Wycieczka autokarowa

Druga odsłona Podlasia

W drugiej odsłonie Podlasia chcemy zanurzyć się jeszcze bardziej w klimat tego regionu, zasmakować podlaskiej przyrody, historii i kultury... Rozpoczniemy od ostoi szlacheckiej tradycji – Kiermus. Zobaczymy „Dworskie Czworaki” - chaty garncarza, bartnika, tkacza, rybaka i kowala, „Dworek nad Łąkami”, restaurację „Karczma Rzym”, Aleję Dębów zasadzonych przez znane osoby, Miejsce Mocy – krąg 13 kamieni spełniający życzenia. Zwiedzimy Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana. Doświadczymy spływu tratwami po Biebrzy. Zwiedzimy zamek w Tykocinie (rekonstrukcja na fundamentach XVI wiecznego zamku Zygmunta Augusta. Będziemy podziwiać murale w Wiźnie upamiętniające żołnierzy broniących Wizny w kampanii wrześniowej, czy mural inspirowany obrazami Józefa Chełmońskiego. Odwiedzimy mnichów w nadnarwiańskiej pustelni (Skicie) w Odrynkach, by znaleźć spokój... W Hajnówce odbędziemy bogatą podróż po licznych zabytkach Podlasia, bez konieczności pokonywania wielu kilometrów – zwiedzimy Park Miniatur Zabytków Podlasia. Niektóre z nich zobaczymy w oryginale! Między innymi Stację Białowieża Pałac, Dworzec Białowieża Towarowa ze wspaniałym budynkiem „Restauracji Carskiej”, czy Cerkiew św. Mikołaja z ikonostasem oraz ikonami z porcelany. Na trasie czeka nas Kraina Otwartych Okiennic ze zdobionymi domami. Odwiedzimy wieś Soce, w Puchłach zwiedzimy Cerkiew Opieki Matki Bożej. W Trześciance czekają nas gościnne progi Gospodarstwa Agroturystycznego i podlaska kuchnia. Poznamy historię Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu, poszczególne budowle: Cerkiew św. Jana Teologa (cerkiew zimowa) oraz jedyną w tej części Europy obronną XVI w. Cerkiew Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy, która w swej architekturze wspaniale łączy style średniowieczny z bizantyjskim. Spróbujemy swoich sił w drukarstwie w Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa. Zagłębimy się w technikę malowania kawą. Warsztaty malowania kawą będą wspaniałą zabawą! Wieczorem, wędrując z „Supraskimi Szwendaczkami”, poznamy tajemnice miasteczka, a także lokalne legendy i baśnie. Czeka nas bliski kontakt z przyrodą Narwiańskiego Parku Narodowego w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”. Udamy się do Śliwna wędrując kładkami i przeprawiając się przez kolejne koryta rzeki na specjalnych tratwach. W Białymstoku zanurzymy się w historię. Najpierw w Muzeum historycznym przeniesiemy się w czasie i odwiedzimy XIX wieczne domy mieszczańskie, zaś na multimedialnej makiecie prześledzimy rozwój miasta i jego dzieje. Następnie udamy się do Muzeum Pamięci Sybiru. Na zakończenie wycieczki, w drodze powrotnej, udamy do Korycin. Odwiedzimy niesamowity „Ziołowy Zakątek”... To żywy skansen, gdzie pośród chałup, domostw, stodół i obórek zobaczyć można zwierzęta gospodarskie – kurki, kaczki, gęsi, króliku, pawie, owce, świnki czy konie. Odkryjemy tu charakterystyczne dla regionu zabudowy, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła. Szykuje się niepowtarzalna przygoda!

• 21 - 26 czerwca 2024

1.875 zł

1.825 zł

• Cena zawiera:
  • Przejazd komfortowym autokarem z Gdyni
  • Zakwaterowanie w hotelu, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje: od obiadokolacji w dniu rozpoczęcia wycieczki do śniadania w dniu wyjazdu) oraz obiad w drodze powrotnej
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie NNW w UNIQA TUiR na sumę 20.000 PLN
  • Cena nie zawiera
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Dopłaty do diety
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji
  • Własnych wydatków podczas wycieczki

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych i kosztów paliw.