3 kwietnia odeszła nasza długoletnia wolontariuszka, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Fundacji FLY, lektorka języka niemieckiego, pani Aniela Drygalska. Od samego początku działalności Fundacji zaangażowała się w pracę na rzecz seniorów. Już w 2004 roku, po przejściu na emeryturę, zaczęła prowadzić lektoraty dla seniorów. Języki to była Jej ogromna pasja.

Jak mówiła, zawsze imponowała Jej znajomość języków obcych, dlatego wykorzystywała wszystkie okazje, aby zdobywać umiejętności i kształcić zdolności językowe. Dzięki temu, ukończywszy kierunek Turystyka krajowa i zagraniczna, oprowadzała wycieczki po Kopenhadze, Hamburgu, Holandii i Londynie w 3 językach. W roku 2004, po osiągnięciu wieku emerytalnego, zapisała się na lektorat języka niemieckiego i angielskiego na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Wkrótce lektor uznał, że sama mogłaby poprowadzić zajęcia. Podjęła wyzwanie i z pasją przez wiele lat pracowała z seniorami. Uważała, że korzyści z tych spotkań były obopólne: słuchacze traktują naukę języka obcego jako ćwiczenie mózgu, a jego znajomość okazuje się przydatna w życiu; pani Aniela nieustannie mogła ćwiczyć język i wzbogacać swoje umiejętności. Zawsze podkreślała, że przekazywanie wiedzy bliźniemu dostarczało Jej ogromnej radości i pomagało samej się rozwijać.

Na zawsze pozostanie w naszych sercach!

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w czwartek 7 kwietnia 2022 roku. O godz. 10.30 msza święta w Jej intencji w kościele NMP w Gdyni przy ul. Świętojańskiej. Odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Komunalnym na Witominie o godz. 11.30.