Fundacja FLY serdecznie zaprasza do swojej siedziby w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 36/2 na wystawę prac autorstwa pana Marka Koguta pt. „Kamienice Gdyni i okręty Marynarki Wojennej”. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 6 maja 2022 roku, a prace Pana Koguta można podziwiać do końca maja 2022 roku.

Kilka słów o Autorze prac:

MAREK KOGUT – artysta amator, malarz, rzeźbiarz, kolekcjoner, od ponad 40 lat uprawia malarstwo i szeroko pojętą sztukę. Wielokrotnie nagrodzony i wyróżniony w Przeglądach Twórczości Ludzi Morza. Jego prace są doceniane za bogatą skalę tematyczną, podkreślającą dojrzałość artystyczną. W 2015 roku za obraz „Sygnalista w akcji” zdobył I wyróżnienie Dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej MON na Konkursie Filmów, Fotografii i Plastyki Wojska Polskiego MILITARY ART 2015. Pierwsze prace malarza oceniane były przez członków polskich załóg statków rybackich, a pierwsze wystawy miały miejsce w mesie statkowej. Marek Kogut prezentował swoje prace m.in. w Małej Galerii Klubu Marynarki Wojennej, Stowarzyszeniu Działaczy Kultury Morskiej i Morskim Ośrodku Kultury, Galerii Towarzystwa Miłośników Gdyni. Marek Kogut od wielu lat wspiera WOŚP.

Fotorelację i akwarele można obejrzeć w naszej galerii zdjęć pod adresem: https://galeria.fundacjafly.pl/index.php?/category/743