Za oknem coraz zimniej, Święta coraz bliżej, ogólnie to wszystko jest teraz "coraz, coraz" - dlatego do sobotniej kawusi (albo może lepiej herbatki z miodem i cytryną, w ostateczności z pirackim rumem!) prezentujemy świąteczne, 119. wydanie Gdyńskiego IKS-a! :)
 
W tym numerze m.in.:

Święta to czas… przygotowań!
 
To właśnie świąteczne przygotowania są motorem napędowym impulsywnego wertowania stron książek kucharskich oraz nocnego przeglądania sklepów internetowych. To przygotowania świąteczne są podsumowaniem stresów minionego roku i punktem wyjścia w planowaniu tego nieuchronnie nadchodzącego. To właśnie świąteczne przygotowania potrafią wprowadzić chaos i wyprowadzić z równowagi, ale jednocześnie zbliżyć do siebie nawet tych najbardziej oddalonych z nas :)
 
Wielkimi krokami zbliżają się Święta... To czas wzmożonych przygotowań i zakupów – zarówno tych kulinarnych (wszak tradycja zobowiązuje!), jak i prezentowych. Warto więc zadbać, by na stole znalazły się potrawy sporządzone ze zdrowych, naturalnych produktów, a prezenty pod choinką były dla obdarowanych miłe i nie zrujnowały przy tym domowego budżetu.

Dziękujemy naszym wspaniałym Gościom i Uczestnikom za wczorajsze warsztaty świątecznych świec! :) Z pewnością umilą nawet te najchłodniejsze, grudniowe wieczory...
 
A już w tym tygodniu podamy szczegóły dotyczące naszego Kiermaszu Świątecznego, tymczasem zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajduje się kilkanaście zdjęć z wczorajszych warsztatów :)
 
Wczoraj była nasza andrzejkowa zabawa i nie będziemy pytać o wrażenia, bo to trzeba na spokojnie, z rosołkiem :) - ale chyba zgodzimy się co do tego, że najlepszym lekarstwem na jedną Zabawę jest... zapisanie się na kolejny Bal! Tym samym uruchamiamy od poniedziałku zapisy na III BAL GDAŃSKI! Te sobotnie koncerty to świetna okazja, by z pomocą kultury wysokiej obniżyć poziom stresu i spędzić wieczór w iście karnawałowym nastroju :)
 
Tematem przewodnim III Balu będą PRZEBOJE ZŁOTEJ ERY SWINGU. Mietek Big-Band - czyli "młodzi i ambitni muzycy z Trójmiasta, porwą publiczność do lat 30. i 40. minionego wieku, do złotej ery swingu. Zaprezentują swoiste the best of standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej, wykonywanych przez takich artystów, jak choćby Frank Sinatra czy Ella Fitzgerald." 
 
Po koncercie, Organizatorzy zapraszają publiczność na wspólną zabawę w foyer przy muzyce na żywo!
 
> III Bal Gdański odbędzie się 20.01.2024 o godz. 19:00.
>> Czas trwania koncertu: ok. 80’
>>> Cena biletu: 95 zł/os., w cenie jest dojazd autokarem do Filharmonii, bilet na Bal Gdański i zabawa w foyer przy muzyce na żywo po Koncercie
>>>> Wyjazd jest o godz. 17:00, przy stanowisku nr 5 na gdyńskim Dworcu PKS (obok Dworca PKP Gdynia)
>>>> Bilety oraz informacje: biuro Fundacji FLY w Gdyni (ul. Świętojańska 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka)
 
 
Tyle tych koncertów, że może nami zakołysać jak na statku... ale spokojnie, taki jest plan:)
Zapraszamy po odbiór biletów (tych docelowych biletów) na spektakle "DZIEWCZYNY Z KALENDARZA" oraz na wszystkie 3 "REWIE PIOSENEK - SYLWESTRY NA BIS". Bilety czekają na Was w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2 :)
 
 
UWAGA: Na "DZIEWCZYNY Z KALENDARZA" mamy jeszcze jeden bilet - zainteresowaną/zainteresowanego prosimy o kontakt!
 
Do naszej Galerii ART-Senior dołączyła druga Artystka, Viktoryia Kashtanava, która odziała nasze fundacyjne ściany w najmodniejsze w tym sezonie obrazy! :)

Wszystko zostało już powiedziane poniżej - dlatego my możemy jedynie szczerze zachęcić do czytania, oglądania i przede wszystkim: do odwiedzenia nas osobiście, by móc podziwiać połączone wystawy w pełnej krasie!
 
 
"Kashtanava Viktoryia - artystka urodzona w 1986 roku w małym mieście Ajaguzi, Kazachstan. W 2000 roku rodzina przeniosła się do Białorusi, gdzie Victoria po raz pierwszy poczuła magię sztuki, co stało się nowym źródłem inspiracji.
 
W wieku 29 lat podjęła decyzję o przeprowadzce do Gdańska, Polski, w poszukiwaniu nowych możliwości. Tutaj znalazła nie tylko drugi dom, ale i miłość życia, zawierając szczęśliwe małżeństwo i zostając matką trójki wspaniałych dzieci.
 
Oprócz codziennego zajmowania się rodziną, Victoria odkryła w sobie pasję do twórczości. Wieczór za wieczorem, w zaciszu swojego domu, oddawała się swojemu artystycznemu powołaniu, odtwarzając świat na płótnie. Pracując dziennymi jako kierownik działu sprzedaży, noce stawały się czasem inspiracji, gdzie powstawały unikalne dzieła, niosące cząstkę jej duszy.
 
Marzenie o własnych wystawach stało się jaskrawą rzeczywistością - niech świadczą o tym trzy udane ekspozycje, na których jej obrazy ukazują wyjątkowe historie. Każde płótno to nie tylko dzieło sztuki, ale również świadectwo jej wewnętrznego poruszenia i siły życiowego impetu. W symfonii jej biografii każda nuta brzmi szczególnie, tworząc unikalny harmonijny akord".
 
 
Zdjęcia obrazów można zobaczyć w naszej fundacyjnej Galerii, ale to nie to samo - dlatego ponownie zapraszamy w naszej skromne progi! :)
 
Dużo się u nas dzieje (i dziać się będzie), dlatego robimy podsumowanie wszystkich 'flajowych' wieści :)
 
1) Powoli zamykamy listy na wycieczki zagraniczne 2024. Dla chętnych pozostało OSTATNICH KILKA MIEJSC na marcowy wyjazd do MAROKA POŁUDNIOWEGO (Magiczne Południe) oraz we wrześniu do GRUZJI, poza tym są miejsca na LITWĘ oraz do ZIEMI ŚWIĘTEJ. Od grudnia skupimy się już raczej na równie ciekawych wycieczkach krajowych, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyjazdów po Polsce. Pełny spis znajduje się na naszej stronie internetowej, a w naszym biurze można wziąć broszurkę z wykazem wolnych wyjazdów :)
 
 
2) Ho-ho-ho-hojnych niespodzianek na święta u nas nie brak! Wielkimi krokami zbliża się ostatni w tym roku wyjazd do Warszawy i okolic, m.in. na grany jedynie w okresie świąt spektakl Zespołu Mazowsze "Betlejem Polskie" oraz na stołeczny Jarmark Bożonarodzeniowy -i uwaga: jakieś miejsca się jeszcze znajdą! Ale to nie wszystkie prezenty pod drzewkiem... Planujemy jeszcze, w nawiązaniu do naszej nowej tradycji, zorganizować jakiś Kiermasz Świąteczny w Fundacji - szczegóły nie są jednak znane, dlatego apelujemy o czujność!
 
 
3) Przypominamy o naszych warsztatach ŚWIĄTECZNYCH ŚWIEC, podczas których dodamy blasku naszym wnętrzom i ocieplimy je płomykiem pachnących, naturalnych świec na bazie wosku sojowego! Podczas warsztatów nauczymy się robić świece i wyjdziemy z gotowym prezentem dla siebie lub bliskich - na święta :) Poznamy tajniki tworzenia świec sojowych i krok po kroku wykonamy je z instruktorem. Świece kolorowe, zapachowe z brokatem lub/i gwiazdkami … - jak będzie wyglądać Twoja świeca? To wszystko będzie zależeć od Twojego pomysłu!
 
Dowiemy się również, dlaczego warto wybierać woski naturalne i czy paląca się klasyczna świeca parafinowa rzeczywiście wydziela szkodliwe opary. Zajęcia zostaną wzbogacone o wiele ciekawostekm.in. dotyczących palenia świec, konserwacji knota itp., a także wiedzę odnośnie sojowych świec do masażu.
 
Warsztaty odbędą się 27.11.2023, w godz. 13:00-15:00, w pracowni plastycznej w Fundacji FLY 
Cena warsztatów to 135 zł/os., w cenie: niezbędne materiały, kawa, herbata, ciastka :)
 
 
4) Teraz to, co karnawałowe tygryski lubią najbardziej - uruchomiliśmy zapisy na coroczne BALE GDAŃSKIE (na razie na dwa pierwsze koncerty)! Te sobotnie koncerty to świetna okazja, by z pomocą kultury wysokiej obniżyć poziom stresu i spędzić wieczór w iście karnawałowym nastroju :)
 
I Bal Gdański (Salon Wiedeński i WigOrcheStra) odbędzie się w sobotę 6 stycznia 2024. Czeka nas "pełen przepychu wiedeński salon, a w nim m.in. muzyka Straussa i Mozarta oraz efektowny taniec. Zabrzmią też arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe". Cena biletu do 95 zł od osoby.

II Bal Gdański (Najwspanialsze tanga świata) odbędzie się w sobotę 13 stycznia 2024. Tematem przewodnim II Balu będą najwspanialsze tanga świata, a wśród nich m.in. argentyńskie "Libertango" Piazzolli, polskie "To ostatnia niedziela" Petersburskiego czy urugwajskie "La Cumparsita" Rodrigueza. Cena biletu to 105 zł od osoby.
 
Zwyczajowo, po koncercie, Organizatorzy zapraszają publiczność na wspólną zabawę w foyer przy muzyce na żywo! :)
W cenie biletu jest wliczony dojazd autokarem do Filharmonii, bilet na Bal Gdański i zabawa w foyer przy muzyce na żywo po Koncercie. Wyjazd jest każdorazowo o godz. 17:00, przy stanowisku nr 5 na gdyńskim Dworcu PKS (obok Dworca PKP Gdynia). Bilety dostępne są w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2.

"Bo do tanga trzeba dwojga…" – Was i nas, oczywiście!
 
 
5) Basia, nasza przewodniczka (którą wielu z Was miało już okazję poznać i pokochać) oraz jednocześnie prowadząca zajęcia step aerobiku, zaprasza na lutowy, SPORTOWY WEEKEND!
To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do wszystkich seniorów (i nie tylko!) - które odbędzie się w dniach 16-18.02.2024, w Gospodarstwie Agroturystycznym u Rychertów w Kiełpinie.
 
Program zajęć, jak i intensywność ćwiczeń, dopasowane będą do możliwości fizycznych Seniorów. Zajęcia prowadzić będzie instruktorka step-aerobiku. 
Czeka nas m.in. gimnastyka, Nordic Walking, step aerobik, zajęcia wyciszające oraz relaksujące, gra w kręgle oraz (dla chętnych) morsowanie :) 

Brzmi jak przepis na koktajl endorfinowo-serotoninowy, taki idealny, żeby się trochę zmęczyć, ale też nie za bardzo - taki, żeby się w chwilę uśmiechnąć i pozostać uśmiechniętym na dłużej! :)

Cena od osoby: 920 zł. Informacje oraz zapisy: biuro Fundacji w Gdyni (przy ul. Świętojańskiej 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka). Wyjazd jest jakiś tydzień po Tłustym Czwartku, będzie więc co spalać (żeby zrobić miejsce innym smakołykom, ma się rozumieć) :)
 
 
6) W naszej Galerii ART-Senior ściany zostały ubrane w najmodniejsze obrazy tego sezonu! Dwie "projektantki", czyli pani Marina i pani Kashtanava, ozdobiły nasze biuro swoimi zapierającymi dech w piersiach pracami. Im szarzej na dworze, tym barwniej u nas - ale pamiętajcie, sztuka bez odbiorców jest jak rama bez obrazu (jesteście farbą tego płótna!) - dlatego zapraszamy do naszego biura przy ul. Świętojańskiej 36/2, gdzie możecie obcować ze sztuką osobiście :) Pełny biogram obu Artystek znajdziecie na naszej stronie internetowej, a zdjęcia prac znajdziecie w naszej Galerii zdjęć :)
 
 
7) Ratujmy fundacyjne legitymacje! W okresie zimowym są bowiem narażone na ataki drapieżnej prokrastynacji! Jeżeli ktoś jeszcze nie odebrał swojej legitymacji - może ją odebrać w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2 
 
Przypominamy również, że legitymacja FLY upoważnia do zniżek w programie partnerskim, na wyjazdy turystyczne, wyjścia do teatru, zabawy lub inne imprezy organizowane przez Fundację FLY.
 
 
8) Trochę zimno, więc w Sklepie Charytatywnym "Z głębokiej szuflady" postanowiliśmy się rozgrzać starą, tradycyjną metodą znaną z urlopów, czyli zrobiliśmy mały remont :) Łatwo nie było, ale na szczęście wezwaliśmy pomoc (wystarczyło przeczytać nazwy ikeowych mebli od tyłu...) - tym samym udało nam się zagospodarować przestrzeń na to, czego szukacie u nas najczęściej - więcej ubrań, więcej torebek, więcej książek i mamy nadzieję, że co za tym idzie - jeszcze więcej udanych zakupów!
 
!ainezcaboz oD (:

Tym, którzy jeszcze nie odebrali swojej LEGITYMACJI FLY przypominamy, że czekają one w naszym gdyńskim biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2:)

Przypominamy również, że legitymacja FLY upoważnia do zniżek w programie partnerskim, na wyjazdy turystyczne, wyjścia do teatru, zabawy lub inne imprezy organizowane przez Fundację FLY.

Tydzień temu ruszyły zapisy na wspólne wyjścia do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Bale Gdańskie - i ciągle są jeszcze wolne miejsca na I Bal Gdański, ale od jutra uruchamiamy również zapisy na II Bal! Te sobotnie koncerty to świetna okazja, by z pomocą kultury wysokiej obniżyć poziom stresu i spędzić wieczór w iście karnawałowym nastroju :)
 
Tematem przewodnim II Balu będą najwspanialsze tanga świata, a wśród nich m.in. argentyńskie "Libertango" Piazzolli, polskie "To ostatnia niedziela" Petersburskiego czy urugwajskie "La Cumparsita" Rodrigueza...
 
Po koncercie, Organizatorzy zapraszają publiczność na wspólną zabawę w foyer przy muzyce na żywo :)
 
> II Bal Gdański odbędzie się 13.01.2024 o godz. 19:00;
>> Czas trwania koncertu: ok. 80’;
>>> Cena biletu: 105 zł/os., w cenie jest dojazd autokarem do Filharmonii, bilet na Bal Gdański i zabawa w foyer przy muzyce na żywo po Koncercie;
>>>> Wyjazd jest o godz. 17:00, przy stanowisku nr 5 na gdyńskim Dworcu PKS (obok Dworca PKP Gdynia);
>>>>> Bilety oraz informacje: biuro Fundacji FLY w Gdyni (ul. Świętojańska 36/2, I piętro, nad Pizzą Hut, wejście obok sklepu Biedronka);
 
"Bo do tanga trzeba dwojga..." - Was i nas, oczywiście :)

 

 

Copyright © Fundacja FLY 2012-2022