Dlatego Fundacja jako organizator szczególnie dba o dobre warunki i wspaniałą, niezapomnianą atmosferę. Uczestnicy przekonują się, jak bardzo Polska zmieniła się in plus w ostatnich latach i chcą wracać w odwiedzane regiony z rodzinami.

Dzięki wycieczkom Fundacja nawiązała współpracę z Fundacją Oikonomos z Białegostoku i przygotowała cykl spotkań pt. „Poznajemy kulturę prawosławia”, podczas których gdynianie będą mogli dowiedzieć się wiele na temat szeroko pojętej kultury ziem wschodnich: historii, architektury, muzyki, sztuki, a także przyrody, kuchni regionalnej i życia codziennego rdzennych jej mieszkańców. Pierwsze spotkanie 29 listopada o godz. 12.00 w PPNT w Gdyni. Pilotażowo w trakcie ferii zimowych w lutym 2013 r. zorganizowaliśmy dwutygodniowe „Warsztaty pisania ikon”.

Fundacja w ramach projektu „Ciągle Młodzi” zorganizowała siedem jednodniowych wycieczek, których celem było przybliżenie ciekawych miejsc naszego regionu. W wycieczkach, współfinansowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz miasto Gdynia, wzięło udział 350 osób. Miejsca, które odwiedzamy, są wyjątkowe z uwagi na bogactwo kulturowe, historię, walory przyrodnicze lub krajoznawcze. Służą doskonale zaspokajaniu potrzeb poznawczych, a także aktywizują starszych gdynian.