Często wracamy wspomnieniami do beztroskiego dzieciństwa, czasu, kiedy życie płynęło wolniej. Dalibyśmy wiele aby tam powrócić choć na chwilę… Co prawda, podróży w czasie jeszcze nie oferujemy (chociaż jeśli tylko pojawi się możliwość, chętnie podejmiemy się organizacji), mamy jednak sprawdzony sposób na ukojenie zmysłów wśród niezwykłej harmonii osobliwej przyrody. Zapraszamy na teren Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie zachwycimy się niepowtarzalną roślinnością, licznymi rzekami oraz strugami, które w połączeniu ze wzgórzami oraz polodowcowymi jeziorami tworzą „Kaszubską Szwajcarię”.

Na trasie wycieczki zwiedzimy:
Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy. Uczestnicy wezmą udział w spotkaniu, przy ciastku i kawie, które przybliży osobliwości przyrodnicze i krajobrazowe regionu Kaszub.
Ogród Botaniczny w Gołubiu. Na przestrzeni lat zgromadzono tu tysiące gatunków roślin. Podzielono je na pięć działów: roślin leczniczych, ozdobnych, ekologiczny, arboretum i zadrzewienia. Część Ogrodu stanowi naturalna łąka, gdzie między innymi znajdują się gatunki roślin zagrożonych i chronionych w Polsce. Patronat nad całością sprawują botanicy z Uniwersytetu Gdańskiego. W 2007 roku TVP 3, Radio Gdańsk i gazeta Dziennik Bałtycki przyznały Ogrodowi certyfikat za najpiękniejsze miejsce w regionie. Podczas zwiedzania z przewodnikiem można zgłębić wiedzę na temat przyrody, ekologii, a także otrzymać porady odnośnie uprawy i pielęgnacji roślin.
 – Stadnina Koni „Kolano”. Jest to miejsce położone w niezwykle urokliwym zakątku Szwajcarii Kaszubskiej. Ze wzgórza, na którym się znajduje, rozpościera się przepiękny widok na okoliczne Jezioro Ostrzyckie. Zamieszkuje tu około pięćdziesiąt koni różnych ras, przystosowanych do jazdy konnej na każdym stopniu zaawansowania. Dla uczestników wycieczki przewidziany jest spacer po Stadninie z przewodnikiem, przejażdżka wozami konnymi, z zapierającymi dech w piersiach widokami, a także ognisko z kiełbaskami.

Zbiórka: 7:45 / Dworzec PKS, stanowisko nr 5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna / wyjazd 8:00 / powrót godz. ok. 18:30.

Termin

  • 28 maja 2024

Cena zawiera

  • Wszelkie koszty:
  • dojazd autokarem
  • wstępy do zwiedzanych obiektów
  • opiekę pilota z Fundacji
  • lokalnych przewodników
  • ubezpieczenie NNW 

Cena

240 zł

Dla posiadaczy legitymacji
Fundacji FLY:

230 zł