, uzyskanie odpis aktu stanu cywilnego, itp.) |
8 |
30.01-24.02 |
Social media dla Seniorów na przykładzie FacebookaRadosław DarukKurs przeznaczony dla osób, które chcą poznać media społecznościowe (social media). Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje:
|
10 |
30.01-03.03 |
Zakupy w InternecieRadosław DarukKurs przeznaczony dla osób, które chcą zgłębić tajniki zakupów w sieci i robić to w bezpieczny sposób. Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje:
|
10 |
30.01-03.03 |
Bankowość elektroniczna / mobilnaRadosław DarukKurs przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się bezpiecznie korzystać z bankowości na komputerze, a także na smartfonie. Kursanci na potrzeby kursu założą konta w jednym z banków (po kursie będą mogli je zamknąć), aby móc praktycznie na zajęciach ćwiczyć wszystkie operacje. Szczegółowa tematyka zajęć obejmuje:
|
10 |
30.01-03.03 |
Gimnastyka kręgosłupa
Dorota Kitowska
Celem zajęć jest zachowanie zdrowego kręgosłupa lub przywrócenie jego sprawności. Ćwiczenia polegają na reedukacji czucia postawy ciała, przywróceniu równowagi mięśniowej, korekcie postawy w pozycjach izolowanych ze stopniowym przejściem do pozycji wysokich, wzmacnianiu odcinkowym i całościowym tułowia oraz ćwiczeniach poprawiających oddychanie, krążenie oraz ogólną kondycję.
Gimnastyka ogólnokondycyjna dla panów
Jerzy Zygadło
Kierownik studium wychowania fizycznego i sportu w Akademii Marynarki Wojennej zaprasza na zajęcia ogólnorozwojowe z naciskiem na elementy prozdrowotne. Zajęcia adresowane są do panów.
Gimnastyka ogólnokondycyjna dla pań
Bożena Zygadło
Starszy wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu oraz trener akademii fitness zaprasza na zajęcia łączące różne elementy ruchowe z muzyką. Są to elementy siłowe, rozciągające, koordynacyjne, równoważne i relaksacyjne. Zajęcia przeznaczone są dla pań.
Gimnastyka mózgu
Anna Lichnerowicz
Gimnastyka usprawniająca
Alina Wojewódka
Zdrowy kręgosłup z elementami ćwiczeń oddechowych
Izabela Łukowiak, Patrycja Góreczna
Zajęcia polegają na ćwiczeniach wzmacniających i rozciągających mięśnie i inne struktury stabilizujące kręgosłup oraz na poprawie przepływu krwi i chłonki w jego rejonie. Zajęcia są odpowiednie dla każdego, w każdym wieku i przy każdym poziomie aktywności fizycznej.
Latino solo
Elżbieta Janca
Pasjonatka tańca proponuje praktyczną naukę różnych tańców latynoamerykańskich takich jak: salsa, samba, rumba, cha-cha. Taniec odbywa się pojedynczo (solo), a nie w parach.
Pilates
Inna Kolobova
Marsz po zdrowie
Alina Wojewódka
Turystyka piesza
Małgorzata Narewska
U osób starszych regularne spacery poprawiają nie tylko wydolność fizyczną, ale także istotnie wpływają na pracę mózgu i systemu nerwowego. Seniorzy uczestniczący w tych zajęciach odczuwają mniej różnych dolegliwości, wykazują lepszą kondycję psychiczną, a także mogą pochwalić się zwiększonym komfortem życia. A to, co dzieje się z sercem i układem krążenia, to już prawdziwa rewolucja. Trasy spacerów wynoszą od 6 do10 km. Średni poziom intensywności.
Turystyka piesza
Alicja Grabowska
Turystyka piesza
Lidia Trzebiatowska
Ciekawi Świata
Wykładowcy CN Experyment
Seria zajęć w Centrum Nauki Experyment w formie wykładowo-warsztatowej. Zajęcia raz w miesiącu.
English Book Club
Anida Kosińska-Woźniak
Book Club (Angielski Klub Książki). Każde spotkanie będzie dotyczyło innej książki. Pierwsza dyskusja będzie o powieści „Forest Gump”. Rozmowy o książkach będą swobodne i inspirujące do…kolejnych rozmów. Oczywiście po angielsku.
(Spotkania raz w miesiącu)
Moje podróże
Czesława Witt
Podczas zajęć uczestnicy będą podróżować palcem po mapie. „Odwiedzą” dalekie kraje, nierzadko te najbardziej egzotyczne (Australia, Nowa Zelandia, Japonia). Wysłuchają relacji z fascynujących podroży wykładowcy.
Podologia - dolegliwości stóp i paznokci
Liliana Southwell
Wykłady z fizjoterapeutką
Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak zapobiegać postępom i nawrotom chorób stóp i paznokci, jak walczyć z różnymi dolegliwościami i odzyskać dawną sprawność fizyczną. Jakie ćwiczenia stosować, czym się kierować przy wyborze sprzętu ortopedycznego. Na te i wiele innych pytań odpowie dyplomowana i doświadczona fizjoterapeutka.
Prawo na co dzień
Tomasz Zienowicz
Adwokat, doktor nauk prawnych i specjalista z zakresu publicznego prawa gospodarczego, handlowego i cywilnego, omówi takie zagadnienia jak: prawo spadkowe, prawo konsumenckie, odszkodowania, darowizny oraz tematy zgłoszone przez słuchaczy.
Magia ziół w domu i otoczeniu / Bez liczenia i ważenia
Elżbieta Mazurek / Justyna Miąskowska
Spotkania Kreatywnych Kobiet
Ewa Ostatek
Moje spotkania z Tajlandią
Zdzisław Straburzyńśki
Język angielski
Grażyna Kliszcz
Początkujący i średniozaawansowany
Język angielski
Dorota Latowska-Rejkowicz
Początkujący i średniozaawansowany
Język niemiecki
Krystyna Stempa
Początkujący i średniozaawansowany
Język holenderski
Maria Wojak
Początkujący
Język angielski
Anida Kosińska-Woźniak
Kontynuacja
Język hiszpański
Anida Kosińska-Woźniak
Kontynuacja
Język angielski
Joanna Kolubińska
Kontynuacja
Język hiszpański
Joanna Kolubińska
Kontynuacja
Aktualności
Z powodu choroby prowadzącego, pana Romana Mroczkowskiego, Spacerki po Trójmieście zaplanowane na 30. marca (czwartek) odbędą się w innym terminie,...
Czytaj więcej...Spotkania kreatywnych kobiet z panią Ewą Ostatek we wtorek 28 marca o godz. 15.00 nie odbędą się. Zapraszamy na kolejne...
Czytaj więcej...Informujemy, że następny "Marsz po zdrowie" odbędzie się we wtorek 28 marca. Spotykamy się o godzinie 12:00 w Sopocie, na...
Czytaj więcej...Osoby zapisane na "Spacerki po Trójmieście", serdecznie zapraszamy na następny Spacerek, który odbędzie się w czwartek 30 marca w Gdańsku...
Czytaj więcej...W związku z dużym zainteresowaniem minioną wycieczką do Maroka, postanowiliśmy utworzyć drugi termin! Wycieczka do Maroka II odbędzie się w...
Czytaj więcej...W imieniu naszych Gości z Kaszub, m.in. Zdrowego Świata, Manufaktury Leo i Ekobabek - Koła Gospodyń Wiejskich oraz swoim, mamy...
Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy do wspólnego odkrywania krainy skał i zamków, czyli Szlaku Orlich Gniazd!
Czytaj więcej...Zajęcia Turystyka Piesza z p. Alicją Grabowską są odwołane do końca semestru. Z tego powodu osoby zapisane do grupy p....
Czytaj więcej...Z dumą prezentujemy długo wyczekiwaną ofertę wycieczek jednodniowych po województwie pomorskim i Pomorzu, zatytułowaną "Pomorze - jak tu pięknie"! Jak...
Czytaj więcej...Ostatni w tym miesiącu "Marsz po zdrowie" odbędzie się 28.02.2023 (wtorek). Spotykamy się o godz. 12:00 w Sopocie, na górze...
Czytaj więcej...W imieniu naszej fantastycznej Wolontariuszki, pani Anety, zapraszamy chętne osoby na zajęcia "Kreatywnego szycia", w ramach UTW (mogą dołączyć jeszcze...
Czytaj więcej...Aby w nadchodzącą wiosnę wkroczyć tanecznym krokiem, zapraszamy Seniorki i Seniorów na Bal "Zielono mi"! Bal odbędzie się 17.03.2023 (piątek),...
Czytaj więcej...Nasze działania
Uniwersytet III Wieku
Wykłady, lektoraty, zajęcia rozwijające pasje i zainteresowania, rekreacja ruchowa, warsztaty nowoczesnych technologii... Jest nas ponad 1600 osób!
Turystyka Senioralna
Wycieczki krajowe i zagraniczne. Jednodniowe, weekendowe albo kilkudniowe. Zaplanowane z myślą o Seniorach... Nie biegamy, zwiedzamy! Ciekawe programy i wszystko w cenie!
SPRAWDŹRehabilitacja
Ruch to podstawa zdrowia. Zapraszamy na zajęcia kinezyterapii (leczenia ruchem) indywidualnie i w grupach. Gimnastyka, masaże, laser. Pod troskliwą opieką fizjoterapeutów
Klub Młodzieżowy FLY
Regularne korepetycje dla gdyńskiej młodzieży z niezamożnych rodzin - uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i I klas szkół średnich. Indywidualna praca z wolontariuszami.
PRZYŁĄCZ SIĘCzytamy Razem
Pomoc uczniom kl. I-III zagrożonym dysleksją rozwojową, prowadzona metodami aktywnego czytania. Projekt realizowany wspólnie z Polskim Towarzystwem Dysleksji
Miesięcznik"Gdyński IKS"
Gazeta do czytania - dla Seniorów i ich rodzin. Tworzona przez wolontarystyczny zespół pasjonatów. Ukazuje się od 2013 roku w nakładzie 10.000 egz. we wszystkich dzielnicach Gdyni!
Sklep Charytatywny
"Z głębokiej szuflady"
Działa od 2013 roku. Przyjmowane od Państwa zbędne przedmioty - nowe lub w dobrym stanie - są sprzedawane za symboliczne kwoty. Dzięki temu organizowana jest pomoc w nauce i rozwoju młodzieży z niezamożnych gdyńskich rodzin.
JAK TO DZIAŁA?Program Partnerski
To baza firm szczególnie przyjaznych seniorom. Partnerzy są promowani w naszym środowisku (miesięcznik IKS, strona www, media społecznościowe, ulotki). Rabaty u naszych Partnerów można uzyskać wyłącznie na podstawie aktualnej, imiennej legitymacji Fundacji Fly.
Wolontariat
Jeżeli chcesz pomagać innym, to z nami w Fundacji możesz to robić na 1000 sposobów. Całą nasza działalność opiera się na wolontariacie. Każdy znajdzie tu możliwości dla siebie. Najważniejsze, że chcesz... Zobacz w jaki sposób dołączyć do wolontariuszy FLY!
NIE CZEKAJ!O Fundacji FLY...
Fundacja założona w czerwcu 2012 roku. Powstała z myślą o osobach zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Pierwszą grupą, na rzecz której działa Fundacja, są osoby kończące aktywność zawodową, czyli „starsza młodzież”. Drugą grupą, do której dociera Fundacja jest gdyńska młodzież pochodząca z niezamożnych rodzin, którą wspieramy poprzez przez organizację pomocy w nauce, regularnych korepetycji, zajęć pozalekcyjnych i opieki świetlicowej w ramach Klubu Młodzieżowego. Fundusze na jego działanie pozyskujemy dzięki Sklepikowi Charytatywnemu Naszą działalność opieramy na wolontariacie Cele Fundacji wspiera ponad 300 wolontariuszy.

Statut
Zarząd Fundacji
Nasze projekty
Kontakt
Odwiedź nas na facebooku
Nawet jeśli nie posiadasz tam konta
W czasie pandemii COVID-19 wsparli nas

Dofinansowanie najmu pomieszczeń na działalność Fundacji FLY w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w Zakresie Przeciwdziałania Skutkom COVID-19 w terminie od 27-04-2020 r. do 30-09-2020 r.

Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników
dla organizacji pozarządowych przez 3 miesiące
