Miasto Puck – w XIII wieku było grodem kasztelańskim. Od 1309 roku pod panowaniem Krzyżaków. Za czasów panowania Wazów miasto stanowiło bazę floty polskiej – jako pierwszy polski port wojenny. 10 lutego 1920 roku odbyły się tu „Zaślubiny Polski z Morzem”. Wtedy gen. Haller wrzucił do wody platynowy pierścień.

W mieście Puck planujemy:
– godzinny REJS ŻAGLÓWKAMI ze sternikiem po Zatoce Puckiej!;
– spacer z przewodnikiem po Starym Mieście i porcie rybackim;
– zwiedzanie Muzeum Ziemi Puckiej, a w nim działu medycyny archeologicznego i rybołówstwa morskiego;
– pobyt w Pracowni Szkła Artystycznego – pokaz dmuchania i szlifowania szkła wraz z podziwianiem wyrobów rękodzieła;
– czas wolny.

Bar Country Żelistrzewo – zamierzeniem właścicieli było stworzenie unikalnego miejsca na mapie pomorskich knajp. Lokal wyróżnia się dobrym poziomem muzyki oraz wyjątkową atmosferą, którą tworzą jego gospodarze. Muzyka jaką oferują mieści się przede wszystkim w gatunkach rocka, bluesa i oczywiście – country. Na wycieczce będziemy mieli okazję chłonąć klimat tego miejsca, potańczyć w stylu country, uczestniczyć w konkursie wbijania gwoździ, a także posmakować aromatycznego bigosu.

Osada Słowiańska w Sławutowie – to oryginalna rekonstrukcja grodu słowiańskiego sprzed tysiąca lat. Zbudowana została i jest prowadzona przez pasjonatów wczesnego średniowiecza. Składa się z wieży bramnej, ośmiu chat i palisady. Uczestnicy wycieczki obejrzą tu prezentacje, w formie rekonstrukcyjnych lekcji żywej historii, różnych zawodów: garncarza, kowala, piekarza, tkaczki, zielarza.

Zbiórka: 7:45 / Dworzec PKS, stanowisko nr 5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna / wyjazd 8:00 / powrót godz. ok. 19:00.

Termin

  • 25 lipca 2024

Cena zawiera

  • Wszelkie koszty:
  • dojazd autokarem
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • opiekę pilota z Fundacji
  • lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie NNW 

Cena

260 zł

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

250 zł