Wycieczka samolotowa

Magiczne Południe

Po przelocie czarterem do Agadiru, swoją podróż rozpoczniemy od malowniczego Taroudant, miasta zwanego „Małym Marrakeszem”. Przespacerujemy się po zabytkowej części miasta i targu, Bab Kasbah. Następnie przejedziemy do miejscowości Taliouine, słynącej z upraw szafranu – najcenniejszej przyprawy świata. Zagościmy też w tradycyjnej spółdzielni. W drodze do Ouarzazate zrobimy postój na zdjęcia na stacji „Gas Haven”, będącej scenerią do kilku amerykańskich horrorów. Zwiedzimy monumentalne dekoracje, znajdujące się na rozległym terenie studia filmowego Atlas, w którym powstało mnóstwo filmów, w tym takie hity, jak „Gladiator”, „Klejnot Nilu” czy „Gra o tron”.

Następnie przejedziemy w kierunku miejscowości Agdz, od której rozpoczniemy magiczną podróż przez dolinę rzeki Draa. Po drodze mijać będziemy liczne palmy daktylowe, skupione w malownicze oazy - i zatrzymamy się na spacer w jednej z nich. Tego dnia odwiedzimy również Kazbę - jako przykład tradycyjnej architektury południowego Maroka oraz zwiedzimy Muzeum Doliny Draa, mieszczące się w ksarze Tissergate (ksar czyli ufortyfikowana wioska). Przejeżdżając przez tradycyjne wioski berberyjskie, pokonamy góry Jbel Saghro z charakterystycznymi dla tego regionu skałami i zatopionymi w nich skamielinami. Po południu dojedziemy do Erfoud, gdzie odwiedzimy jeden z lokalnych warsztatów rzemieślniczych (wyroby z marmuru, wykorzystanie skamielin). Ten marokański wieczór uhonorujemy wyjazdem samochodami terenowymi na pustynię, aby na skraju ogromnego Ergu Chebbi zamienić jeepy na wielbłądy, które zabiorą nas na przejażdżkę po piaszczystych wydmach. Na koniec (o ile pogoda pozwoli) podziwiać będziemy niesamowite, pełne impresji zjawisko, jakim jest zachód słońca nad Saharą.

Następnie udamy się do Ouarzazate. Zrobimy postój przy Khetarras – jednych z najstarszych na świecie podziemnych systemów nawadniających. Dalej podróżować będziemy w kierunku Tineghir, otoczonego ogromnymi gajami palmowymi i wąwozu rzeki Todra. Przełom Todry ze stromymi skalnymi ścianami wysokimi na 300 m, zaliczany jest do wyjątkowych osobliwości geograficznych Maroka. Następnie przejedziemy przez malowniczą dolinę rzeki Dades. Ze względu na mnogość tradycyjnej warownej architektury (kazby zbudowane z gliny) ten odcinek drogi zwany jest też „drogą tysiąca kazb”. Dalej udamy się przez region El Kelaa el Mgouna, który słynie z upraw wyjątkowo aromatycznej róży, zwanej „rosa damascena”.

Dotrzemy do Marrakeszu. Po drodze zatrzymamy się przy najbardziej „filmowym” ksarze Maroka – Ait Benhaddou. To najsłynniejszy ksar Maroka (wpisany na listę UNESCO), będący maleńkim ufortyfikowanym miasteczkiem, położonym na zboczu góry. Kręcono tam sceny do takich hollywoodzkich hitów, jak „Gra o tron” czy „Klejnot Nilu”. Następnie przejedziemy przez góry Atlasu Wysokiego niezwykle malowniczą drogą, wiodącą przez przełęcz Tizi-n-Tichka (2260 m n.p.m.), do Marrakeszu. Wieczorem będzie czas wolny na magicznym placu Dżamaa el Fna, gdzie będzie okazja zobaczyć zaklinaczy węży, kuglarzy, treserów małp oraz posmakować którejś z potraw serwowanych w lokalnych garkuchniach. Nazajutrz czeka nas zwiedzanie Marrakeszu – najatrakcyjniejszego obecnie miasta Maroka. W programie są: słynny ogród Majorelle, należący kiedyś do Yves Saint Laurent’a, spacer po medynie, wizyta w zielarni berberskiej, minaret Kutubija, szkoła koraniczna Ben Youssef’a oraz zlokalizowane w pięknym, typowo marokańskim budynku – Muzeum Marrakeszu.

• 8 - 15 marca 2024

4.990 zł

4.890 zł

• Cena zawiera:
  • Transfer komfortowym autokarem z Gdyni na lotnisko i z powrotem (nie dotyczy wylotów z Gdańska)
  • Przelot samolotem w obie strony (miejsca przydzielane losowo, mały bagaż podręczny - mieszczący się pod siedzeniem)
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przejazdy na miejscu komfortowym autokarem
  • Zakwaterowanie w hotelu***/****, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Posiłek podczas transferu powrotnego z lotniska
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA TUiR: NNW na sumę 15.000 PLN i KL na sumę 100.000 EUR
  • Cena nie zawiera
  • Opłaty za bagaż podręczny lub rejestrowy - wg cennika przewoźnika
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne)
  • Własnych wydatków podczas wycieczki – kawa, lody, itp...

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.