Wycieczka samolotowa

Wielkie Safari – Hakuna Matata

Po przelocie czarterem do Mombasy (wraz z międzylądowaniem technicznym na Cyprze lub w Egipcie, ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu), przejedziemy mikrobusem do Parku Narodowego Amboseli (ok. 440 km - od ok. 7-8 godz., w porze deszczowej do ok. 10 godz.), z którego rozciąga się piękny widok na majestatyczny „dach Afryki” - Kilimandżaro. Sam szczyt można zobaczyć najczęściej tylko wcześnie rano i przed zachodem słońca, przez pozostałą cześć dnia jest on zwykle przysłonięty chmurami.

Następnie czeka nas Safari w parku, znanym przede wszystkim jako „kraina słoni”, ale często można tu spotkać także inne zwierzęta m.in.: lwy, hieny, gepardy, antylopy, bawoły i żyrafy. Nocować będziemy w lodgy w okolicy Amboseli. Wcześnie rano udamy się na safari w parku Amboseli, a po południu złozymy wizytę w wiosce Masajów, w programie jest zwiedzanie domków pasterzy, masajskie tańce i zwyczaje, a także możliwość zakupu rękodzieła Masajów.

Po wczesnym śniadaniu (możliwe w formie pakietów), przejedziemy do Parku Narodowego Lake Nakuru (ok. 300 km – ok. 6 godz.), położonego w ogromnej geologicznej niecce zwanej Wielkim Rowem Afrykańskim, który ciągnie się od doliny rzeki Jordan na Bliskim Wschodzie przez Kenię, Tanzanię, aż do Mozambiku, a jego dno położone jest miejscami poniżej poziomu morza. Po południu zwiedzimy park zamieszkał m.in. przez: nosorożce białe, żyrafy Rothschilda, zebry, bawoły, gazele i pelikany.

Nocować będziemy w lodgy w okolicy Lake Nakuru. Po wczesnym śniadaniu czeka nas przejazd (ok. 320 km – ok. 5,5 godz.) do położonego na płaskowyżu (ok. 1600 m n.p.m.) Masai Mara, najsłynniejszego rezerwatu dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti (w Tanzanii), który uważany jest za najpiękniejszy park na świecie. Masai Mara to głównie płaska sawanna z rzadkimi drzewami i stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami, takimi jak lwy, lamparty, gepardy, hieny czy szakale. Po drodze odbędziemy rejs łodziami po jeziorze Naivasha, słynącego z przepięknych krajobrazów, gdzie podziwiać można stada hipopotamów. Po popołudniowym safari w parku, udamy się na nocleg w lodgy w okolicy Masai Mara.

Po transferze do Nairobi (ok. 280 km - ok. 5 godz.), przejedziemy przez dzielnicę okazałych rezydencji Nairobi, aż do Muzeum Karen Blixen - domu, w którym mieszkała pisarka, znanego z filmu „Pożegnanie z Afryką”. W muzeum zobaczymy pamiątki z życia pisarki oraz rekwizyty z filmu „Pożegnanie z Afryką”. Swoje Wielkie Safari zakończymy przelotem do Mombasy, gdzie czekać na nas będzie obiadokolacja i nocleg w hotelu *** w Mombasie.

Potem część z nas wróci samolotem do Warszawy, a część opcjonalnie zostanie 7 dni resorcie all inclusive nad oceanem.

• 8 lub 15 dni
  • 13 - 20 stycznia 2025
     13 - 28 stycznia 2025

11.850 ZŁ (8 DNI) /
14.350 zł (15 DNI)

- 100 ZŁ

• Cena zawiera:
  • Transfer z Gdyni na lotnisko i z powrotem
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przelot samolotem (w cenie – bagaż podręczny 5 kg oraz bagaż rejestrowany 20 kg)
  • Przejazdy na miejscu 6-osobowymi busami terenowymi
  • Zakwaterowanie w hotelu*** i komfortowych lodge’ach (w pokojach 2–3 osobowych z łazienką)
  • Pełne wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja), a podczas pobytu w drugim tygodniu all-inclusive
  • Posiłek podczas transferu powrotnego z lotniska
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance, bagaż)
  • Cena nie zawiera
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Dopłaty do diety
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne, ale polecane)

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w kwietniu 2024 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.