Wycieczka samolotowa

Miasto świateł – centrum wszechświata – stolica sztuki

Po przylocie do Paryża, udamy się w okolice wyspy Cite, uznawanej za wizytówkę Paryża. Zobaczymy tu perełki stolicy Francji, do których należy przede wszystkim Katedra Notre Dame – czyli najważniejszy paryski zabytek (ze względu na zniszczenia w wyniku pożaru – tylko z zewnątrz). Zobaczymy Skwer Jana XXIII i przespacerujemy po Dzielnicy Łacińskiej. To uniwersytecka dzielnica Paryża. Znajdują się tu m.in. kompleks klasztorny benedyktynów Val-de-Grâce, dawne opactwo Port-Royal, Kolegium Francuskie, Sorbona, Panteon, muzeum Cluny. Nazwa dzielnicy pochodzi od języka łacińskiego, którym w średniowieczu i aż do Rewolucji posługiwano się powszechnie na uniwersytetach. Zobaczymy Pola Marsowe i symbol Paryża – imponującą Wieżę Eiffla – na którą wjedziemy.

Zobaczymy również kompleks muzealny Luwru ze słynną piramidą. Zwiedzimy muzeum (wybrane obiekty). Następnie udamy się do Ogrodó Tuileries, jednego z najpiękniejszych miejsc w Paryżu. Z Jardins des Tuileries, które zobaczymy w dalszej kolejności, można zobaczyć wszystkie najsłynniejsze zabytki miasta – Luwr, Wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny.

Przejedziemy do Wersalu, słynnej rezydencji królewskiej oraz symbolu francuskiej monarchii absolutnej, jednego z najbardziej znanych obiektów w Europie. Zwiedzimy dzielnicę Montmartre, słynącą z niezapomnianej atmosfery - a to za sprawą kameralnych, kolorowych retro sklepików i kawiarenek oraz ciasnych uliczek i placu Place du Tertre wypełnionego artystami i ich dziełami. Znajduje się tutaj także słynny „Czerwony Młyn” – siedziba kabaretu Moulin Rouge, Plac Pigalle oraz bazylika Sacre Cour.

W historycznym centrum Paryża zobaczymy także: Plac Vendome (kolumna z posągiem Napoleona), Hotel Ritz - jeden z najbardziej ekskluzywnych hoteli na świecie, kościół św. Magdaleny o nietypowej sylwetce, słynnych organach i... mszom pogrzebowym wielu osobistości; budynek Opery Paryskiej (Opéra Garnier) przeznaczony dla 2200 osób, wybudowany w stylu eklektycznym w latach 70. XIX w.; Wielkie Bulwary Paryża, Place de la Concorde (Plac Zgody) – ośmiohektarowy plac, który był miejscem wielu historycznych wydarzeń, m.in. dokonanej w styczniu 1793 roku egzekucji Ludwika XVI, ozdobiony fontannami, rzeźbami oraz egipskim Obélisque de Louxor.

Swój paryski spacer w stolicy sztuki zakończymy na Polach Elizejskich. Zobaczymy także Pałac Królewski – siedzibę francuskiej Rady Stanu (Conseil d'État), Rady Konstytucyjnej i Ministerstwa Kultury, połączony z francuskim Teatrem Narodowym Comédie-Française. Nie możemy pominąć Łuku Tryumfalnego na Placu Charlesa de Gaulle’a. I co ważne, Paryż zobaczymy także z perspektywy rzeki podczas rejsu po Sekwanie.

• 17 - 22 czerwca 2024

4.690 zł

4.590 zł

• Cena zawiera:
  • Transfer komfortowym autokarem z Gdyni na lotnisko i z powrotem (nie dotyczy wylotów z Gdańska)
  • Przelot samolotem w obie strony (miejsca przydzielane losowo, mały bagaż podręczny - mieszczący się pod siedzeniem)
  • Transfer z lotniska do hotelu i z powrotem
  • Przejazdy na miejscu komfortowym autokarem
  • Zakwaterowanie w hotelu***/****, w pokojach 2-3 osobowych z łazienką
  • Wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)
  • Posiłek podczas transferu powrotnego z lotniska
  • Wstępy i atrakcje ujęte w programie
  • Lokalnych przewodników
  • Opiekę pilota z Fundacji
  • System tourguide
  • Ubezpieczenie w SIGNAL IDUNA TUiR: NNW na sumę 15.000 PLN i KL na sumę 60.000 EUR
  • Cena nie zawiera
  • Opłaty za bagaż podręczny lub rejestrowy - wg cennika przewoźnika
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Atrakcji, wstępów nie ujętych w programie
  • Ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji (opcjonalne)
  • Własnych wydatków podczas wycieczki – kawa, lody, itp...

uwagi:

• Termin wyjazdu/powrotu może ulec zmianie.
  • Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.
  • Kalkulacja wycieczki została sporządzona w sierpniu 2023 roku na podstawie informacji o kosztach hoteli, wstępów, usług przewodnickich, transportowych, kosztów paliw oraz kursu walut.
  • W przypadku istotnych zmian cen powyższych składowych, w szczególności kursu walut i/lub ceny biletu samolotowego - cena wycieczki może ulec zmianie.