Karnawał to świetny czas na rozrywkę! Fundacja FLY serdecznie zaprasza do Filharmonii Bałtyckiej na "Koncert Karnawałowy - Pod karnawałowym niebem". Impreza odbędzie się 29 stycznia 2022 roku o godz. 19.00. Na koncert pojedziemy autokarem z Gdyni

- wyjazd o godz. 17.30 sprzed dworca Gdynia Główna PKP w Gdyni. Cena imprezy 85 zł (w tym koszt biletu i dojazd autokarem do Filharmonii i z powrotem). Zapisy od 3 stycznia w biurze Fundacji. Kilka słów o Koncercie:

Z muzycznym rozmachem wkraczamy w karnawałowy zawrót głowy – śpiew, taniec, piękno, uśmiech i radość. Królewska Orkiestra Salonowa koncertuje od 12 lat, urodą i pięknymi kreacjami wzbudza podziw, a nawet miłość słuchaczy. Nazwa orkiestry nawiązuje do dawnych królewskich koncertów i ma uzasadnienie w stylu gry, kostiumach, programie. Orkiestra zadebiutowała w 2009 roku. Z powodzeniem występowała na koncertach w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, auli Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i auli Uniwersytetu Gdańskiego. Muzycy koncertują bez dyrygenta, w pięknych stylowych kostiumach, wprowadzając urok koncertów wiedeńskich z czasów Straussa.

W programie przeboje królujące na estradach świata. Rytmy – począwszy od marsza i parad z najsłynniejszych karnawałów – będą gorące, pełne emocji i ekspresji. Zgodnie z tradycją koncert zamknie oszałamiający kankan.

Królewska Orkiestra Salonowa:

Natalia Walewska – skrzypce, prowadzenie orkiestry
Julia Iwaszkiewicz – sopran
Łukasz Wroński – tenor
Piotr Zemła – baryton
Radosław Kruszyna – fortepian, akordeon
Piotr i Bartłomiej Suttowie – marimba, wibrafon
Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales
Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. J. Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku
Zespół Rapsodia – kierownictwo artystyczne: Beata Stoppa,
przygotowanie: Weronika Stencel
Barbara Żurowska-Sutt – kierownictwo artystyczne i prowadzenie koncertu