Ustka – nadmorski kurort pełen słońca, tętniący życiem, idealne miejsce na wypoczynek i dobrą zabawę. Miasteczko to ma też swoje drugie oblicze – historię, która przemawia do nas przez ludzi, którzy tu niegdyś mieszkali i tworzyli to miasto oraz budynki. Spacer po mieście z przewodnikiem:
– kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela z 1888 roku,
– Stare Miasto – stare rybackie chaty szachulcowe,
– Skwer Jana Pawła II – dawny Zaułek Kapitański,
– port i molo – „Ustecka Syrenka”, latarnia morska,
– promenada morska,
Dolina Charlotty – jej powierzchnia to 120 ha. Główny obiekt mieści ekskluzywne pokoje, restaurację Charlotta, SPA Bali Hai, strefę Wellness, Rock Pub z kręglami i bilardem, sale konferencyjne oraz sale zabaw dla dzieci. Gościom oferuje się także wyjątkowe domy na drzewach wśród pięknych lasów. Na terenie Doliny Charlotty znajduje się ponadto wiele dodatkowych atrakcji, m.in. kajaki, rowery wodne, jazda konna, amfiteatr na 10000 miejsc (koncerty Carlosa Santany i Boba Dylana).
W ramach wycieczki zwiedzimy: Zoo z Krainą Bajek, Wodne Zoo Safari – pływanie łodziami między wyspami, Fokarium – pokaz i karmienie.

Zbiórka: 7:00 / Dworzec PKS, stanowisko nr 5 przed Dworcem PKP Gdynia Główna / wyjazd 7:15 / powrót godz. ok. 19:00.

• 13 czerwca 2024

• dojazd autokarem