Spływ Radunią dostarcza niezapomnianych wrażeń za sprawą pięknego krajobrazu. Kaszubi mówią o tej rzece, że jest bijącym sercem Pojezierza Kaszubskiego. Bierze swój początek nieco powyżej jeziora Stężyckiego, a kończy bieg w Gdańsku, uchodząc do Motławy.
Spływ rozpoczyna się w Ostrzycach. Zaraz na początku kajakarze natrafiają na atrakcję w postaci bystrza, powstałego przez spiętrzenie rzeki kilkoma stopniami, tworzącymi kaskadę. Po przepłynięciu około 1,5 km wpływamy na jezioro Trzebno o długości 900 metrów. Dalej rzeka podąża spokojnie przez niezalesione pagórkowate tereny, między łąkami i dociera do zabudowań Goręczyna. Tutaj można zatrzymać się na toaletę i zjeść kanapkę. Za wsią rzeka zaczyna meandrować wśród pól i łąk. Przepływamy pod kładkami i mostami. Od Somonina płynie krótkim jarem, jej dolina jest głęboka i wyjątkowo malownicza, a widoki są bardzo ciekawe. Zaczyna przyśpieszać, meandrując wśród lasów. Po dopłynięciu do Kiełpina spostrzegamy wysokie wzgórza, pokryte przemiennie lasami i polami. Tuż za żółto-niebieską kładką znajduje się końcowy punkt spływu. Jest to miejsce na odpoczynek przy ognisku i skosztowanie pieczonej kiełbaski.
Ten spływ jest dla każdego – niezależnie od wieku, wszyscy będą się bawić wyśmienicie. Przede wszystkim jednak zyska na tym zdrowie. Na wodzie znajdować się będziemy od 3 do 4 godzin, zatem nie zapominajmy o zabraniu ze sobą nakrycia głowy, suchego prowiantu, napojów, a także obuwia przyjaznego wodzie.

Zbiórka 7.45 Dworzec PKS, stanowisko nr.5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna, wyjazd 8.00. Powrót 18.00/19.00 Gdynia Główna.

Warunki udziału w wycieczce:

• Ukończony 55 rok życia
  • Wypełnienie deklaracji uczestnictwa i wniesienie opłaty
  • Pełne szczepienie p/covid 19 lub test (do 48 godzin przed terminem wycieczki)
  • Dystans, maseczka, dezynfekcja

• 8.07.2021