Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich. Utworzono go w 1957 roku w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siwej. Jest to jedna z największych w Europie kolonii lęgowych. Ptaki znacznie się tu rozmnożyły i rozprzestrzeniły. Zjadają około 0,5 kg ryb dziennie i niszczą odchodami hektary lasu.
Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich – prezentuje historię szkutnictwa i rybołówstwa okolic Zalewu Wiślanego. To tutaj spotyka się żegluga morska ze śródlądową. Łodzie - nadające się do pływania zarówno po zalewie i po morzu - to dziedzictwo kulturowe tego regionu.
Krynica Morska jest jednym z najmniejszych miast w Polsce (1400 mieszkańców). Jednocześnie dysponuje portem morskim, czterema przystaniami i plażą o długości prawie 2kilometrów. Znajdziemy tu hotele i restauracje na każdą kieszeń. Krynicę Morską poznawać będziemy w czasie podróży kolejką turystyczną, która kursuje po mieście. Odwiedzimy też położoną na krańcach Polski osadę Piaski.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie to szachulcowy kościół rzymskokatolicki, zbudowany przez protestantów w latach 1681-1683. Co roku odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Organowy organizowany przez parafię oraz Filharmonię Bałtycką im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.
Ujście Wisły w Mikoszewie - w roku 1895 Prusacy wykonali przekop o długości 7 kilometrów, dzięki czemu końcowy odcinek rzeki skierowany został prosto do morza z pominięciem licznych zakoli. Pozwoliło to skrócić ujście Wisły o 10 km co znacznie zmniejszyło zagrożenie powodziami.

Zbiórka 7.45 Dworzec PKS, stanowisko nr.5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna, wyjazd 8.00. Powrót 18.00/19.00 Gdynia Główna.

Warunki udziału w wycieczce:

• Ukończony 55 rok życia
  • Wypełnienie deklaracji uczestnictwa i wniesienie opłaty
  • Pełne szczepienie p/covid 19 lub test (do 48 godzin przed terminem wycieczki)
  • Dystans, maseczka, dezynfekcja

• 18.06.2021