Z radością informujemy, że zostaliśmy jednym z laureatów konkursu "Pomorskie dla Seniorów" - w kategorii "Przyjaciel / Przyjaciółka Seniorów"!
 
Konkurs, organizowany przez Marszałka woj. Pomorskiego, "pozwala docenić seniora, który szczególnie wyróżnia się swoją działalnością, samorząd i osoby podejmujące szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz seniorów. Doceniane jest także upowszechnianie i promowanie działalności seniorów i polityki senioralnej w województwie pomorskim".

Kapituła zadecydowała o przyznaniu nagród 41 laureatom: szesnastu osobom w kategorii "Zwyczajny-Niezwyczajny Senior / Zwyczajna-Niezwyczajna Seniorka", siedmiu pracodawcom w kategorii "Pracodawca przyjazny Seniorom" oraz osiemnastu osobom i organizacjom w kategorii "Przyjaciel / Przyjaciółka Seniorów" - oprócz Fundacji FLY, naszą kochaną Gdynię reprezentuje również pan Waldemar Świto (w kategorii „Zwyczajny-Niezwyczajny Senior / Zwyczajna-Niezwyczajna Seniorka”), dlatego serdecznie gratulujemy również panu Waldemarowi oraz wszystkim pozostałym laureatom, a także dziękujemy Kapitule konkursu za ten zaszczyt i po prostu: za docenienie naszej pracy!
 
Bo przecież słowo "przyjaźń" wyjątkowo dobrze opisuje Was i nas - w każdym filmie o superbohaterach nawet najczarniejszy charakter nie ma szans z mityczną "mocą przyjaźni" - może tutaj czarnym charakterem jest czas, ale my tę "moc przyjaźni" nadal mamy... I tylko to się liczy! (:
 
Kochane MAMY - składamy Wam najserdeczniejsze życzenia! :)
 
Za cierpliwe wysłuchiwanie naszych 'super-genialnych-pomysłów', za bezinteresowne obdarowywanie nas domowym obiadkiem, za heroiczną walkę o nas na polu bitwy zwanym codziennością (i za wiele, wiele innych rzeczy)... - kochamy Was! (:
 
Serdecznie zapraszamy do naszej Galerii ART-SENIOR na WYSTAWĘ RYSUNKU, która od poniedziałku 27 maja będzie zdobić ściany fundacyjnego biura! :)
 
Prace powstały podczas zajęć UTW "RYSUNEK - NIE TYLKO OŁÓWEK", które prowadzi pani Beata Kwiatkowska.
Zajęcia z rysunku, będące nowością w poprzednim semestrze, skierowane były do wszystkich, bez względu na wybraną technikę czy doświadczenie artystyczne - liczyła się wrażliwość na piękno oraz chęć przeniesienia tego na papier! 
 
Tym samym chcielibyśmy zaprosić do uczestnictwa w zajęciach z rysunku w przyszłym semestrze (zapisy pod koniec wakacji!), żeby pod czujnym okiem pani Beaty móc nie tylko zagłębiać się w plastycznych meandrach i szlifować swój niezaprzeczalny talent (bo rysować każdy może!), ale przede wszystkim miło spędzić czas :)
 
 
Bo rysowanie jest trochę 'pisaniem obrazów' - z tym, że można ubrać w słowa nawet nagą prawdę (:
 
Zdjęcia rysunków można podziwiać również w naszej galerii internetowej - ale to nie to samo, dlatego z radością ugościmy Was w naszym biurze przy ul. Świętojańskiej 36/2!
 
 
***
Przypominamy, że Galeria ART-SENIOR to inicjatywa gdyńskiej Fundacji FLY. W 2022 roku zamieniliśmy ściany biura Fundacji w przestrzeń wystawienniczą promującą sztukę Artystów (amatorów i profesjonalnych) wywodzących się z różnych środowisk i pokoleń. Galeria ART-SENIOR jest miejscem spotkań dla wrażliwych artystycznie dusz - bez względu na metrykę! :)


Chcecie usłyszeć (przeczytać) coś interesującego? Dzisiaj jest Światowy Dzień Żółwia, ale także Dzień Wymiaru Sprawiedliwości (: Dziwny zbieg okoliczności... :>
Na szczęście współpracujący z nami Prawnicy wyłamują się z tego stereotypu i są mądrzy jak żółw, ale nadal szybcy jak zając! :)
 
Bo choć większość z Was kojarzyć będzie osobę pana Tomasza Zienowicza, który jako adwokat i doktor nauk prawnych prowadzi wykłady "Prawo na co dzień" w ramach naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także którego prawnicze artykuły regularnie goszczą na łamach miesięcznika "Gdyński IKS" (za co oczywiście dziękujemy!), to również w naszym Programie Partnerskim znajduje się zaufana kancelaria adwokacka!
 
>>> Kancelaria Adwokacka Adwokat Bartłomiej Owczarek, bo to o tej kancelarii adwokackiej mowa, znajduje się w Gdyni, przy ul. Świętojańskiej 32/1 (bliżej, niż po sąsiedzku!) - tutaj Legitymacją FLY otrzymacie zniżkę -10% na usługi :) <<<
 
Jako, że prawników oglądam głównie w telewizji, a iście filozoficzne mowy końcowe uskuteczniam jedynie przed łazienkowym lustrem, pozwoliłem sobie zacytować fragmenty ze strony internetowej kancelarii pana Bartłomieja Owczarka, które w mojej ocenie wyczerpują temat:
 
"W swojej działalności staramy się skutecznie realizować cele adwokatury zarówno w zakresie udzielania porad prawnych, świadczenia wszechstronnej stałej obsługi prawnej (przygotowywanie i opiniowanie umów, obsługa Walnych Zgromadzeń Spółek, reprezentacja w postępowaniach przetargowych etc.) jak również reprezentowania interesów Mocodawców w procesach sądowych zarówno przed w sprawach karnych, cywilnych jak i administracyjnych.
 
Naszą domeną jest przede wszystkim zaangażowanie w każdą z przyjętych spraw na każdym jej etapie niezależnie od jej wagi ekonomicznej – dla Nas każda sprawa jest ważna."
 
 
Moim skromnym zdaniem kancelaria adwokacka jest jak spadochron. Na razie nigdzie nie lecę, więc nie potrzebuję - ale gdy już będę potrzebował spadochronu... to będzie musiał być najlepszy, a już na pewno lepszy niż samolot z którego będę skakał (:
 
***
> Gwoli przypomnienia, Program Partnerski Fundacji FLY skupia cieszące się naszym zaufaniem oraz godne polecenia firmy w dalszym i bliższym sąsiedztwie Fundacji – które oferują zniżkę na swoje produkty lub usługi naszym Seniorkom i Seniorom, Wolontariuszom oraz Uczniom Klubu Młodzieżowego :)
 
> Przypominamy, że warunkiem skorzystania ze zniżki na produkty lub usługi naszych Partnerów jest posiadanie ważnej Legitymacji FLY (oraz okazanie jej w danym sklepie czy restauracji). Legitymacja kosztuje 70 zł za pół roku i upoważnia również do zniżek na wyjazdy krajowe oraz zagraniczne organizowane przez Fundację FLY (50 zł zniżki na wyjazdy krajowe oraz 100 zł na wyjazdy zagraniczne).
 
Kawa w cukierni czy ciasto w kawiarni? Wybór nowej fryzury czy naprawa starego komputera? Kuchnie świata w Polsce czy kuchnia polska na świecie? Z całego serca polecamy naszych Partnerów – odwiedzajcie ich i przekonajcie się sami, co przygotowali właśnie dla Was! :)
Biżuteria jest trochę jak przyprawa w kuchni - dodaje smaku i potrafi czasem nieźle zamieszać... A 'jeść' ma kto i 'gotować' jest dla kogo, bo jak wspominaliśmy wczoraj, w naszym Programie Partnerskim są dwie firmy oferujące piękną biżuterię (i nie tylko!) :)
 
Dzisiaj przedstawiamy Sklep Jubilerski Kardamo, który znajduje się przy ul. Świętojańskiej 54 (blisko nas!) - otrzymacie tu zniżkę -15% na cały asortyment :)
A asortyment jest do bólu bogaty oraz kojąco zachwycający!
 
Złoto, srebro, bursztyn, kamienie szlachetne i diamenty... Naszyjniki, kolczyki, łańcuszki, bransoletki, zawieszki, medaliki, różańce, pierścionki i sygnety! Na sznurku, na łańcuszku, na zawsze :) Na ślub, na Dzień Mamy, na Komunię Świętą, na Święta i na "aaa, tak bez okaaazjiiii" (: Dla Pań, dla Panów, dla Pani z Panem i dla Pana z Panią!
 
Myślę, że porównanie biżuterii do przypraw jest uzasadnione - bo tego trzeba trochę popróbować, posmakować, pogotować (się!) - to ta subtelna różnica między smakiem, a smakowaniem... (:
 
 
***
> Gwoli przypomnienia, Program Partnerski Fundacji FLY skupia cieszące się naszym zaufaniem oraz godne polecenia firmy w dalszym i bliższym sąsiedztwie Fundacji – które oferują zniżkę na swoje produkty lub usługi naszym Seniorkom i Seniorom, Wolontariuszom oraz Uczniom Klubu Młodzieżowego :)
 
> Przypominamy, że warunkiem skorzystania ze zniżki na produkty lub usługi naszych Partnerów jest posiadanie ważnej Legitymacji FLY (oraz okazanie jej w danym sklepie czy restauracji). Legitymacja kosztuje 70 zł za pół roku i upoważnia również do zniżek na wyjazdy krajowe oraz zagraniczne organizowane przez Fundację FLY (50 zł zniżki na wyjazdy krajowe oraz 100 zł na wyjazdy zagraniczne).
 
Kawa w cukierni czy ciasto w kawiarni? Wybór nowej fryzury czy naprawa starego komputera? Kuchnie świata w Polsce czy kuchnia polska na świecie? Z całego serca polecamy naszych Partnerów – odwiedzajcie ich i przekonajcie się sami, co przygotowali właśnie dla Was! :)

Okazje, okazje, okazje... Okazje to nie tylko rabaty - w szerszym pojęciu okazja to szansa; na świętowanie, na rozmowę, na bliskość... :) A zbliżających się okazji do świętowania mamy w najbliższym czasie wiele: niedługo będzie Dzień Mamy, potem Dzień Rodzeństwa, następnie Dzień Dziecka, za miesiąc Dzień Taty - i nawet dzisiaj mamy np. Międzynarodowy Dzień Herbaty oraz Dzień Odnawiania Znajomości! (:

Przyjemnie jest obdarować miłym drobiazgiem bliską osobę (lub siebie, a to też jest ważne!), dlatego w naszym Programie Partnerskim mamy dwie propozycje dla wielbicieli biżuterii :) Dzisiaj przedstawiamy pierwszego z Partnerów (kolejność alfabetyczna!), a jutro rano drugiego! :)

W pierwszej kolejności chcielibyśmy zaprezentować Galerię Bursztyn pana Tadeusza Dobkowskiego, dla którego bursztyn to coś więcej niż praca... Jak pisze sam pan Tadeusz na swojej stronie internetowej, to "zachwycające kolory, niemal nieskończone możliwości twórcze oraz kontynuacja ponad 50-letnich rodzinnych tradycji".

Wieloletnia fascynacja bursztynem bałtyckim zaowocowała stworzeniem pracowni artystycznej, w której powstaje autorska biżuteria (często na podstawie indywidualnych projektów). Wykonywana jest ze złota, srebra, drewna - ale przede wszystkim hipnotyzującego i wdzięcznego bursztynu!

W pracowni pana Taduesza powstają m.in.: wisiorki, krzyżyki, kolczyki i klipsy, pierścionki i sygnety, broszki, bransoletki i bransolety, spinki do mankietów i krawatów, ale także rzeźby i płaskorzeźby, upominki oraz wiele innych dzieł (jak przedmioty codziennego użytku: pendrive’y, breloki, wizytowniki, pałeczki chińskie i nożyki do papieru).

> Galeria Bursztyn Tomasz Dobkowski znajduje się w Gdyni, przy ul. 10 Lutego 33 - z Legitymacją FLY otrzymacie tam rabat -7% na cały asortyment! <


Czasem znajomości, zupełnie jak bursztyn, są pozostawione w głębinach na lata - ale warte świętowania po ich odnalezieniu...

***
> Gwoli przypomnienia, Program Partnerski Fundacji FLY skupia cieszące się naszym zaufaniem oraz godne polecenia firmy w dalszym i bliższym sąsiedztwie Fundacji – które oferują zniżkę na swoje produkty lub usługi naszym Seniorkom i Seniorom, Wolontariuszom oraz Uczniom Klubu Młodzieżowego :)
 
> Przypominamy, że warunkiem skorzystania ze zniżki na produkty lub usługi naszych Partnerów jest posiadanie ważnej Legitymacji FLY (oraz okazanie jej w danym sklepie czy restauracji). Legitymacja kosztuje 70 zł za pół roku i upoważnia również do zniżek na wyjazdy krajowe oraz zagraniczne organizowane przez Fundację FLY (50 zł zniżki na wyjazdy krajowe oraz 100 zł na wyjazdy zagraniczne).
 
Kawa w cukierni czy ciasto w kawiarni? Wybór nowej fryzury czy naprawa starego komputera? Kuchnie świata w Polsce czy kuchnia polska na świecie? Z całego serca polecamy naszych Partnerów – odwiedzajcie ich i przekonajcie się sami, co przygotowali właśnie dla Was! :)
Tak na koniec ciężkiego dla Wnuczek i Wnuczków tygodnia - miła informacja dla ich Babć i Dziadków! W naszym Programie Partnerskim znajduje się jedno takie miejsce, gdzie możecie zabrać wykończoną egzaminami młodzież, co by im się wyparowane bateryjki na nowo naładowały :)
 
Strefa ZOLTAR Gdynia, bo o to miejsce chodzi, jest... z naszej perspektywy tym słynnym odjeżdżającym peronem, rzeczą niezrozumiałą dla starszych, ale dla młodszych zupełnie normalną... W skrócie: strzelaniem laserami. Ale całość jest jeszcze bardziej skomplikowana (na szczęście dzięki temu atrakcyjniejsza)!
 
Same "lasery" (ZOLTAR LASERTAG) to bezpieczna alternatywa dla paintballa - urozmaica rozgrywkę, wiązka lasera jest całkowicie bezpieczna, zero plam na ubraniach, zero siniaków na kolanach - jedynie stu procentowa zabawa :) W tym celu powstała arena o pow. 450m2 z korytarzami, budynkami i pojazdami, a także licznymi efektami świetlnymi, dekoracjami i dynamiczną muzyką, która przenosi graczy w bliskowschodni klimat!

Ale to nie wszystko! Dodatkowo jest tu Stefa VR (wirtualna rzeczywistość), czyli takie specjalne gogle, które potrafią nas przenieść w sam środek innego świata, czyniąc z nas pierwszoplanowego bohatera (jest nawet kino 9D!)...

Ale to nie wszystko x2! Jest też PUB Strefa, czyli przekąski i piwa kraftowe (to dla tych nieco starszych z nas)! Czytałem, że są piwa z browaru Gościszewo o wdzięcznych nazwach Sołtys, Rycerz, Detektyw, Rybak -i to mnie kupiło (:
 
Ale to nie wszystko x3! Jest też wiele atrakcji dodatkowych, takich jak symulatory rajdowe albo automaty retro Arcade z takimi grami jak Mortal Kombat, Pac-Man czy Super Mario, cymbergaj i kultowe flipery Terminator 2 i Street Figter!

>>> Najlepsze zostawiliśmy na koniec - lokalizację :) Strefa ZOLTAR Gdynia jest przy ul. Wójta Radtkego 36, czyli w gdyńskiej Hali Targowej (poziom -1 / wejście od ul. 3 Maja) - czyli bierzecie Wnuczkę/Wnuczka pod pachę, dajecie mu w łapki siatki i kupujecie na parterze warzywa, owoce, mięso - a potem schodzicie piętro niżej i celebrujecie wspólny czas! :) 
Z naszą Legitymacją FLY otrzymacie zniżkę -20% na Strefę LASERTAG (czyli 'strzelanie laserami') oraz Strefę VR (czyli gogle wirtualnej rzeczywistości)! <<<
 
Będąc w międzypokoleniowym rozkroku zdarza mi się słyszeć, że "młodzi to już w ogóle nie wychodzą na dwór, ciągle tylko te komputery" - no to starsi otrzymali właśnie kompromis młodej treści w starej formie - "granie w gry komputerowe, ale na podwórku" (:
 
 
***
> Gwoli przypomnienia, Program Partnerski Fundacji FLY skupia cieszące się naszym zaufaniem oraz godne polecenia firmy w dalszym i bliższym sąsiedztwie Fundacji – które oferują zniżkę na swoje produkty lub usługi naszym Seniorkom i Seniorom, Wolontariuszom oraz Uczniom Klubu Młodzieżowego :)
 
> Przypominamy, że warunkiem skorzystania ze zniżki na produkty lub usługi naszych Partnerów jest posiadanie ważnej Legitymacji FLY (oraz okazanie jej w danym sklepie czy restauracji). Legitymacja kosztuje 70 zł za pół roku i upoważnia również do zniżek na wyjazdy krajowe oraz zagraniczne organizowane przez Fundację FLY (50 zł zniżki na wyjazdy krajowe oraz 100 zł na wyjazdy zagraniczne).
 
Kawa w cukierni czy ciasto w kawiarni? Wybór nowej fryzury czy naprawa starego komputera? Kuchnie świata w Polsce czy kuchnia polska na świecie? Z całego serca polecamy naszych Partnerów – odwiedzajcie ich i przekonajcie się sami, co przygotowali właśnie dla Was! :)
 
30 MAJA (BOŻE CIAŁO) oraz 31 MAJA (PIĄTEK) - BIURO FUNDACJI BĘDZIE ZAMKNIĘTE!
 
> W te dni NIE MA żadnych zajęć! 
> Sklep Charytatywny "Z głębokiej szuflady" będzie zamknięty 30 maja (Boże Ciało), ale będzie otwarty w piątek 31 maja.
Dzisiaj mamy Święto Polskiej Muzyki i Plastyki! Osobiście uskuteczniam tę pierwszą dziedzinę sztuki - i muszę się pochwalić, że moje łazienkowe recitale przychodzą przerwać sąsiedzi z całej klatki!... :)
Ale to także dobra okazja, by wspomnieć o naszym Partnerze, który również ma dzisiaj powód do świętowania:
 
Galeria Deco Hobby to sklep artystyczno-rękodzielniczy, który oferuje farby dekoracyjne Annie Sloan (sklep jest autoryzowanym dystrybutorem), ale również materiały do pozłacania, materiały do decoupage, materiały do scrapbookingufarby akrylowe, markery oraz szeroko pojęte przedmioty do ozdabiania!

W sklepie stacjonarnym Deco Hobby (Gdynia, ul. Abrahama 11) otrzymacie zniżkę -10%!
 
Parafrazując klasyka, "ozdabiać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi, jak co komu wychodzi" (: Ale to raczej o mnie, bo to ja poznałem dzisiaj kilka nowych słówek (scrapbooking to na przykład dosłowne przeciwieństwo moich bazgrołów w zeszytach szkolnych!) - sklep Deco Hobby to jednak profesjonaliści, a i u nas w Fundacji jest wiele utalentowanych Artystek i Artystów, którzy na tej znajomości mogą tylko zyskać! :)
 
 
***
> Gwoli przypomnienia, Program Partnerski Fundacji FLY skupia cieszące się naszym zaufaniem oraz godne polecenia firmy w dalszym i bliższym sąsiedztwie Fundacji – które oferują zniżkę na swoje produkty lub usługi naszym Seniorkom i Seniorom, Wolontariuszom oraz Uczniom Klubu Młodzieżowego :)
 
> Przypominamy, że warunkiem skorzystania ze zniżki na produkty lub usługi naszych Partnerów jest posiadanie ważnej Legitymacji FLY (oraz okazanie jej w danym sklepie czy restauracji). Legitymacja kosztuje 70 zł za pół roku i upoważnia również do zniżek na wyjazdy krajowe oraz zagraniczne organizowane przez Fundację FLY (50 zł zniżki na wyjazdy krajowe oraz 100 zł na wyjazdy zagraniczne).
 
Kawa w cukierni czy ciasto w kawiarni? Wybór nowej fryzury czy naprawa starego komputera? Kuchnie świata w Polsce czy kuchnia polska na świecie? Z całego serca polecamy naszych Partnerów – odwiedzajcie ich i przekonajcie się sami, co przygotowali właśnie dla Was! :)
 
 
Dzisiaj jest wtorek (ja wiem, to nie pierwszy wtorek w waszej karierze, ale to istotna informacja) :) Dziś przecież rozpoczynamy zapisy na LETNIE ZAJĘCIA RUCHOWE! I to się wszystko ładnie ze sobą łączy (jak przyprawy w garnku), bo po takich zapisach będziecie pewnie głodni (niefajnie...) - a my znamy kogoś, kto ma na to sposób (fajnie!) :)
 
Gary na Ogniu to zupiarnia, w której rozmaitość zup zawstydziłoby całe menu niejednej restauracji! Bo mamy np.: żurek, kartoflankę z boczkiem, pekińską z kurczakiem, warzywne żółte curry z kaszą bulgur, pomidorówkę, szparagową z kurczakiem, chłodnik litewski, krem z cukinii, kapuśniak z młodej kapusty, krupnik z podgrzybkami, a także tajską z kurczakiem (a to tylko przykłady, oferta jest jeszcze bogatsza!) (: Są opcje wegańskie i wegetariańskie, bez glutenu lub bez laktozy - więc jest absolutnie wszystko to, na co macie ochotę albo czego moglibyście potrzebować!
 
Gary na Ogniu znajdują się w Gdyni, przy ul. Starowiejskiej 26 (a więc blisko nas!) - z Legitymacją FLY otrzymacie we wtorki oraz w czwartki dużą zupę w cenie małej, tj. za 13 zł (dlatego wspominałem na początku o wtorku - ale zapraszamy tam również w inne dni tygodnia!) :)
 
To dopiero psikus losu - kiedyś zupy nie traktowałem jako pełnoprawnego obiadu - ale teraz takie zupy mógłbym jeść na każdy posiłek dnia... No cóż, człowiek nieustannie głodnieje, na szczęście z czasem mądrzeje (:
 
 
***
> Gwoli przypomnienia, Program Partnerski Fundacji FLY skupia cieszące się naszym zaufaniem oraz godne polecenia firmy w dalszym i bliższym sąsiedztwie Fundacji – które oferują zniżkę na swoje produkty lub usługi naszym Seniorkom i Seniorom, Wolontariuszom oraz Uczniom Klubu Młodzieżowego :)
 
> Przypominamy, że warunkiem skorzystania ze zniżki na produkty lub usługi naszych Partnerów jest posiadanie ważnej Legitymacji FLY (oraz okazanie jej w danym sklepie czy restauracji). Legitymacja kosztuje 70 zł za pół roku i upoważnia również do zniżek na wyjazdy krajowe oraz zagraniczne organizowane przez Fundację FLY (50 zł zniżki na wyjazdy krajowe oraz 100 zł na wyjazdy zagraniczne).
 
Kawa w cukierni czy ciasto w kawiarni? Wybór nowej fryzury czy naprawa starego komputera? Kuchnie świata w Polsce czy kuchnia polska na świecie? Z całego serca polecamy naszych Partnerów – odwiedzajcie ich i przekonajcie się sami, co przygotowali właśnie dla Was! :)

Copyright © Fundacja FLY 2012-2022