Wycieczka autokarowa

Odkopane Zakopane z dawnych lat

Zakopane słynie ze swojej charakterystycznej, bogatej kultury ludowej, zapierających dech w piersiach widoków oraz tętniących życiem Krupówek. Chcemy pokazać Zakopane takie, jakim było kiedyś – miasto wybitnych artystów, pisarzy, malarzy, poetów, zainspirowanych tradycjami, kulturą i pięknem Podhala – i oczywiście najpiękniejsze panoramy Tatr, abyście poczuli klimat stolicy Podhala. Na największej w Polsce trójwymiarowej makiecie Tatr w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego zobaczymy fascynującą multimedialną prezentację. W sali 4D poczujemy podmuchy halnego, a sala jaskiń pozwoli nam zanurzyć się w głąb tatrzańskich skał. Kulturę i przyrodę Zakopanego przybliży nam wizyta w Muzeum Tatrzańskim. A piękno Tatr podziwiać będziemy ze szczytu Gubałówki, na którą wjedziemy kolejką linowo-terenową. Spacerując po Zakopanem przejdziemy śladami wielu sławnych osobistości (Kasprowicza, Witkacego, Szymanowskiego, Zaruskiego, Makuszyńskiego, Hasiora i innych), odwiedzając miejsca, które ich upamiętniają: dom Kasprowicza na Harendzie, Willa Atma Karola Szymanowskiego, Willa Oksza – genialne prace Rafała Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego, Zofii Stryjeńskiej, czy Galeria Hasiora. Na Cmentarzu Zasłużonych na Pęksowym Brzysku odwiedzimy miejsca wiecznego spoczynku ludzi zasłużonych dla Tatr. Do Kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach, która znana jest też jako Kaplica Matki Bożej Królowej Tatr, dojdziemy szlakiem z Rusinowej Polany. Znajdują się tam tablice poświęcone ludziom, którzy zginęli w górach. Po drodze podziwiać będziemy piękne widoki Tatr Bielskich oraz Tatr Wysokich. W Słowacji odkryjemy piękno Jaskini Bielskiej, która zachwyca wyjątkowo bogatą szatą naciekową. Odwiedzimy Spišský Hrad (Zamek Spiski), wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Zwiedzimy także przepiękną miejscowość Levoča, pełną wyjątkowych zabytków, dzięki którym w 2009 roku została wpisana na listę UNESCO. Spacer uroczymi uliczkami, pośród pięknych renesansowych kamienic pozwoli nam w pełni poznać historię oraz docenić piękno tego miasta.

• 30 czerwca - 5 lipca 2024

1.925 zł

1.875 zł

• Cena zawiera:
  • Przejazd komfortowym autokarem z Gdyni
  • Zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje: od obiadokolacji w dniu rozpoczęcia wycieczki do śniadania w dniu wyjazdu) oraz obiad w drodze powrotnej
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie NNW w UNIQA TUiR na sumę 20.000 PLN
  • Cena nie zawiera
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Dopłaty do diety
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji
  • Własnych wydatków podczas wycieczki

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych i kosztów paliw.