Wycieczka samolotowa

Wyspa słońca

Jedna z uroczych i bardziej znanych na Sycylii plaż, znajduje się niedaleko Palermo. Romantyczny turkus wody, przyjemnie kontrastuje ze złotym piaskiem na plaży, a wielkie skały, jak strażniczki, otaczają tę piękną plażę. Wieczorem przyjdziemy z wizytą na Monte Pellegrino, sanktuarium poświęconym świętej patronce miasta, Santa Rosalia, skąd roztacza się piękny widok na Palermo.

Następna na naszej liście jest Segesta. Zobaczymy tu wyjątkową, pochodzącą z ok. 430 r. p.n.e., świątynią dorycką na Monte Barbaro z widokiem na Castellamare del Golfo. Przejedziemy do Erice, średniowiecznego miasta na szczycie Monte San Giuliano, spacerując po krętych uliczkach, wewnętrznych dziedzińcach i brukowanych uliczkach, a także zwiedzając katedrę i majestatyczny zamek.

Po nocy w hotelu w Agrigento, udamy się do Doliny Świątyń ze Świątynią Dorycką i elegancką, harmonijną i monumentalną Świątynią Concordia, która znajduje się w doskonałym stanie konserwatorskim i jest uważana za jedno z największych i najważniejszych świadectw greckiej kultury. Przejedziemy do Piazza Armerina. Tutaj zwiedzimy ruiny Villa Romana del Casale, znanej na całym świecie ze wspaniałych mozaik podłogowych, ich narracyjnego stylu kompozycji, tematów i różnorodności kolorów, co czyni je bezcennym przykładem rzymskich wartości artystycznych i zwyczajów.

Sycylia równa się Etna. To największy aktywny wulkan w Europie. Kiedyś nazywano go Mongibello od arabskiego terminu Ghebehel, co znaczy góra. Zobaczymy wygasłe kratery na Monte Silvestri na wysokości 2.000 m n.p.m. Po południu czeka nas wizyta w Taorminie, perle Sycylii, z Teatrem Greckim z III wieku p.n.e. i katedrą. Będzie też spacer charakterystycznymi ulicami Taorminy i czas na zakupy.

Stamtąd udamy się do Syrakuz. Zwiedzimy park archeologiczny, jeden z najważniejszych w Wielkiej Grecji (Magna Graecia - w starożytności południowa część Półwyspu Apenińskiego oraz większość Sycylii skolonizowanej przez Greków w VII/VI wieku p.n.e. w okresie wielkiej kolonizacji, inaczej nazywana Wielką Helladą). Podczas wizyty odkryjemy teatr grecki, ołtarz Hierona II, rzymski amfiteatr i „ucho Dionizosa”. Obierzemy kierunek na najstarszą część miasta, zwaną Wyspą Ortigia, ze świątynią Apolla i ruinami wielkiej świątyni Ateny, które są obecnie częścią katedry. Zobaczymy fontannę Aretusy i poznamy jej tajemniczą legendę.

Przejedziemy do Cefalù z krótkim postojem w Katanii. Po wizycie w katedrze z 1131 roku, ufundowanej przez normańskiego króla Rogera II, odkryjemy Palermo, stolicę prowincji i regionu. Miasto jest bogate we wspaniałe budynki w stylu bizantyjskim, arabsko-normańskim i barokowym. Zobaczymy również: kościół San Giovanni degli Eremiti, jedno z najważniejszych dzieł arabskich w Palermo, pałac Norman Palazzo dei Normanni z kaplicą Palatyn, najlepszy i najbardziej harmonijny przykład sztuki normańskiej w Palermo oraz katedrę z grobami królewskimi i cesarskimi. Zawitamy w katedrze w Monreale i klasztorze benedyktynów, uważanych za najlepszy przykład architektury normańskiej na Sycylii.

• 19 - 26 września 2024

4.850 zł

4.750 zł

• Cena zawiera:
  • Transfer komfortowym autokarem z Gdyni na lotnisko i z powrotem (nie dotyczy wylotów z Gdańska)
  • Przelot samolotem w obie strony (miejsca przydzielane losowo, mały bagaż podręczny - mieszczący się pod siedzeniem)
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przejazdy na miejscu komfortowym autokarem
  • Zakwaterowanie w hotelu***/****, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Posiłek podczas transferu powrotnego z lotniska
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA TUiR: NNW na sumę 15.000 PLN i KL na sumę 60.000 EUR
  • Cena nie zawiera
  • Opłaty za bagaż podręczny lub rejestrowy - wg cennika przewoźnika
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne)
  • Własnych wydatków podczas wycieczki – kawa, lody, itp...

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.