W WIEKOWYCH BUDOWLACH I NOWOCZESNYCH ŁODZIACH 

Spływ kajakowy Piaśnicą – niewiele jest w Polsce rzek, które posiadają tak dobre warunki do spływów kajakowych jak Piaśnica. Woda jest bardzo czysta, nurt wyjątkowo łagodny, ale jednocześnie są tu liczne zakola i meandry, które stanowią wspaniałe urozmaicenie. Spływ rozpoczyna się nad Jeziorem Żarnowieckim I wiedzie przez rezerwat Piaśnickie Łąki, ze wspaniałą roślinnością, a kończy nad morzem w Dębkach. Spływ trwa od 2 do 3 godzin i mogą w nim, bez obawy o kondycję, uczestniczyć osoby w każdym wieku. Spływ jest zarazem rajem dla oczu jak i balsamem dla ciała!

Po spływowej przygodzie odpoczniemy w Dębkach – nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, z plażą należącą do najładniejszych w Polsce. W ostatnich latach powstało tu wiele obiektów noclegowych, dobrze przystosowanych do obsługi gości. Pojawiły się też liczne bary, restauracje i atrakcje turystyczne. Jednak nie spotkamy tu tyle lansu, tak wszechobecnego w dużych kurortach.

Klasztor w Żarnowcu – posiada prawie ośmiowiekową historię. Poznamy dzieje tego miejsca, osób, które tu żyły, pracowały, modliły się. Zachwycimy się pięknem żarnowieckich zabytków, ale także posłuchamy jak dziś żyją i czym się zajmują mniszki benedyktynki.

Zamek w Krokowej – jest gniazdem rodowym jednego z najstarszych szlacheckich rodów pomorskich, którego przodek „milites Gneomirus” pojawił się w dokumentach już w 1285 roku. Zwiedzający zamek, goście hotelowi i restauracyjni znajdą tu tablice informacyjne o barwnych dziejach członków tej rodziny (m. in. Rajnolda Krokowskiego, Ernesta I Krokowskiego czy owianego mroczną legendą Alberta Szalonego), a także mogą podziwiać obrazy, książki i oryginalne dokumenty z przeszłości Krokowej.

Zbiórka: 7:45 / Dworzec PKS, stanowisko nr 5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna / wyjazd 8:00 / powrót godz. ok. 19:00.

Termin

  • 29 lipca 2024

Cena zawiera

  • Wszelkie koszty:
  • dojazd autokarem
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • opiekę pilota z Fundacji
  • lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie NNW 

Cena

175 zł

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

165 zł