Wycieczka autokarowa

"Warszawa sentymentalnie, kulturalnie i świątecznie",
czyli Jarmark Bożonarodzeniowy
oraz "Betlejem Polskie" - koncert Zespołu Mazowsze

Zapraszamy do wspólnego podglądania stołecznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia!

Pobyt w Karolinie, czyli siedzibie Zespołu Mazowsze, będzie bowiem przede wszystkim okazją, by odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie znajdziemy nie tylko pomysły na gwiazdkowe prezenty, ale również ręcznie robione ozdoby choinkowe i produkty regionalne!

W Zespole Pałacowo-Parkowym w Otrębusach, będącym siedzibą zespołu, obejrzymy widowisko pt. "Betlejem Polskie". "To przedstawienie, w którym bierze udział ponad 150 wykonawców: aktorów, solistów, śpiewaków, artystów baletu, chóru i orkiestry. Betlejem Polskie dzieje się jednocześnie w trzech planach czasowych - polskiej współczesności, w naszej rodzimej historii i w czasach biblijnych. Jest wpisane w polski krajobraz i rzeczywistość historyczną - ożywia przeszłość. Jezus rodzi się tu wśród polskiej zimy, a Betlejem leży w Polsce...". „Mazowsze" to coś więcej niż zespół muzyczny, teatr czy instytucja artystyczna. To symbol i kontynuacja polskiej tradycji.
Stworzony w 1948 roku, przez Tadeusz Sygietyńskiego i Mirę Zimińską-Sygietyńską, szybko stał się barwną wizytówką Polski za granicą. Stanowi go stuosobowa grupa artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów. Podczas 6,5 tysiąca koncertów w kraju i zagranicą oklaskiwało go ponad 17 milionów widzów.

Pozostałe atrakcje:
Van Gogh & Friends - największa wystawa malarstwa, jaka dotychczas odwiedziła Polskę. Wystawa zabierze widzów w niezapomnianą podróż po świecie impresjonizmu i postimpresjonizmu, korzystając z najnowocześniejszych technologii. Znane obrazy ożyją tu na oczach widzów, a ich piękne kompozycje i kolorystyka zapewnią emocje i wrażenia na najwyższym poziomie. Zwiedzający będą mogli zobaczyć, oprócz prac samego Van Gogha, kultowe obrazy siedmiu innych wielkich artystów.

Muzeum Polskiej Wódki - w XIX-wiecznym budynku dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódki Koneser. W latach międzywojennych powstały w niej receptury znanych polskich wódek, jak Wyborowa czy Luksusowa. Poznać tu można ponad 500-letnią historię polskiego alkoholu, ewolucje technologii jego wytwarzania, tradycje i zwyczaje z nim związane. Ukoronowaniem wizyty będzie degustacja w Akademii Wódki, gdzie pod okiem specjalisty porównać można smaki wódki z żyta, pszenicy i ziemniaków.

Muzeum Życia w PRL-u – podróż w czasie do okresu PRL. Zobaczyć tu można, jak wyglądały przedmioty codziennego użytku, przykładowe mieszkanie, przedszkole, sklep, kawiarnia, kącik partii czy też pokój zabaw dla dzieci. Dodatkową atrakcją będzie godzinna przejażdżka po Warszawie z przewodnikiem autobusem zwanym „ogórkiem”. Ogórek to Polski autobus międzymiastowy, produkowany w latach 1959-1986 przez firmę Jelcz, zbudowany we współpracy z Czechosłowacją. Ogórek był podstawą, dzięki której powstało wiele autobusów oraz autobusy turystyczne.

Muzeum Narodowe - Arcydzieła, czyli MNW w PIGUŁCE - w trakcie zwiedzania zobaczyć można najbardziej znane, najcenniejsze, najbardziej lubiane, ale też najbardziej zaskakujące rzeźby, obrazy oraz przedmioty rzemiosła ze wszystkich epok.

• 8 - 10 grudnia 2023

1.200 zł

Dla posiadaczy legitymacji Fundacji FLY:

1.150 zł

• Cena zawiera:
  • Przejazd komfortowym autokarem z Gdyni
  • Zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje: od obiadokolacji w dniu rozpoczęcia wycieczki do śniadania w dniu wyjazdu) oraz obiad w drodze powrotnej
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie NNW w UNIQA TUiR na sumę 20.000 PLN
  • Cena nie zawiera
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Dopłaty do diety
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji
  • Własnych wydatków podczas wycieczki

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych i kosztów paliw.